آیا روش درمانی RF بی خطر است؟

روش RF به دلیل درمان سریع، درمان بدون عوارض و بدون ایجاد زخم به روشی محبوب تبدیل شده است.
روش RF از سال 2001 برای سفت شدن پوست مورد استفاده قرار گرفته است. با این حال ، به تازگی شناخت گسترده ای پیدا کرده است. اگر شما به دنبال درمان به روش RF هستید ممکن است از خود بپرسید که آیا این روش بی خطر است یا خیر؟
بطور خلاصه ، بله – تا زمانی که شما یک ارائه دهنده با تجربه ، مانند یک جراح دارای مجوز زیبایی ، که دارای دستگاه های تایید شده FDA است ، را انتخاب کنید.

RF دقیقاً چیست؟

RF نوعی انرژی است که با “فرکانس” یا طول موج در ثانیه اندازه گیری می شود. تمام انواع انرژی ، از تابش نور خورشید گرفته تا گرمایی که از بدن شما خارج می شود ، تا پرتوهای گاما ، با توجه به فرکانس در “طیف الکترومغناطیسی” طبقه بندی می شوند.
RF یکی از این انرژی ها در این طیف است و انواع مختلفی از انرژی رایج را که هر روز از آنها استفاده می کنیم شامل می شود مانند: سیگنال های WiFi ، امواج رادیویی و تلویزیونی و اجاق های مایکروویو. انرژی RF استفاده شده در سفت شدن پوست بالای 450 کیلو هرتزاست که در محدوده دامنه فرکانس رادیویی آرامی قرار دارد. برای درک بیشتر ، طول موج مورد استفاده در سفت شدن پوست RF تقریباً 100 میلیون بار کندتر از نور مرئی است و بیش از 1 میلیارد برابر کندتر از اشعه X است. گذشته از درس فیزیک ، وقتی انرژی کل طیف الکترومغناطیسی را در نظر بگیرید ، انرژی RF کاملاً آرام و کند است.

چگونه RF پوست را سفت می کند؟

مانند هر شکل از انرژی ، RF توانایی تولید گرما را دارد و با گرم کردن لایه های عمیق تر پوست برای القای تولید کلاژن و الاستین جدید و ترغیب گردش سلول ، به درمان پوست کمک می کند در نتیجه پوست محکم تر ، ضخیم تر و جوان تر به نظر رسد.
مزیت استفاده از RF برای گرم کردن بافت ها ، بر خلاف لیزرها (که از موج های با فرکانس بالاتر استفاده می کنند) این است که فرکانس پایین RF می تواند با خیال راحت به یک سطح عمیق نفوذ کند و به بهبود رنگ و ساختار پوست و حتی سفت کردن بافت کمک کند. در بیشتر موارد لیزر برای بهبود سطح پوست استفاده می شود. علاوه بر این ، RF با خیال راحت می تواند بیماران بیشتری را که دارای تن های پوستی مختلف هستند ، بدون خطر تغییر رنگ دائمی پوست درمان کند.
البته ، ایمنی و کارآیی RF یا هر نوع درمانی بستگی به تجربه و مهارت شخص ارائه دهنده این درمان دارد.
همه ما هر روز در معرض سطوح پایین RF ساخته شده توسط انسان مانند امواج رادیویی تلفن های همراه ، تلویزیون ، وای فای ، و غیره هستیم. FDA ، سازمان بهداشت جهانی اشعه RF را “احتمالاً سرطان زا برای انسان” طبقه بندی کرده است. با این حال ، هیچ مدرک قطعی درمورد اینکه قرار گرفتن در معرض RF خطر ابتلا به سرطان در انسان را افزایش می دهد ، حتی در افرادی که به طور مرتب در معرض مقادیر بالاتر RF برای شغل خود قرار دارند ، وجود ندارد.
هر دو انجمن سرطان آمریكا و كمسیون ارتباطات فدرال گزارش های گسترده ای در مورد تأثیر قرار گرفتن در معرض امواج رادیویی منتشر كرده اند. مطابق FCC: “در حالی که برخی از داده های تجربی ، ارتباط مستقیمی را بین قرار گرفتن در معرض و ایجاد تومور در حیوانات [موشهای نر] که تحت شرایط خاص خاص قرار دارند [روزانه 9 ساعت در معرض امواج رادیویی] قرار داده اند ، نشان نداده اند. بسیاری از مطالعات دیگر نیز نتوانسته اند شواهدی برای ارتباط با سرطان یا هر بیماری مرتبط پیدا کنند. ”
خطر شناخته شده اصلی مرتبط با RF ، احتمال سوختگی ناشی از اثر گرمایش برای افراد در معرض دوزهای بالا است ، به عنوان مثال ، افرادی که در اطراف تجهیزات بدون حفاظت مناسب کار می کنند.
با اطلاعات فوق ، شما ممکن است سؤال کنید ، اگر قرار گرفتن در معرض دوزهای زیاد پرتودرمانی باعث سوختگی می شود ، آیا درمان RF به من آسیب می رساند؟ اگر شما یک کاندید مناسب برای این روش درمانی هستید و این روش توسط ارائه دهنده با تجربه ایی انجام شود ، خیر.
RF مورد استفاده در درمانها با آنچه در مایکروویو یا تلفن همراه شما یا تجهیزات رادار ساطع می شود ، متفاوت است – میزان فرکانس رادیویی در درمانهای پوستی بسیار کنترل شده است. فن آوری های تاییدشده FDA از تجهیزاتی استفاده می کنند که به پزشک اجازه می دهد در طول درمان میزان فرکانس رادیویی را کنترل کند و برای دستیابی به بافت ها با دمای مطلوب برای القاء تولید کلاژن جدید و بازسازی سلولها استفاده کند.
مطالعات بالینی مشخصات ایمنی بسیار خوبی در مورد روش RF برای سفت کردن پوست نشان داده است.

عوارض جانبی درمان RF چیست؟

همزمان با سفت کردن بافتها بدون جراحی یا خرابی که یکی از بزرگترین مزایای درمانهای RF است، در صورت انجام صحیح ، بهبودی بعد از عمل بسیار سریع و آسان است. عوارض جانبی بسته به نوع درمان ، معمولاً حداقل و کوتاه مدت است و محدود به تورم خفیف، موقتی و قرمزی است. درمان های RF همچنین می توانند همراه با تزریق ، میکرونیدلینگ یا سایر روشها با حداقل تهاجم ، به طور ایمن انجام شوند.
همیشه برای سفت کردن پوست بدون جراحی یک ارائه دهنده با تجربه و واجد شرایط انتخاب کنید.
همان طور که در انتخاب روش درمانی روشی کم خطر ، راحت و مؤثر است را انتخاب می کنید در انتخاب یک ارائه دهنده خدمات RF همان سطح دقت را اعمال کنید. مانند هر دوز انرژی متمرکز ، RF اگر به صورت نادرست انجام شود ، خطر سوختگی را نیز به همراه دارد. تقریباً می توانید با انتخاب ارائه دهنده ای که دانش عمیق و تجربه گسترده ای در زمینه لیزرهای زیبایی و درمانی دارد ، این خطر را به طور کامل کاهش دهید.
یک جراح زیبایی و بهداشتی دارای مجوز به احتمال زیاد مهارت و تجربه لازم برای انجام درمان های RF را با خیال راحت و مؤثر خواهد داشت و فناوری های تایید شده FDA را ارائه می دهد که کاملاً مورد آزمایش قرار گرفته اند. یک دستیار یا یک پرستار متخصص با تجربه که واجد شرایط فوق می باشد و تحت نظر جراح زیبایی و بهداشتی فعالیت می کند همچنین ممکن است واجد شرایط برای ارائه درمان باشد. حتما از ارائه دهنده سوال کنید که چند بار این روش درمانی را انجام داده اند. آنها همچنین می توانند در طول مشاوره شما عکس قبل و بعد بیماران را نشان دهند.

Source: www.americanboardcosmeticsurgery.org

مقالات پوست، مو و زیبایی

آر اف برای لاغریآر اف بهتر است یا هایفوآر اف فرکشنالآیا RF مؤثر است؟آیا آر اف (RF) برای صورت امن است؟آیا روش درمانی RF بی خطر است؟اثر هایفو بهتر است یا اراف فرکشنال؟ار اف معمولیتفاوت آر اف فرکشنال با میکرونیدلینگتفاوت هایفو و آر افجوانسازی پوست با آر اف فرکشنالچگونه RF پوست را سفت می کند؟عوارض rf صورتعوارض آر اف بیشتر است یا هایفوتراپی؟عوارض جانبی درمان RF چیست؟لاغری موضعی با دستگاه RFلیفت صورت با rfهزینه آر اف صورت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *