انواع دستگاه لیزر موهای زائد

با توجه به پیشرفت تکنولوژی و تولید انواع دستگاه لیزر موهای زائد می توان گفت که این امر به پیشرفت علم پزشکی و کسب درآمد از این طریق کمک بسیاری کرده است. انواع دستگاه لیزر موهای زائد با توجه به ویژگی هایی که دارا هستند می توانند بر روی پوست های متفاوتی استفاده شوند.

با در نظر گرفتن نوع و برندی که برای دستگاه لیزر موهای زائد وجود دارد میتوانیم از آنها بر روی انواع پوست ها استفاده کنیم. هر دستگاه لیزر موهای زائد دارای ویژگی های منحصر به فردی است که ممکن است در برخی از موارد باعث ایجاد درد در از بین بردن موهای زائد شوند.

به همین دلیل با مشورت با پزشک خود می توانید با توجه به نوع پوستی که دارید از نوع مناسب دستگاه لیزر موهای زائد برای این منظور استفاده کنید تا آسیبات پوستی به حداقل ممکن برسد.

انواع دستگاه لیزر موهای زائد

دستگاه لیزر موهای زائد باید دارای چه ویژگی هایی باشد؟

با توجه به اینکه هر تجارتی می خواهد که لیز مورد نظر خود را به فروش گسترده ای برساند و در این زمینه سود بیشتری را نصیب خود کند باید در پیدا کردن دستگاه لیزر موهای زائد دقت بیشتری را به خرج دهید تا در دام تبلیغات شرکت های ساخت لیزر گرفتار نشوید.

در واقع دستگاه لیزر موهای زائد باید بتواند در وحله اول بر روی هر نوع پوستی جوابگو باشد. دومین مسئله ای که در انتخاب انواع دستگاه لیزر موهای زائد باید دقت کنید فناوری جدید و به روز به کار برده شده در این دستگاه ها می تواند باشد.

این ویژگی می تواند سرعت و دقت دستگاه مورد نظر را بالاتر ببرد و بدون هیچ گونه دردی در اندام های شما به از بین بردن موهای زائد بیانجامد. در زیر به نمونه ای از محبوب ترین انواع دستگاه لیزر موهای زائد اشاره می کنیم.

دستگاه لیزر Ruby

این دستگاه لیزر را می توان یکی از دستگاه های بسیار محبوب در بین دیگر دستگاه های لیزر در نظر گرفت. از آنجایی که لیزر Ruby مناسب برای پوست های سفید است، می توانید در مدت زمان کمی نتیجه ای که این دستگاه لیزر موهای زائد بر روی پوست شما می گذارد را مشاهده کنید.

ریزش موها توسط این دستگاه لیزر موهای زائد به مدت طولانی را می توانید بعد از درمان شاهد باشید. با این حال این دستگاه لیزر موهای زائد دارای فناوری قدیمی است که نمی تواند ویژگی های دستگاه های جدید را در خود دارا باشد.

پرتوی که از این لیزر ساطع می شود به رنگ قرمز است که تا 694 نانومتر را در بر می گیرد.  این پرتو می تواند ملانین موجود در موها همچنین فولیکول های مو را از بین ببرد. همچنین این لیزر بر روی پوست های تیره و برنزه یا بر روی موهای روشن و سفید دارای نتایج مثبتی نیست.

لیزر الکساندرایت

این دستگاه لیزر موهای زائد یکی از جدیدترین وپیشرفته ترین دستگاهای لیزر در حال حاضر مطرح می شود. لیزر الکساندرایت برای پوست هایی به رنگ سفید همراه با موهای مشکی می تواند نتیجه بخش باشد. در صورتی که دارای پوستی تیره هستید به احتمال زیاد این لیزر نمی تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

این دستگاه لیزر موهای زائد می تواند در عمق بیشتری از پوست نفوذ کند و با ایجاد گرما می تواند فولیکول های مو را از رشد بازدارد. این امر می تواند برای از بین بردن موهای زائد نتیجه بخش باشد.

پرتوی که این دستگاه تولید می کند 755 نانومتر است که در عمق بیشتری از پوست قابل نفوذ است. تنها مشکلی که ممکن است هنگام استفاده از دستگاه لیزر الکساندرایت مشاهده کنید تغییر یافتن رنگدانه های پوست باشد که در این مواقع به تیره تر شدن  یا روشن تر شدن پوست می انجامد.

لیزر IPL

لیزر IPL که مخفف Intense Pulse Light گفته می شود، در واقع یکی از نمونه های بارز و پیشرفته دستگاه لیزر موهای زائد است که در دهه اخیر مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه لیزر موهای زائد برای از بین بردن موهای همه نواحی بدن کاربرد دارد.

با توجه به اینکه فناوری که در این لیزر استفاده شده است می تواند طول موج های متفاوت نوری را در برگیرد برای از بین بردن موهای زائد و جلوگیری از رشد مجدد آنها بسیار کارآمد است.

از آنجایی که این دستگاه لیزر دارای تنظیمات و تجهیزات پیشرفته ای است، به پزشکی که در این زمینه متخصص است و می تواند لیزر موهای زائد را از طریق این دستگاه به نحو احسن انجام دهد نیاز است.

لیزر IPL را نمی توان مناسب انواع پوست ها دانست. در واقع پوست ها و موهای تیره نیاز به زمان بیشتری برای از بین رفتن کامل موهای زائد دارند. زیرا این موها دارای رنگ دانه های بیشتری نسبت به پوست ها و یا موهای روشن هستند.

برای این منظور از بین بردن آنها ممکن است مشکلات پوستی نظیر تغییر رنگ پوست را در این افراد ایجاد کند. به همین دلیل برای انتخاب نوع مناسب دستگاه لیزر موهای زائد باید با پزشک خود در این زمینه مشورت های لازم را انجام دهید. محدوده نوری این لیزر نیز از 590 تا 1200 نانومتر در نظر گرفته می شود.

لیزر Nd YAG

لیزر Nd YAG یکی دیگر از دستگاه لیزر موهای زائد در نظر گرفته می شود که برای انواع پوست ها با ایجاد کمترین خطر ممکن مورد استفاده واقع می شود. از آنجایی که این لیزر برای محافظت از پوست در برابر سوختگی دارای فاکتورهای محافظتی است به همین دلیل نمی تواند در از بین بردن موهای ریز کارکرد بالایی را داشته باشد.

با توجه به تنظیماتی که برای این دستگاه در نظر گرفته می شود می توان از آن برای انواع پوست ها استفاده کرد. در سیستم این لیزر دو طول موج متفاوت از نور می تواند برای از بین بردن موهای زائد بر روی سطح پوست تابانده شود.

یک طول موج مادون قرمز نامرئی است که به منظور نفوذ در عمق پوست و از بین بردن فولیکول های مو مورد استفاده قرار می گیرد و طول موج دیگر که به رنگ سبز است برای از بین بردن فولیکول هایی که در سطح نزدیکتری به پوست قرار دارند استفاده می شود.

در هر دو حالت این پرتو های نور به سرعت و در پشت سر هم برای از بین بردن موهای زائد می توانند درمان را به سرعت انجام دهند. این پرتوهای نور تا 1064 نانومتر می توانند در پوست نفوذ کنند.

تنها ویژگی که دستگاه لیزر Nd YAG نمی تواند داشته باشد برای ساپورت موهای سفید و یا روشن است که در این صورت از بین بردن موهای زائد می تواند توسط این دستگاه لیزر موهای زائد بسیار دردناک باشد و خطرات و آسیب های پوستی را برای این افراد ایجاد کند.

لیزر دیود

نوع دیگری از دستگاه لیزر موهای زائد وجود دارد که به دستگاه دیود نامیده می شود. در این دستگاه از دیود های نیمه هادی و کوچکی استفاده شده است که می توانند پرتوهای نوری را ایجاد کنند.

از آنجایی که لیزر دیود دارای طول موج طولانی تری نسبت به دستگاه لیزر الکساندرایت و یا روبی است بنابراین می تواند تا عمق بیشتری از پوست نفوذ کند و از این طریق به از بین بردن موهای زائد در افرادی که پوست تیره دارند نیز منجر می شود.

علاوه بر این لیزر دیود بر روی افرادی با پوست سفید نیز می تواند جوابگو باشد. این لیزر یکی از مناسب ترین دستگاه های لیزر برای انواع مختلف پوست در نظر گرفته می شود.

Source: www.colaz.co.uk

مقالات پوست، مو و زیبایی

انواع دستگاه لیزر موهای زائدانواع لیزر پوستانواع لیزر رفع موهای زائدبهترین دستگاه لیزر موهای زائدبهترین دستگاه لیزر موهای زائد خانگیدستگاه لیزر Rubyدستگاه لیزر موهای زائدقیمت دستگاه لیزر موهای زائدلیزر IPLلیزر Nd YAGلیزر الکساندرایتلیزر دیودلیزر رفع موهای زائدلیزر موهای زائدموهای زائد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *