امروزه جوان ماندن برای اکثر افراد امری مهم تلقی می شود. به گونه ای که افراد گاهی جهت حفظ شادابی و زیبایی خود دست به کارهای عجیبی می زنند. پزشکان ضمن آگاهی نسبت به توجه افراد به جوان ماندن و با توجه به دانش خود در زمینه زیبایی درما اکسی بر جوان سازی پوست را انجام می دهند.

این روش از جمله درمان های موثر جهت رفع چین و چروک است و باید بدانید که در این روش درمان از اکسیژن استفاده می شود. به همین جهت بیش از دیگر روش ها در جوان سازی پوست تاثیر دارد.

به همین دلیل در این مقاله قصد داریم که روش نوین درما اکسی را شرح دهیم. به طوری که در انتهای مقاله متوجه تاثیر درماکسی بر جوان سازی پوست خواهید شد. بنابراین با ما همراه باشید.

درما اکسی درمان چین و چروک و ضد پیری

تاثیر درما اکسی بر جوان سازی پوست چگونه است؟

تاثیر درما اکسی بر جوان سازی پوست چگونه است؟

درما اکسی روشی جهت درمان عوامل پیری بدون تزریق است. این روش به صورت طبیعی سبب پایداری سلامت، رطوبت و ساختار جوان پوست می شود.

درما اکسی به معنای اکسیژن است که با استفاده از خاصیت درمانی اکسیژن از پیری صورت جلوگیری می کند و در صورت ایجاد چین و چروک جهت دستیابی به پوستی جوان و شاداب تر آن ها را درمان می کند. در نهایت باید بدانید که درما اکسی برجوان سازی پوست تاثیر درمانی دارد.

درما اکسی چگونه کار می کند؟

ویژگی های درما اکسی و مواد تشکیل دهنده این روش نسبت به روش های دیگر جوان سازی پوست بسیار متفاوت است. درما اکسی با شناخت کامل لایه های پوست موارد مورد نیاز را در لایه درست به آن می بخشد. در ادامه به چگونگی تاثیر درما اکسی به صورت جداگانه می پردازیم:

استفاده از اکسیژن با فشار زیاد

در این روش درمانی اکسیژن با فشار و خلا زیاد مواد مغذی را به لایه ای از پوست وارد می کند که در آن لایه امکان خنثی کردن علائم پیری به صورت دقیق وجود داشته باشد. اگر می خواهید بدانید که چگونه اکسیژن سبب درمان چین و چروک می شود؛ باید به این موضوع اشاره کنیم که پوست ما در برابر اکسیژن مقاوم است.

به همین دلیل این مقاومت به ما کمک می کند که کلاژن های بدن تحریک و به خودی خود تکثیر شود. بدین صورت درما اکسی برجوان سازی پوست تاثیر خواهد داشت..

دارای ترکیبات ضدپیری

درما اکسی ترکیبات ضدپیری مانند اسید هالورونیک دارد که از راه اپیدرم به بدن منتقل می شود. این اسید به پوست آبرسانی می کند و سبب تکثیر زیاد سلول های جوان خواهد شد.

غلظت بالای اکسیژن

غلظت اکسیژن در این درمان 90 درصد است. با این درصد از اکسیژن مواد فعال در اعماق پوست نفوذ می کنند و سبب فعالیت اجزای سرم ضدپیری در بدن می شود.

مدت زمان تاثیر درما اکسی برجوان سازی پوست

با توجه به میزان غلظت بالایی از اکسیژن و مواد مغذی که در این روش استفاده می شود؛ فرد استفاده کننده از این روش طی مدت 20 دقیقه بعد از درمان شاهد تاثیر چشم گیر درما اکسی بر صورت یا بدن خود خواهد بود.

درما اکسی بدون تزریق

درما اکسی روش درمانی دانمارکی است که بدون هیچ گونه تزریق و تنها با استفاده از تجهیزات مورد نیاز پزشکی سبب جوان سازی پوست می شود. به طوری که این امر بدون هیچ گونه درد و نگرانی برای فرد درخواست کننده انجام خواهد شد.

نقش لایه های مختلف پوست در ایجاد چین و چروک

جهت آن که تاثیر درما اکسی برجوان سازی پوست و روش دقیق آن را در درمان چین و چروک بدانید؛ ابتدا باید با لایه های مختلف پوست آشنا شوید. درما اکسی روش درمانی است که با شناخت لایه های پوست تاثیر چشم گیری بر جوان سازی آن دارد. در این قسمت توجه شما را به شناخت لایه های مختلف پوست جلب می کنیم:

لایه اپیدرم یا لایه اول پوست

تاثیر درما اکسی بر جوان سازی پوست چگونه است؟

تاثیر درما اکسی بر جوان سازی پوست چگونه است؟

لایه اپیدرم یا لایه بالایی، سطح محافظ پوست به شمار می رود. همانطور که از اسم این لایه مشخص است؛ از پوست محافظت می کند؛ اما جوانی پوست به این لایه بستگی ندارد بلکه به لایه زیرین آن یعنی لایه دوم مربوط است.

لایه درم یا لایه دوم پوست

لایه درم وظیفه استحکام پوست را بر عهده داشته و جهت حفظ استحکام ساختار ویژه ای دارد. جهت آنکه درما اکسی برجوان سازی پوست تاثیر گذارد؛ باید بر این لایه نفوذ کند. اجزای تشکیل دهنده درم عبارت هستند از:

  • کلاژن
  • الاستین
  • کلاژن

وظیفه کلاژن حفظ استحکام و ساختار پوست است. درواقع با تولید این ماده بدن به بازسازی بافت های مرده خود می پردازد و جوانی و طراوت مجدد به پوست برمی گردد. جهت تاثیر درما اکسی برجوان سازی پوست باید این ماده مجدد تولید شود.

الاستین

جالب است بدانید که خاصیت ارتجاعی پوست و مقاومت آن در برابر کشش به لطف وجود الاستین در لایه دوم پوست است.

اسید هیالورونیک

همانطور که می دانید؛ رطوبت کافی در پوست سبب ماندگاری جوانی می شود که حفظ این رطوبت وظیفه اسید هیالورونیک است. هنگامی که سن از 25 سال می گذرد؛ تولید کلاژن، الاستین و اسید هیالورونیک کاهش پیدا می کند. در این زمان است که الاستین خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و سفت می شود.

همچنین اسید هیالورونیک کم تر تولیده شده و پوست مانند قبل مرطوب نخواهد بود. در نهایت کلاژن به اندازه کافی تولید نمی شود. در این مواقع پوست به دلیل کاهش مواد ساختاری، قدرت و چگالی موجود را از دست داده و دچار پیری می شود. به همین دلیل تاثیر درما اکسی برجوان سازی پوست در این لایه ها قابل رویت خواهد بود.

تاثیر درما اکسی بر جوان سازی در لایه های مختلف پوست

همانطور که گفته شد؛ درما اکسی به لایه های پوست آشنا است. به همین دلیل موادی را به طور دقیق به پوست وارد می کند که لایه های تشکیل دهنده آن نیازمند آن موارد هستند. بدین گونه است که تاثیر درما اکسی برجوان سازی پوست رویت می شود:

تحریک کلاژن

تاثیر درما اکسی برجوان سازی پوست به صورتی است که با تحریک کلاژن سبب تولید مجدد مقدار زیادی از آن می شود. نتیجه این امر بازگشت مجدد استحکام به پوست است که مقاومت بالای پوست را به همراه دارد.

بازگشت خاصیت ارتجاعی

درما اکسی مواد مورد نیاز الاستین را جهت تغذیه به آن وارد کرده و مجدد خاصیت ارتجاعی و کششی پوست را به آن برمی گرداند. در این صورت است که درما اکسی برجوان سازی پوست تاثیر شگفت انگیزی خواهد گذاشت.

بازگشت رطوبت به لایه تشکیل ساختار پوست

از دیگر تاثیرات درمااکسی برجوان سازی پوست این است که با تزریق مجدد اسید هیالورونیک، رطوبت مورد نیاز برای ترمیم بافت های مرده را در پوست بدن در لایه مناسب تامین می کند.

سخن آخر

در این مقاله توضیح دادیم که چگونه درما اکسی برجوان سازی پوست با استفاده از فشار بالای اکسیژن و غلظت 90 درصدی و ترکیبات ضد پیری تاثیر دارد. جهت ارائه اطلاعات دقیق تر در رابطه با چگونگی کار این روش لایه های مختلف پوست را شرح داده و وظیفه هر یک را به اختصار توضیح دادیم.

بنابراین دانستید که درما اکسی در نهایت سبب ایجاد رطوبت درپوست و کلاژن سازی مناسب آن می شود. همچنین انعطاف را مجدد به پوست شما باز می گرداند. در انتها پیشنهاد می دهیم که اگر قصد درمان چین و چروک صورت و بدن خود را دارید؛ از این روش درمانی سریع و مناسب استفاده کنید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *