از بین بردن خال و ضایعات پوستی با آر اف سرجری

از بین بردن خال و ضایعات پوستی با آر اف سرجری

امروزه در بیشتر نقاط جهان از Radiosurgery ( RF ) برای از بین بردن و حذف بسیاری از ضایعات پوستی استفاده می شود. روش RF به طور گسترده ای برای از بین بردن خال مورد استفاده قرار می گیرد.

از بین بردن خال و ضایعات پوستی با آر اف سرجری

خال ها بر روی بدن ما اغلب طی چندین سال به طور قابل پیشبینی تکامل می یابند. در ابتدا با سلول های رنگدانه ( سلول های نایووس ) کاملا در سطح پوست ( نقطه اتصال درم و اپیدرمال ) قرار دارد. به عنوان یک خال به تدریج در طول زمان بالغ می شود، سلول های رنگی به هم نزدیک می شوند و به غشای میانی ( درم ) منتقل می شوند. در نتیجه فرآیند بلوغ، خال رشد می کند. دقیقا همین نوع خال، برای حذف با آر اف سرجری بسیار مناسب است.

اساس کار آر اف سرجری، استفاده از فرکانس رادیویی با فرکانس بالای 4.0 مگاهرتز برای ایجاد درجه حرارت پایین با استفاده از الکترودهای میکروفیبر رادیویی می باشد. تفاوت بین این روش و الکتروسرجری (electrosurgery ) این است که بافت به جای الکترودها به عنوان مقاومت عمل می کند. این بدان معنی است که هیچ گرمایی از الکترودهای میکروفیبر به دلیل دمای پایین ایجاد شده توسط انرژی موج رادیویی وجود ندارد. در عوض، آب درون سلولی این مقاومت را تامین می کند و بدون نیاز به گرم کردن و آسیب رساندن، مانند الکتروسرجری از بین می رود. چنین درمانی در بافت موجب هموستاز ( توقف خونریزی ) می شود بدون اینکه به بافت آسیب بزند. علاوه بر این، هیچگونه خطر و یا شوک ناشی از سوختگی وجود ندارد.

برداشتن خال و دیگر ضایعات خوش خیم

از بین بردن خال و ضایعات پوستی با آر اف سرجری

برای حذف ضایعات خوش خیم اغلب از یک روش جراحی استفاده می شود که اغلب یک اثر زخم طولی از خود بر روی پوست برجای می گذارد. با استفاده از آر اف سرجری، خال و ضایعه پوستی تنها پس از بی حسی موضعی که با یک سوزن بسیار نازک زیر منطقه مورد نظر تزریق می شود، برداشته می شود. بلافاصله پس از برداشتن خال، درمان زخم در منطقه مورد نظر شروع می شود. این زخم خونریزی نمی کند و زخم دقیقا به اندازه همان خال و ضایعه پوستی خواهد بود. با گذشت 7 الی 10 روز، یک لایه پوستی جدید ایجاد می شود که همرنگ پوست ناحیه اطراف خود خواهد بود.

مزایای برداشتن خال با دستگاه RF

مزایای آر اف سرجری عبارتند از:

  • کم خطر است
  • حداقل آسیب پوستی را به مناطق اطراف وارد می کند
  • بدون خونریزی است
  • بعد از بی حسی موضعی، کم ترین مقدار درد را دارد

مناطقی که می توانند تحت درمان RF قرار بگیرن

ضایعاتی که تحت درمان قرار می گیرند عبارتند از ضایعات خوش خیم، زگیل، خال، کراتوز سبورئیک و دیگر ضایعات در سطح پوست.

  • صورت – این تکنیک برای خال های روی صورت مفید است چون هیچ اثر زخمی باقی نمی گذارد و زمان بهبودی بسیار کوتاه است
  • شکم / سینه / گردن –  که اغلب تحت تاثیر رشد خال و ضایعات پوستی قرار می گیرند
  • بازوها – برای از بین بردن انواع مختلف ضایعات پوستی

مراقبت بعد از برداشتن خال با RF

پس از اتمام درمان، از قرار گرفتن در معرض اشعه خورشید اجتناب کنید. مراقبت مناسب از منطقه درمان شده را تا زمانی که رنگ آن منطقه همانند سایر نقاط پوست شود، در نظر بگیرید. در صورت امکان از استفاده لوازم آرایشی سنگین بر روی پوست خود خودداری کنید، زیرا ممکن است باعث احساس سوزش در ناحیه درمان شده شود. ممکن است متخصص زیبایی شما، یک کرم مناسب را برای استفاده روزانه برای منطقه درمان شده تجویز کند، با این حال معمولا یک چسب مخصوص در روز اول و تنها در طول شب برای چند روز پس از درمان باید بر روی ناحیه درمان شده اعمال شود.

 

Source: poliklinikabagatin

 


شما عزیزان می توانید جهت اطلاع از هزینه های درمان، دریافت مشاوره رایگان پوست و مو و تعیین وقت قبلی با شماره تلفن 02122865826 تماس بگیرید.

آدرس کلینیک زیبایی مهرآور: تهران، خیابان شریعتی شمالی، خیابان خواجه عبدالله، جنب داروخانه وثوقی


 

برخی از خدمات کلینیک دکتر نبی پور، کلینیک زیبایی در تهران:

تزریق بوتاکس

تزریق ژل لب

درمان گودی زیر چشم با فیلر

لیفت صورت با نخ

درمان خط خنده

زاویه سازی صورت با تزریق ژل

 

مقالات پوست، مو و زیبایی

از بین بردن خال و ضایعات پوستی با آر اف سرجریبرداشتن خال با دستگاه rf در تهرانبهترین مرکز برداشتن خال در تهرانچسب برداشتن خالخالبرداری با دستگاه rfمراقبت بعد از برداشتن خال با RFهزینه برداشتن خال با دستگاه rfهزینه برداشتن خال با لیزر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *