از بین بردن خطوط تقلیدی با یک سم از ساختار پروتئین است که توسط باکتری هایی به نام “کلستریدیوم بوتولینوم” تولید می شود. از این سموم که هفت نوع مختلف دارد (A-G)، نوع A سمی که برای از بین بردن خطوط تقلیدی استفاده می شود ، در آزمایشگاه خالص سازی می شود و در اقدامات زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد.

داروی مورد استفاده در کاربرد بوتاکس خطوط تقلیدی برای اولین بار در سال 1989 توسط FDA برای استفاده های زیبایی مورد تأیید قرار گرفت و از سال 1999 به طور گسترده برای این منظور مورد استفاده قرار گرفت.

مکانیسم اثر و مدت زمان استفاده از کاربرد برای حذف خطوط تقلیدی چیست؟

از بین بردن خطوط تقلیدی در ناحیه تزریق از ترشح ماده استیل کولین در عضله و سیستم انتقال عصبی که آن را تحریک می کند جلوگیری می کند و باعث کاهش موقتی (6-3ماهه) شدت انقباض عضله می شود.

بوتاکس خطوط پنجه کلاغی

از بین بردن خطوط تقلیدی به عنوان زیبایی در کدام قسمت ها استفاده می شود؟

کاربرد از بین بردن خطوط تقلیدی برای اهداف زیبایی برای از بین بردن خطوط تقلیدی صورت و گردن و از بین بردن تعریق بیش از حد در زیر بغل ، دست ها و کف پا استفاده می شود.

اگر در مورد آن با جزئیات بیشتری صحبت کنیم:

 • چین و چروک تقلیدی بین پیشانی و ابرو
 • بالا بردن ابرو
 • چین و چروک دور چشم
 • از بین بردن خطوط خرگوش روی بینی
 • بالا بردن نوک بینی
 • صاف کردن خطوط سیگاری روی لب
 • چین و چروک های ناحیه گردن
 • خط لبخند
 • برای سفت شدن چانه و نازک شدن قسمت پایین صورت به عضله فک تزریق می شود.
 • تعریق زیر بغل ، کف دست و کف پا

آیا تمام خطوط شکل گرفته با حذف کامل خطوط تقلیدی کامل باز می شود؟

نخیر. فقط می تواند خطوط ایجاد شده توسط حالت های صورت را کاملا از بین ببرد. با این حال ، ممکن است به تنهایی در درمان خطوط عمیق که حتی در هنگام کار نکردن عضلات تقلیدی قابل مشاهده هستند، کافی نباشد. به همین دلیل، ممکن است لازم باشد که آن را با درمان هایی که باعث افزایش حجم یا افزایش بافت همبند پوستی می شود استفاده کرد.

آیا حذف خطوط تقلیدی روشی دردناک است؟

شدت احساس درد در بیماران متفاوت است. با استفاده از کرم های بی حسی که روی پوست قبل از عمل اعمال می شود، دردی که در حین عمل احساس می شود به حداقل می رسد. احساس درد بعد از عمل بسیار نادر است.

آیا عوارض جانبی دارد؟

بوتاکس خطوط تقلیدی درمانی است که تقریباً هیچ عارضه ای ندارد. برخی از عوارض جانبی تجربه شده ممکن است توسط بیمار و برخی دیگر توسط متخصص ایجاد شود. استفاده از روش توسط متخصصان شاخه مربوطه که آموزش های لازم را دیده اند معیار مهمی برای جلوگیری از هرگونه عوارض جانبی احتمالی است.

چه افرادی می توانند از روش حذف خطوط تقلیدی استفاده کنند؟

بوتاکس پیشانی

یک متخصص که بیمار را با جزئیات ارزیابی می کند باید تصمیم بگیرد که آیا استفاده از حذف خطوط تقلیدی برای بیمار مناسب و ضروری است. به سوالاتی از این قبیل که آیا حذف خطوط تقلیدی روش صحیحی برای بیمار است ، نیاز اصلی بیمار چیست ، آیا مانعی برای از بین بردن خطوط تقلیدی وجود دارد ، باید پاسخ داده شود. جوان سازی پوست را می توان برای هر کسی که هیچ مانعی برای اجرای این روش ندارد ، اعمال کرد.

چه افرادی نمی توانند یا نباید از برنامه حذف خطوط تقلیدی استفاده کنند؟

 • بیمارانی به هر ماده موجود در محصول آلرژی دارند
 • بیمار مبتلا به آلرژی به شیر گاو
 • وجود عفونت فعال در ناحیه ای که جوان سازی پوست انجام می شود
 • زنان باردار ، شیرده و کودکان زیر 12 سال
 • کسانی که مبتلا به بیماری های عضلانی – عصبی هستند
 • بیمارانی که از داروهایی استفاده می کنند که می تواند در جوان سازی پوست تداخل ایجاد کند.

آیا می توان روش حذف خطوط تقلیدی را همراه با سایر روش های درمانی جوانسازی پوست استفاده کرد؟

برنامه های مزولیفت ، PRP ، فرکانس رادیویی و لیزرکه برای از بین بردن خطوط تقلیدی استفاده می شوند می توانند اثر جوان سازی پوست را کاهش دهند. به همین دلیل ، حذف خطوط صورت 3-4 هفته پس از درمان های جوانسازی پوست مناسب خواهد بود. برنامه های تزریق فیلر و حذف خطوط تقلیدی را می توان با هم اعمال کرد.

باورهای غلط در مورد حذف خطوط تقلیدی:

بوتاکس خط اخم

سمی که در از بین بردن خطوط تقلیدی استفاده می شود یک سم مار است: نه ، این سمی است که توسط یک باکتری تولید می شود.

پس از اثر حذف خطوط تقلیدی ، میزان چین و چروک ها افزایش می یابد: برعکس ، چین و چروک ها کاهش می یابد.

پس از حذف خطوط تقلیدی ، تورم صورت دیده شده و ابروها بیش از حد بالا می رود: روند حذف خطوط تقلیدی ویژگی حجم دادن به صورت را ندارد. با توجه به تصمیم مشترک متخصص و بیمار می توان شکل ابروها را به میزان دلخواه بالا برد و یا شکل فعلی را حفظ کرد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *