امروزه فرم‌دهی و برجسته کردن لب‌ها با تزریق ژل به یکی از محبوب‌ترین خدمات کلینیک‌های زیبایی تبدیل شده است و افرادی که لب‌های کوچک دارند به دنبال بزرگ کردن لب‌های خود با این روش هستند. اما موضوعی که اهمیت دارد، انتخاب نوع و برند ژل برای تزریق به لب است. از همین رو تصمیم داریم در ادامه به معرفی انواع ژل لب و بهترین برندهای تولیدکننده بپردازیم تا شما بتوانید از میان آن‌ها بهترین انتخاب را داشته باشید.

ژل‌های هیالورونیک اسید چه ژل‌هایی هستند؟

هیالورونیک اسید (HA) یک پلی ساکارید طبیعی است که در بافت پوست وجود دارد و شاهد استفاده از آن در انواع محصولات زیبایی مانند کرم‌های مرطوب‌کننده، سرم‌ها، ژل‌های صورت و … هستیم. ژل‌هایی که برای تزریق به لب نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند، هیالورونیک اسید دارند و این اسید به‌دلیل خاصیت جذب و حفظ رطوبتی که دارد باعث می‌شود بافت لب پرتر ظاهر شود و به همین دلیل یک انتخاب عالی برای تزریق است.

البته تزریق ژل به لب و برجسته‌سازی لب یک روش موقت است، زیرا ژل‌های حاوی هیالورونیک اسید تنها بین 6 تا 18 ماه ماندگاری دارند و پس از گذشت این زمان جذب پوست می‌شوند. بنابراین اگر به داشتن لب‌هایی برجسته و خوش‌فرم علاقه دارید، باید مجددا نسبت به تزریق ژل اقدام کنید. این موضوع می‌تواند یک نکته مثبت نیز تلقی شود، زیرا اگر شما از نتیجه تزریق راضی نباشید، می‌توانید پس از گذشت چند ماه به چهره‌ی اصلی خود برگردید.

ژل‌های هیالورونیک اسید چه ژل‌هایی هستند؟

البته اگر شما از نتیجه‌ی تزریق ژل لب اصلا راضی نباشید و نتوانید حتی چند ماه را تحمل کنید، پزشک از آنزیم هیالورونیداز استفاده خواهد کرد. این آنزیم برای تجزیه‌ی ژل وارد شده به لب مورداستفاده قرار می‌گیرد و کمک می‌کند که لب به فرم اصلی و اولیه برگردد. حال تصمیم داریم در ادامه شما را با برندهای مشهور و انواع ژل لب آشنا کنیم و به بررسی مزایا و معایب هرکدام بپردازیم.

ژل لب ژوویدرم (Juvederm)

یکی از بهترین انتخاب‌هایی که می‌توانید برای ژل لب داشته باشید، محصول کمپانی Allergan فرانسه، یعنی ژل لب ژوویدرم است. این ژل در ساختار خود دارای هیالورونیک اسید است و از آن برای حجم‌دهی به لب و کانتور صورت استفاده می‌کنند. این ژل توسط سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) تایید شده و بافت آن مشابه بافت طبیعی بدن است.

ژوویدرم برای تزریق لب دو نوع متفاوت دارد که این دو را می‌توان فیلر ژوویدرم اولترا (Juvederm Ultra XC) و ژوویدرم ولبلا (Juvederm Volbella XC) درنظر گرفت. این دو ژل از نظر مقدار هیالورونیک اسیدی که در آن‌ها استفاده شده با یکدیگر تفاوت دارند؛ به‌طوری‌که این غلظت در مدل ولبلا 15 میلی‌گرم در میلی‌لیتر و در مدل اولترا 24 میلی‌گرم در میلی‌لیتر است.

در رابطه با مدت‌زمان ماندگاری این ژل نیز باید گفت که طبق گزارش‌ها و نتایج به‌دست آمده، این ژل تا یکسال نیز ماندگاری داشته است و از آنجایی که کمترین عارضه‌‌ی جانبی را نسبت به سایر انواع ژل به همراه دارد، از بهترین انتخاب‌ها خواهد بود. دقت داشته باشید که مدت‌زمان درمان با این ژل بین 15 تا 30 دقیقه است و فرد کمترین درد را در این بازه‌ی زمانی حس خواهد کرد.

ژل لب رستیلن سیلک (Restylane Silk)

اگر به دنبال انتخابی هستید که بتواند چروک‌های سطحی و عمقی اطراف دهان را از بین ببرد و به لب‌های شما نیز حجم، شادابی و جوانی ببخشد، ژل لب رستیلن با فرمولاسیون مخصوصی که دارد بهترین انتخاب خواهد بود. همچنین باید گفت که در این ژل غلظت بالایی هیالورونیک اسید غیرحیوانی و سازگار با پلی‌ساکارید بدن وجود دارد و همین موضوع باعث شده که این ژل بین 6 ماه تا 1 سال ماندگاری داشته باشد.

ترکیبات موجود در این ژل لب همگی توسط سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) تایید شده‌اند و بسیاری از افراد مشهور جهان نیز از میان انواع ژل لب موجود در بازار، از این برند استفاده کرده‌اند. البته باید گفت به دلیل استفاده از غلظت بالای هیالورونیک اسید، این ژل نسبت به دیگر برندها قیمت بالاتری دارد، اما از آنجایی که کیفیت و عملکرد آن خوب است، موردتوجه پزشکان و افراد متقاضی قرار گرفته است.

در ژل لب پرفکتا نیز از اسید هیالورونیک استفاده شده و همین موضوع دلیلی بر استفاده از این ژل برای آبرسانی به پوست، کاهش چین و چروک‌های صورت و افزایش حجم لب است. اسید هیالورونیک مورداستفاده در این محصول فرانسوی، منشا حیوانی ندارد و طبق مطالعات انجام شده و نتایج به‌دست آمده تا 18 ماه نیز ماندگار است.
بنابراین اگر به‌ دنبال انتخاب ژلی هستید که پس از تزریق نتیجه‌ی عالی را برای شما به همراه داشته باشد و فرمی کاملا طبیعی به لب‌هایتان بدهد، ژل لب پرفکتا انتخاب مناسبی خواهد بود. این ژل موجب جوانی و شادابی لب‌های شما می‌شود و عوارض جانبی آن نیز بسیار کم است.

ژل لب تئوسیال (Teosyal)ژل لب تئوسیال (Teosyal)

ژل لب Teosyal Kiss برای حجم‌دهی به لب‌ها و ایجاد شادی و طراوت به آن‌ها بسیار مناسب است. همچنین افرادی که پوست بسیار حساسی نیز دارند می‌توانند از این ژل استفاده کنند، چراکه در این ژل اندوتوکسین باکتریایی و پروتئین کمی وجود دارد. این ژل که به کشور سوئیس تعلق دارد، علاوه‌بر تزریق در لب برای رفع چین و چروک‌های صورت نیز مورداستفاده قرار می‌گیرد و باید گفت نه‌تنها عارضه‌ای ندارد، بلکه از خواص درمانی نیز برخوردار است.

این ژل به‌طور معمول تا یکسال ماندگاری دارد، اما این زمان دقیق نیست و به فاکتورهای متفاوتی چون نوع پوست، نحوه‌ی زندگی فرد و … وابسته است. همچنین دکتر زیبایی تزریق ژل معتقد هستند که درد و ناراحتی مربوط به تزریق این ژل نسبت به سایر ژل‌ها کمتر است و به‌همین‌دلیل می‌تواند یکی از بهترین انتخاب‌ها باشد.

ژل لب آلیاکسین (Aliaxin)

از دیگر انواع ژل که علاوه‌بر حجم دادن به لب در زمینه‌های دیگری چون رفع چین و چروک صورت، رفع گودی زیر چشم و … مورداستفاده قرار می‌گیرد، می‌توان به ژل لب آلیاکسین اشاره کرد. این محصول نیز مانند دیگر انواع ژل لب که معرفی کردیم، حاوی اسید هیالورونیک با منشا غیرحیوانی است و در کشور ایتالیا تولید می‌شود. نکته‌ی مثبتی که در رابطه با این ژل وجود دارد و می‌توان به آن اشاره کرد، عوارض جانبی کم با ماندگاری بالا است. این ژل بین 6 تا 12 ماه ماندگاری دارد و استفاده از آن به لب‌های شما ظاهری جوان و شاداب خواهد داد.

ژل لب ریوانس (Revanesse)

اگر به‌دنبال ژل لبی هستید که علاوه‌بر کیفیت بالا و مناسب، قیمت نسبتا ارزانی نیز داشته باشد، ما به شما ژل لب ریوانس را پیشنهاد می‌دهیم. این محصول ساخت کشور کانادا است و در ترکیبات خود هیالورونیک اسید ندارد؛ اما با این حال نتیجه‏ای که پس از تزریق آن حاصل می‌شود، مشابه با برندهایی است که در محصولاتشان از اسید هیالورونیک استفاده کرده‌اند. این ژل ماندگاری بالایی دارد و معمولا اثرات آن تا 12 ماه باقی می‌ماند.

ژل لب بلوترو (Belotero)

ژل لب بلوترو (Belotero)

ژل بلوترو یکی از محصولات کمپانی Merz آلمان است که همانند سایر محصولات این شرکت در ترکیبات خود هیالورونیک اسید دارد. در ترکیب این ژل لیدوکائین نیز وجود دارد و همین ویژگی باعث می‌شود که استفاده از آن کاملا بدون درد باشد. در رابطه با عوارض جانبی این ژل نیز نگران نباشید، زیرا تابه‌حال هیچ گزارشی از عوارض شدید این ژل به گوش نرسیده است.

این ژل به سه نوع دیگر نیز تبدیل می‌شود که این سه عبارتند از Balance، intense و soft و هرکدام از فرمولاسیون مخصوصی برخوردار هستند. این ژل معمولا تا 6 ماه ماندگاری دارد و می‌تواند به حجم‌دهی لب‌ها و کم کردن خطوط کم عمق کمک کند.

جمع‌ بندی

همان‌طورکه مطالعه کردید، در این مقاله به بررسی انواع ژل لب و معرفی بهترین برندها پرداختیم و مزایا و معایب هریک را بررسی کردیم. حال اگر شما تصمیم به تزریق ژل لب دارید، می‌توانید انتخاب خود را از میان یکی از موارد بالا انجام دهید. البته متخصصان تزریق ژل لب نیز می‌توانند به شما در این زمینه کمک کنند تا در نهایت شاهد بهترین نتیجه باشید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *