خانم ها معمولا به زیبایی های صورت خود اهمیت زیادی می دهند. از این رو به هیچ عنوان مشتاق ظهور چین و چروک در صورت خود نیستند. یکی از راه های جوانسازی پوست که این روزها بسیار باب شده، تزریق بوتاکس است. بوتاکس درماتوکس (Dermatox) نیز یکی از انواع گزینه های بوتاکس به شمار می آید.

تزریقات ضد چروک که معمولا آن ها را با عنوان بوتاکس می شناسند، به منظور از بین بردن خطوط چین و چروک استفاده می شوند. معمولا خانم ها به دنبال ظاهری جوان تر اقدام به تزریق بوتاکس می کنند. در واقع بوتاکس یک روش درمانی آرایشی محسوب می شود.

اما درماتوکس چیست؟ چه تفاوتی با سایر بوتاکس ها دارد؟ آیا تزریق این بوتاکس با عوارض جانبی همراه خواهد بود؟ تمامی این سوال ها در متن پیش رو پاسخ داده شده است. تنها کافی است با ما تا انتهای متن همراه باشید و پاسخ سوال های خود را بیابید.

بوتاکس درماتوکس (Dermatox) چیست؟

درماتوکس یک نوع درمان نوین محسوب می شود. از این ماده برای درمان منافذ باز پوست، قرمزی صورت، آکنه، جوش های آکنه، از بین بردن خطوط ریز و درشت روی صورت و غیره استفاده می کنند. اما این ماده چیست که در تمامی این موارد کاربرد دارد؟

بوتاکس درماتوکس (Dermatox)

بوتاکس درماتوکس (Dermatox)

درماتوکس حاوی مقداری سم بوتولینوم است. با تزریق مقدار کمی از این سم رقیق شده به لایه های سطحی پوست به درمان مشکلات پوستی شما کمک می کند. حتما می پرسید چگونه؟ بوتاکس درماتوکس (Dermatox) منجر به تولید کلاژن های جدید می شود.

یکی از تفاوت های بزرگ این ماده با بوتاکس در روند تاثیر آن است. این ماده به شل شدن عضلات منجر نمی شود. این موضوع تنها به دلیل غلظت رقیق شده درماتوکس اتفاق می افتد. درمان با این نوع بوتاکس بسته به شدت بیماری پوستی شما در دفعات متعدد انجام می شود.

بوتاکس درماتوکس (Dermatox) چگونه عمل می کند؟

همه ما در طول روز به طور مکرر از عضلات صورت خود استفاده می کنیم. از این رو پوست ما در مناطقی که بیشترین استفاده را دارد، چین می خورد. از طرفی دیگر این مسئله با روند پیری همپوشانی خواهد داشت.

روند پیری کاهش تولید کلاژن و الاستین در پوست را به دنبال دارد. به همین دلیل با افزایش سن مناطقی که بیشترین استفاده از آن ها می شود، بیش از سابق آسیب می بینند. در نهایت خطوط چروک در این مناطق دائمی خواهند شد.

زمانی که حرکت عضلات در این نواحی کاهش یابد، پوست این نواحی نیز کمتر حرکت می کند. به این ترتیب به پوست خود اجازه بهبود و ترمیم می دهید. اما چگونه باید حرکت این نواحی را متوقف کرد؟ تزریق بوتاکس درماتوکس (Dermatox) این امکان را به ما می دهد. در نتیجه این درمان پوست شما نرمتر شده و خطوط چروک موجود بر آن نیز کمرنگ تر می شود.

سم بوتولینوم چیست؟

سم بوتولینوم ماده ای شیمیایی است که توسط باکتری کلستریدیوم بوتولینوم تولید می شود. بوتاکس درماتوکس (Dermatox) یکی از مشتقات پروتئینی این سم محسوب می شود. زمانی که بوتاکس را به عضلات صورت تزریق می کنند، منجر به تضعیف یا غیرفعال شدن این عضلات خواهد شد.

اما این مسئله چه تاثیری در نابودی چین و چروک ها دارد؟ زمانی که عضلات صورت غیرفعالی می شوند، انتقال پیام های عصبی در عضلات مختل می شود. به این ترتیب عملکرد عضلات را به نوعی متوقف می کند. بنابراین پیام های شیمیایی منتقل شده از عصب به عضلات صورت متوقف می شود.

نگاهی به مزایای بوتاکس درماتوکس (Dermatox)

بوتاکس درماتوکس (Dermatox)

بوتاکس درماتوکس (Dermatox)

درماتوکس مانند سایر بوتاکس ها تنها به منظور رفع چین و چروک تزریق نمی شود. این ماده تاثیرات شگفت انگیز بر پوست می گذارد و در موارد درمانی متعددی از آن استفاده می کنند. در ادامه به برخی از ویژگی های این نوع بوتاکس اشاره می کنیم.

  • کاهش چربی پوست؛
  • کاهش منافذ باز پوست و بهبود آن؛
  • تولید کلاژن های جدید در پوست های آسیب دیده؛
  • درمان پوست های آسیب دیده در برابر آفتاب؛
  • درمان و کاهش قرمزی و برافروختگی صورت؛
  • درمان آکنه؛
  • بهبود لکه های به جا مانده از زخم های آکنه و قرمزی ناشی از آن؛
  • حفاظت از قابلیت ارتجاعی و استحکام پوست.

تمامی این موارد در کنار هم از مزایایی استفاده از بوتاکس درماتوکس شناخته می شوند. این نوع بوتاکس عملکرد فوق العاده ای از خود نشان داده که منجر به محبوبیت آن شده است.

تزریق بوتاکس درماتوکس (Dermatox) چه مقدار زمان می برد؟

این روش جوانسازی تنها 15 دقیقه طول می کشد. به این صورت که نقاط استراتژیک صورت شما مشخص می شود. در نهایت با سوزن های بسیار ظریف و کوتاه این نوع از بوتاکس را به عضلات صورت تزریق می کنند.

تزریق این ماده ممکن است با کمی سوزش همراه باشد؛ اما این درد و سوزش بسیار جزئی خواهد بود. همچنین امکان بروز قرمزی و تورم در ناحیه تزریق وجود دارد. معمولا این علائم با گذشت یک الی دو ساعت پس از تزریق ناپدید می شود.

مهم ترین سوالی که برای افراد قبل از تزریق پیش می آید، زمان تاثیر بوتاکس است. درمان از طریق تزریق بوتاکس درماتوکس (Dermatox) بین 4 الی 14 روز طول می کشد. این مدت در افراد مختلف متفاوت خواهد بود اما معمولا با گذشت همین مدت اثرات ناشی از تزریق بوتاکس نمایان می شود.

بوتاکس درماتوکس (Dermatox) و عوارض ناشی از تزریق آن

زمانی که با ماده بوتاکس آشنا می شوید، این سوال برای شما پیش می آید که آیا این ماده شیمیایی هیچ مسمومیتی در بدن ایجاد نمی کند؟ جالب است بدانید که سم بوتولینوم در غلظت های بالا یک سم قوی است. اما تنها دوز کمی از این سم در بوتاکس درماتوکس (Dermatox) وجود دارد.

به همین دلیل تزریق بوتاکس درماتوکس حاشیه ایمنی بسیار بالایی خواهد داشت. بسیاری از افراد نگران عوارض جانبی ناشی از این بوتاکس هستند. شاید تعجب کنید اما عوارض جانبی ناشی از این ماده بسیار نادر اتفاق می افتد.

بیشتر افرادی که این تزریق را انجام می دهند، دچار ناراحتی های خفیفی می شوند. به این صورت که بلافاصله پس از تزریق تورم خفیفی در ناحیه تزریق مشاهده می کنند. اما تنها 48 ساعت لازم است که این تورم فروکش کند.

کلام آخر

همان طور که در متن به این موضوع اشاره کردیم، با تزریق بوتاکس درماتوکس (Dermatox) بعد از 4 الی 14 روز نتایج تزریق را مشاهده می کنید. تاثیر این درمان به مدت 3 الی 5 ماه پایدار خواهد بود. این زمان برای بازسازی و ترمیم پوست شما کافی است.

در این زمان پوست شما بازسازی و ترمیم می شود. در نهایت چین و چروک های ناحیه تزریق از بین خواهد رفت. این روش جوانسازی یکی از کم خطرترین روش های زیباسازی شناخته شده است. اگر به مراکز معتبر جهت تزریق بوتاکس مراجعه کنید، هیچ گونه نگرانی برای شما باقی نخواهد ماند.

این روزها افراد غیرمتخصص بسیاری در درمان از طریق بوتاکس فعالیت می کنند. توصیه می کنیم به این افراد اعتماد نکنید. به پزشک مراجعه کنید و منتظر نتایج فوق العاده ناشی از تزریق این بوتاکس باشید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *