بوتاکس از پروتئین خالصی تشکیل شده است که توسط کلستریدیوم بوتولینوم تولید می شود.

اگرچه ممکن است خطرناک به نظر برسد، اما از تزریق این سم برای کاهش و جلوگیری از ظاهر خطوط و چین و چروک استفاده می شود.

بوتاکس در دوزهای کم برای کمک به شل شدن عضلات خاصی از صورت استفاده می شود. نواحی پرکاربرد پیشانی، اطراف چشم یا ناحیه ابرو هستند.

علاوه بر کاربردهای زیبایی، بوتاکس می تواند برای کمک به مشکلات پزشکی مانند میگرن مزمن، تعریق بیش از حد، اسپاسم گردن یا چشم و مثانه بیش فعال نیز استفاده شود. بوتاکس می تواند برای درمان درد، کمک به اصلاح موقت ظاهر نامتقارن و حتی به عنوان یک عامل پیشگیری کننده برای چین و چروک و سایر استرس ها یا خطوط پیری استفاده شود.

آیا بوتاکس حالت چهره را تغییر می دهد؟

در برخی موارد، بوتاکس می تواند برای کاهش خطوط گردن (بوتاکس گردن)، شل کردن عضلات فک، لیفت لب ها و کاهش چین و چروک های صورت مفید باشد. بوتاکس دندان قروچه (بوتاکس Masseter) می تواند با کاهش ظاهر زاویه دار صورت شما اثر لاغری که همیشه می خواستید را به شما بدهد و حتی می تواند به شما کمک کند تا گوشه های دهان خود را لیفت کنید تا لبخندی خیره کننده تر داشته باشید.

اگرچه استفاده از بوتاکس به یک عمل رایج تبدیل شده است، بسیاری از مردم هنوز در مورد عوارض جانبی بوتاکس تردیدهای زیادی دارند. برخی از افراد معتقدند که بوتاکس حالت های صورت را منجمد می کند، بوتاکس حالت های صورت را تغییر می دهد و بوتاکس حالت های صورت را سفت می کند. از این گذشته، وقتی هدف صرفاً سرحال به نظر رسیدن است، هیچ کس ظاهری روباتیک نمی خواهد!

بیایید از ابتدا بگوییم، حالات صورت تغییر نمی کند، حالات صورت یخ نمی زند، چهره عصبانی یا یخ زده با یک بوتاکس صحیح ظاهر نمی شوند. در حالی که برخی از تجربیات ناموفق بوتاکس در اطراف شما یا در تجربیات گذشته شما وجود دارد، راه های زیادی وجود دارد که مطمئن شوید این کار برای شما اتفاق نمی افتد.”

بوتاکس عمدتاً عضلات حساس صورت را به صورت استراتژیک هدف قرار می دهد تا از شکل گیری حالات منفی روی صورت شما، مانند اخم کردن و چین و چروک را کاهش دهد. تزریق بوتاکس حرکت ماهیچه هایی که باعث ایجاد خطوط روی پیشانی یا اطراف چشم می شوند را کاهش می دهد. ماهیچه های صورت شما را تمرین می دهد و پتانسیل ایجاد چین و چروک روی صورت شما را کاهش می دهد.

اگر فردی بعد از بوتاکس طبیعی به نظر نمی ‌رسد و نمی‌ تواند صورت خود را حرکت دهد، ممکن است به این دلیل باشد که بوتاکس در مکان‌های نامناسب و با دوزهای اشتباه اعمال می ‌شود. دکتری که بهترین بوتاکس را انجام می دهد، کسی است که بر آناتومی صورت تسلط داشته باشد. “بهترین پزشکان بوتاکس” کسانی هستند که بوتاکس را بدون تغییر حالت طبیعی و عدم تغییر حالت منحصر به فرد صورت شما اعمال می کنند.

با این حال، این یک واقعیت است که پس از استفاده نادرست از بوتاکس، گاهی اوقات افراد مجبور می شوند چندین ماه با چهره ای بی حالت به نام صورت یخ زده زندگی کنند. بوتاکس نباید شما را عجیب و غریب یا غیر جذاب نشان دهد. به همین دلیل، کاربرد Baby Botox بسیار مورد تقاضا است. می تواند ماهیچه های صورت شما را شل کند، چین و چروک ها را کاهش دهد و شما می توانید ظاهری روشن تر و آرام تر در صورت خود داشته باشید. هدف کاهش و از بین رفتن چین و چروک های موجود در طول زمان و کاهش پتانسیل چین و چروک است.

برای جلوگیری از چهره “یخ زده” چه کاری می توانید انجام دهید؟

بیایید نگاهی به نکات مهمی بیندازیم که می ‌تواند به شما کمک کند از یک بوتاکس غیرطبیعی که حالت شما را تغییر می ‌دهد و در نتیجه حالت‌های چهره شما را کاملاً از بین می ‌برد اجتناب کنید.

یک دکتر خوب برای بوتاکس پیدا کنید:

مهم ترین نکته ای که باید قبل از انجام بوتاکس در نظر بگیرید این است که بوتاکس توسط چه کسی انجام می شود . بوتاکس دارویی است که فقط باید توسط پزشکان تجویز شود. البته این نیز مهم است که این فرد در تحقیقات شما در مورد پزشکان بوتاکس یک پزشک با تجربه باشد.

“بهترین پزشک بوتاکس” پزشکانی هستند که یک برنامه درمانی شخصی بوتاکس تهیه می کنند. از آنجایی که آناتومی، حالات صورت و ساختار عضلانی هر فرد متفاوت است، برنامه ریزی شخصی برای استفاده از بوتاکس یک جزئیات مهم است. درست است که افراد زیادی هستند که بوتاکس انجام داده اند و در نتیجه جستجوی اینترنتی مانند بهترین دکتر بوتاکس تجربه بدی از بوتاکس داشته اند. در واقع، بهترین تحقیقات برای پزشک بوتاکس این است که با نظرات کسانی که بوتاکس یک به یک را انجام داده اند، به پزشک مورد نظر خود برسید. بهرحال همیشه این امکان پذیر نیست. زیرا کسانی که بوتاکس می زنند تمایل دارند که بوتاکس را پنهان کنند. از آنجایی که کاربردهای زیبایی شناسی یک موضوع خصوصی هستند، باز هم به تحقیقات اینترنتی اختصاص دارد. در حین بررسی توصیه های پزشک بوتاکس، مطمئن شوید که فردی که بوتاکس را انجام می دهد، پزشک است و در کاربرد بوتاکس تجربه دارد.

یکی دیگر از مسائلی که در مورد مرکز بوتاکس تحقیق می کنید این است که اولویت شما قیمت بوتاکس نیست، بلکه تجربه پزشک بوتاکس است. در حالی که ممکن است کمی بیشتر برای شما هزینه داشته باشد، هیچ چیز ارزش تغییر حالات صورت شما را ندارد!

بوتاکس باید بر اساس نیاز شما برنامه ریزی شود و مختص شما باشد!

آیا بوتاکس حالت چهره را تغییر می دهد؟

بهترین مراکز بوتاکس آنهایی هستند که با حفظ ساختار و حالت چهره متفاوت هر فرد، رویکردی شخصی را اتخاذ می کنند. این روش درستی نخواهد بود که بوتاکس یکسان را روی هر صورت با یک الگو اعمال کنید. نقاط اعمال بوتاکس و “دوز بوتاکس” باید به طور ویژه برای نیازهای شما برنامه ریزی و طراحی شوند. یک پزشک خوب بوتاکس صورت شما را معاینه می کند و درمان خاصی را به شما ارائه می دهد.

دوز بوتاکس باید با دقت انتخاب شود!

یکی دیگر از عوامل مهمی که باید قبل از تزریق بوتاکس در نظر بگیرید این است که مطمئن شوید در آن زیاده روی نکنید. شایع ترین علت ظاهر یخ زده صورت استفاده بیش از حد بوتاکس است. پزشک شما باید تعیین کند که چه تعداد واحد بوتاکس برای درمان چین و چروک و در عین حال حفظ حالت طبیعی خود نیاز دارید. صورت یخ زده که ظاهری تقلبی و غیرطبیعی ایجاد می کند، انتخاب بدی است. پزشک مقدار بوتاکس مورد نیاز شما را با در نظر گرفتن ناحیه درمان، آناتومی صورت و شدت خطوط و چین و چروک ها تعیین می کند. اما برای انجام این کار پزشک بوتاکس باید دانش و آموزش لازم را داشته باشد.

بوتاکس زیاد بهترین بوتاکس نیست. به جای تزریق بیش از حد بوتاکس به یکباره و منجمد کردن عبارات و میمیک های خود، تزریق در فواصل زمانی معین موثرتر است.

اگر از تزریق بوتاکس خود راضی نیستید، چه کاری باید انجام دهید؟

اگر بعد از انجام بوتاکس از نتایج راضی نیستید، با پزشک خود مشورت کنید و قسمت هایی را که از آنها راضی نیستید توضیح دهید. مشکلات کوچک، با یک لمس کوچک در روز چهاردهم پس از بوتاکس برطرف می‌ شوند. دلیل اینکه هفته دوم را برای روتوش بوتاکس توصیه می کنیم این است که اثرات بوتاکس در پایان هفته دوم کاملاً از بین می رود.

برخلاف پرکننده های اسید هیالورونیک، بوتاکس نمی تواند حل شود، اثر آن را نمی توان معکوس کرد یا از روی صورت شما پاک کرد. شما باید 2 تا 3 ماه صبر کنید تا اثر خود را از دست داده و ظاهر طبیعی خود را به دست آورید. به همین دلیل پزشکی که از تجربه اش مطمئن هستید را انتخاب کنید و با او ادامه دهید. با این حال، یک پزشک واجد شرایط و دارای مجوز که از پروتکل های توصیه شده در مورد دوز و محل کاربرد “بوتاکس ” پیروی می کند، به طور کلی بسیار ایمن است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *