بوتاکس یا فیلر

بوتاکس و فیلر محبوب ترین عملیات زیبایی شناسی هستند. با توجه به خطوط ایجاد شده توسط شخصیت ها استفاده از بوتاکس و فیلر  نتایج عالی به دست می دهد.

علاوه بر ویژگی های ذاتی ، شخصیت های افراد از جمله عواملی هستند که نیازهای زیبایی شناختی آنها را تعیین می کنند. بوتاکس و فیلر در کاربرد های مناسب تفاوت زیادی ایجاد می کنند. در طی زمان خطوط اخم، خطوط خنده و خطوط اطراف چشم شکل می گیرد.

با استفاده از بوتاکس و روش دیگر یعنی فیلر، چین و چروک هایی که به دلیل این نوع شخصیت ایجاد می شوند نتایج بسیار خوبی را کسب می کنند.

به خصوص ، با گرفتن چربی از بدن ، فیلر نتایج مثبتی دارد.

بوتاکس یا فیلر

بوتاکس چیست؟

بوتاکس معمولاً برای پیشانی ، خطوط پنجه کلاغی ، خطوط اخم و گردن استفاده می شود ، هدف اصلی آن از بین بردن چین و چروک است. این برنامه که یکی از محبوب ترین عملیات های زیبایی غیر جراحی در جهان است ، توسط میلیون ها نفر در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد و به ویژه در بین آقایان و خانم های 40 تا 59 ساله ترجیح داده می شود. بوتاکس از دو طریق در چین و چروک استفاده می شود. اول ، بوتاکس عضله ایجاد کننده چین و چروک را شل می کند ، و دوم و از همه مهم تر ، با شل شدن عضله ، فرد با استفاده از آن عضله، عادت چین و چروک را ترک می کند. بنابراین بوتاکس مانع از رسیدن چین و چروک به ابعاد بیشتر می شود. منطقه دیگری که به کاربردهای اخیر بوتاکس اضافه شده است زیر بغل است. بوتاکس که ناجی مخصوصا برای افرادی است که بیش از حد عرق می کنند یا به کارهای بدنی مشغول هستند ، به منطقه اعمال می شود و از تعریق زیر بغل و دست جلوگیری می کند. به طور خلاصه ، بوتاکس کاربرد زیبایی و سلامتی بسیار مهم است.

برای ماندگاری بوتاکس چه کاری باید انجام داد؟

بوتاکس معمولاً به مدت 4 ماه پایدار می ماند ، اما اثر آن بین 6-4 ماه کمی کاهش می یابد. انجام بوتاکس هر 6 ماه یک بار ممکن است مناسب باشد. استفاده از ضد آفتاب و مرطوب کننده ها می تواند از بروز چین و چروک بیش از حد جلوگیری کند. در عین حال ، این اقدامات اطمینان حاصل می کنند که طول عمر فرایند بوتاکس طولانی است.

بوتاکس در چه قسمت هایی از صورت قابل استفاده است؟

بوتاکس می تواند در مناطق مختلف اعمال شود. معمولاً در قسمت فوقانی صورت ، چین و چروک های پنجه کلاغی ، خطوط عمودی بین ابرو و خطوط افقی روی پیشانی اعمال می شود. 7-5  نقطه بین ابروها ، 4 نقطه در پیشانی ، 4-2 نقطه در اطراف چشم قابل تزریق است.

آیا حرکات تقلیدی پس از بوتاکس از بین می رود؟

ممکن است برخی از حرکات تقلیدی از بین برود. اگر مقدار زیادی تزریق انجام شود ، می تواند باعث از بین رفتن حرکات تقلیدی شود که در قسمت پیشانی و ابرو بیشتر دیده می شود. حرکت اخم را نمی توان خیلی انجام داد و ابروها را نمی توان بالا برد. هیچ محدودیتی در حرکات اطراف چشم وجود ندارد ، زیرا بوتاکس به گوشه بیرونی تزریق می شود. از آنجا که هیچ بوتاکسی روی پلک ها وجود ندارد ، هیچ محدودیتی در حرکات در آن ناحیه وجود ندارد.

آیا بوتاکس بلافاصله روی چین و چروک تاثیر می گذارد؟

2 تا 3 روز پس از استفاده، بوتاكس تاثیر خود را نشان می دهد. در هفته سوم صورت کاملاً بهبود می یابد. معمولاً بعد از 1 هفته بیماران برای معاینه مراجعه می کنند. اثر بوتاکس 6-4 ماه به طول می انجامد.

آیا بوتاکس دردناک است؟

بوتاکس ممکن است درد داشته باشد ، اما تحمل این درد خیلی بد نیست. درد با بی حسی موضعی یا کرم های بی حسی به حداقل می رسد. بوتاکس یک روش دردناک نیست. بعد از آن دردی وجود ندارد.

بوتاکس یا فیلر

مواد فیلر زیبایی چیست؟

گاهی برا خطوط و چین و چروک های عمیق ناشی از افتادگی پوست،  گودی های مربوط به پیری  (زیر چشم ، گونه ها و غیره) ، برخی از گودی های پوست (مانند  جای زخم و آکنه)  از فیلر استفاده می شود. اینها ممکن است از بافت چربی خود فرد و همچنین محصولاتی باشد که از طیف گسترده ای از مواد شیمیایی تولید و به بازار عرضه می شوند. از آنجا که تزریق مواد خارجی به بدن غیر از بافت چربی خود فرد ممکن است اشکالات زیادی ایجاد کند ، به جز چند محصول بسیار معتبر (مانند کلاژن ، اسید هیالورونیک) ترجیح داده نمی شوند.

چرا بافت خود فرد مناسب ترین ماده فیلر است؟

فیلر های دیگر (مانند کلاژن ، سیلیکون تزریق شده ، مواد بخیه) که برای درمان چین و چروک صورت و افتادگی مورد استفاده قرار می گیرند می توانند گاهی اوقات باعث ایجاد واکنش های آلرژیک شوند و خطرات عفونت ممکن است بسیار بیشتر از چربی و بافت باشد. علاوه بر این ، با بعضی از فیلر ها ، نتایج بسیار بد و غیر طبیعی ممکن است رخ دهد. واکنش های آلرژیک بعد از تزریق چربی دیده نمی شود. خطر عفونت بسیار کم است.

 در کدام عملیات زیبایی از فیلر استفاده می شود؟

در اوایل از فیلر برای چین و چروک استفاده می شد. اخیراً تغییرات جدی رخ داده است. ما از فیلر ها برای تغییر شکل صورت استفاده می کنیم.  از فیلر برای زیر چشم، گونه ها استفاده می کنیم.  هدف اصلی فیلرها پر کردن گونه ها و زیر چشم ، بیان جوان تر و پویاتر به ناحیه چشم و صورت است.

 چه زمانی باید از بوتاکس و فیلر استفاده کنیم؟ آیا می توانیم هر دو را به طور هم زمان اعمال کنیم؟

اگر چین و چروک فقط وقتی عضلات خاصی را سفت می کنیم ایجاد شود ، بوتاکس بهترین روش درمانی خواهد بود. به خصوص خطوط پیشانی یا خطوطی که  آگاهانه روی عضلات صورت ایجاد می شوند شایع ترین مناطق عمل هستند. برای چین و چروک های دیگر ، باید از فیلر استفاده شود. اگر به نظر می رسد که چین و چروک ها مداوم هستند و وقتی عضلات را سفت می کنیم ، این چین و چروک ها بیشتر پیشرفت می کنند ، هم از بوتاکس و هم از فیلر باید استفاده شود.

Source: www.ntv.com

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.