آنچه باید درباره لیفت صورت بدانید!

لیفت صورت یا همان ریزیدکتومی روشی در جراحی زیبایی است که با هدف ارائه ظاهری جوان تر به چهره ارائه می شود.این روش با از بین بردن اضافی پوست صورت ، قسمت پایین صورت را تغییر شکل می دهد.ریتیدکتومی می تواند پوست شل و حلق آویز دور فک که به عنوان غبغب شناخته می شود را از بین ببرد. همچنین می تواند چین های عمیق اطراف دهان و بینی و اضافی  پوست و چربی آویزان را در زیر چانه و گردن برطرف کند.
این روش همچنین می تواند بافت های زیرین را محکم کند و ممکن است با تقویت پیشانی ، گونه ها و پلک ها همراه شود.
در ایالات متحده ، در سال 2016 تعداد 107.261 زن و 13702 مرد جراحی لیفت صورت انجام دادند. در بین مردان ، این پنجمین نوع شایع جراحی زیبایی  بود.

 

آنچه باید درباره لیفت صورت بدانید!

لیفت صورت چیست؟

لیفت و محکم کردن صورت به صورت سرپایی انجام می شود. این ممکن است با یک بی حسی موضعی و آرام بخش ها یا بی حسی عمومی باشد.
این عمل می تواند از 2 تا 5 ساعت طول بکشد و فرد معمولاً می تواند در همان روز پس از عمل به خانه برود.
در روش سنتی لیفت صورت ، جراح برش هایی در جلوی گوش ایجاد می کند ، تا  قسمت مو یا خط مو و همچنین پشت گوش به سمت پوست سر مو کشیده شود.
جراح پوست را از عضلات و چربیهای عمیق تر صورت جدا می کند ، به آرامی پوست را در جهت صعودی و خلفی کشیده و پوست اضافی را برطرف می کند. آنها ممکن است بافت های عمیق تر صورت را محکم کنند.
ممکن است یک برش کوچک یا بریدگی در زیر چانه ایجاد شود تا پوست و بافت عمیق تر گردن محکم شود. این به عنوان لیفت گردن شناخته می شود.
سپس برش ها با بخیه ها و احتمالاً منگنه ها بسته می شوند. برای از بین بردن خون و مایعات اضافی ممکن است یک یا دو روز در زیر پوست پشت گوش بانداژ اعمال شود.

چه انتظاری از لیفت باید داشت؟

قبل از عمل جراح پلاستیک تاریخچه پزشکی بیمار را مرور می کنند.
آنها نکات زیر را بررسی می کنند:·

فشار خون

لخته شدن خون

داروها

سیگار کشیدن

استفاده مواد مخدر

آلرژی

جای زخم

وضعیت پوست

پزشک و بیمار در مورد اینکه جراحی شامل چه مواردی باشد ، در کجا انجام خواهد شد ، نوع بیهوشی مورد استفاده ، بهبودی و عوارض احتمالی که ممکن است ایجاد شود ، صحبت خواهند کرد.
آنها همچنین باید با توجه به نوع پوست و ساختار استخوان ، اهداف و انتظارات جراحی را بررسی کنند.

تکنیک های جدید جراحی

روشهای جدید به طور مداوم برای بهبود روشهای آرایشی در حال توسعه هستند. بسیاری از این روشها ادعا می کنند که بهبودی سریعتر و آسان تر می شود ، اما آنها اغلب در حال تغییر در یک وجهی سنتی هستند.
لیزرها گاهی اوقات برای یک عمل لیفت بر روی گردن و لیفت فک و تجدید مجدد استفاده می شود.
این کار اغلب تحت بی حسی موضعی و از طریق برش یک اینچی زیر چانه انجام می شود. از لیزر برای ذوب برخی از چربی های زیر چانه و سفت شدن پوست استفاده می شود.
آندوسکوپی ممکن است برای سفت کردن صورت و ابرو مورد استفاده قرار گیرد. استفاده از دوربین های کوچک امکان برش کوچکتر را فراهم می کند. این به معنی آسیب کمتر به بافت ها و زمان بهبودی سریعتر است.
در پوست پیشانی از طریق برش های کوچک در خط موی جلو لیفت انجام می شود. این باعث سفت تر شدن پوست شده و باعث می شود بافتهای عمیق تر ایمن شود تا از لکه بینی یا افتادگی بیشتر جلوگیری شود.
لیپوساکشن می تواند رسوبات چربی صورت را که معمولاً بین چانه و گردن است ، از بین ببرد. می توان آن را به عنوان بخشی از سفت کردن صورت یا به عنوان یک روش جداگانه انجام داد.
مینی فیس لیفت یک روش کم تهاجمی است که هدف آن سفت کردن چین و چروک و پوست گزاف در قسمت تحتانی صورت است. از آنجا که شامل یک برش کوچکتر از شکل برش در گوش است ، نمی تواند به رفع افتادگی گردن یا پوست اضافی بپردازد.
زمان زخم و ریکاوری ممکن است کوتاه تر از سفت کردن به روش سنتی پوست باشد.
افراد معمولاً سفت کردن صورت را با جراحی پلک و سایر روشهای صورت ترکیب می کنند.

آیا این کار ارزش دارد؟

لیفت صورت باعث ایجاد یک چهره و ظاهری نرم تر و جوان تر می شود.
روش:
پوست های افتاده را از بین می برد و سفت می کند.
افتادگی های گونه ها را در اطراف خط فک کاهش می دهد.
گوشه های دهان را سفت می کند.
باعث کاهش چین و چروک بین گونه ها و لب ها می شود.
برشهایی جلو و پشت گوش که معمولاً قابل توجه نیستند.
با این حال ، برخی از معایب وجود دارد.
سفت کردن صورت برای همیشه دوام نمی یابد.
تحقیقات نشان می دهد که پنج سال و نیم بعد از عمل ، 21 درصد از برافروختگی صورت ، عود می کند ، اما 76 درصد از مردم هنوز جوان تر از قبل از عمل هستند.
در آقایان ، دستیابی به ظاهر طبیعی بعد از عمل سخت تر می شود ، زیرا آنها جلوی گوش موهایی ندارند. اگر سوزش های جانبی به سمت عقب و به سمت بالا کشیده شوند ، این می تواند عجیب به نظر برسد.
در هر دو زن و مرد ، سفت کردن صورت ممکن است باعث تحریف گوش شود.
اگر پوست بیش از حد برداشته شود ، صورت می تواند به صورت کشیده یا مبهوت به نظر برسد.
برای بهترین نتیجه ، ممکن است فرد به روشهای اضافی مانند لیفت گردن ، جراحی پلک ، لیپوساکشن ، تزریق چربی ، از بین بردن چربی گونه ، لیفت پیشانی ، لیفت ابرو ، لایه برداری شیمیایی یا لیزر و کاشت گونه یا چانه نیاز داشته باشد.
لیفت صورت گران است. متوسط ​​هزینه برای آسانسور در آمریكا در سال  2016برابر 7503 دلار بوده است. این روش معمولاً تحت پوشش بیمه نیست.

 

آنچه باید درباره لیفت صورت بدانید!

عوارض

عوارض عمل جراحی لیفت صورت بسیار نادر است  و تا زمانی که توسط یک متخصص و باتجربه انجام شود ، از روشهای زیبایی کاملاً بی خطر است.
با این حال ، هر جراحی با خطراتی همراه است.
خطرات و عوارض عمل جراحی صورت شامل موارد زیر است:خون ریزی کبودی عوارض بیهوشی آسیب به اعصاب صورت که ماهیچه ها را کنترل می کند ، معمولاً موقتی است.هماتوم عفونت ریزش مو در اطراف محل برش ، اما این یک امر غیر معمول است.تهوع ، که می تواند طی چند روز یا چند هفته بهبود یابد. زخم مرگ بافت یکنواختی بین دو طرف صورت ضخیم شدن جای زخم اگر بیمار در روزهای بعد از عمل متوجه التهاب ، درد ، قرمزی یا تورم شود باید از پزشک کمک بخواهد. این می تواند نشانه ای از هماتوم باشد. اگر تب وجود داشته باشد ، ممکن است دچار عفونت شوند.

توصیه ها

با این حال ، موارد زیر باید قبل از پیشروی مورد بحث و بررسی قرار گیرد:
جراحي لیفت صورت براي كسي كه مشكلات جدي پزشكي دارد توصيه نمي شود و كانديدا بايد از نظر رواني و جسمي خوبي باشد.
بیماران مبتلا به فشار خون بالا و دیابت در معرض خطر عوارض بیشتری هستند.
استعمال سیگار و مصرف دخانیات خطر عوارض بعد از عمل را افزایش می دهد. این می تواند در بهبود زخم اختلال ایجاد کند. شخصی که مشغول جراحی صورت است باید سیگار کشیدن یا استفاده از محصولات نیکوتین را به طور کامل متوقف کند.
مهم است که انتظارات معقولی داشته باشید و به یاد داشته باشید که یک جبهه برداری روند کلی پیری را متوقف نمی کند.
کشش خوب پوست و ساختار استخوان بهترین نتیجه را خواهد داد.
حداقل یک هفته قبل از عمل ، بیماران نباید از آسپرین یا رقیق کننده خون استفاده کنند.
مهم است که در هنگام عمل جراحی زیبایی انتظارات واقع بینانه داشته باشید. نتایج اغلب دائمی هستند.

بهبود

بیشتر بیماران حساسیت هایی را تجربه می کنند ، اما داروها می توانند حساسیت را برطرف کنند.
کبودی و تورم بعد از 2 روز بدترین حالت آنها خواهد بود و می توانند تا چند روز پایدار بمانند.

بهبودی به طور معمول حدود 2 هفته طول می کشد ، و فعالیت شدید می تواند بعد از 4 هفته از سر گرفته شود.
بخیه ها حدود 5 تا 10 روز بعد از عمل برداشته می شوند.
برش ها و بانداژ ها باید خشک نگه داشته شوند و بیمار باید دستورالعمل های خاص در مورد حمام و شستشو را رعایت کند.
رعایت دستورالعمل های پزشک بسیار مهم است ، زیرا این کار روند بهبودی را سرعت می بخشد و بهترین نتیجه ممکن را می دهد.
سختی عضلات برای مدتی طبیعی است. جای زخم تقریباً یک سال طول می کشد تا از بین برود و کمرنگ شود. لازم به یادآوری است که در حالی که ژنتیک نقش دارد ، یک شیوه زندگی سالم با یک رژیم غذایی متعادل و ورزش کافی نیز می تواند به حفظ ظاهر پوست کمک کند.جلوگیری از استعمال سیگار و محدود کردن مصرف الکل ، استرس ، قرار گرفتن در معرض آفتاب و تماس با آلاینده ها ، همه می تواند به افزایش ظاهر جوانی پوست کمک کند.همین عادت ها می توانند به حفظ اثرات جراحی صورت کمک کنند.

Source: www.medicalnewstoday.com

مقالات پوست، مو و زیبایی

بهترین روش لیفتینگ پوست صورتبهترین روش لیفتینگ صورت چیست؟عوارض عمل جراحی لیفت صورتقرص لیفت صورتلیفت صورتلیفت صورت چیست؟لیفتینگ صورت چیست؟نمونه لیفت صورتهزینه لیفتینگ صورت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *