چقدر به نقش موها در زیبایی توجه کرده اید؟ موها فقط روی سر باعث زیبایی بیشتر نمی شوند بلکه در ابروها و ریش مردانه هم نقش مثبتی دارند. ترمیم مو یک راهکار مهم و کارآمد برای بهبود وضعیت ظاهری و اعتماد به نفس به حساب می آید.

حتما با کمی تفکر به خاطر می آورید که تنها راه چاره کم مویی یا بی مویی استفاده از موهای مصنوعی یا اصطلاحا پوستیژ بوده است. نگهداری موهای مصنوعی یا پوستیژها روی سر معضلات مربوط به خود را داشت. امروزه با پیشرفت علم مسیر درمانی بهتر و موثرتری برای طاسی یا کم مویی کشف شده است.

اگر جزو کسانی هستید که خواهان افزایش تراکم موهای خود هستید و حس می کنید زیبایی ظاهری شما در این قسمت نقص دارد، پیشنهاد می کنیم از مطالب مقاله پیش رو نهایت استفاده را داشته باشید.

با ترمیم مو آشنا شوید!

ممکن است کلمه ترمیم برای بعضی از افراد چندان آشنا نباشد و آن را با نام کاشت مو بشناسند. ممکن است مشکلات زیادی برای افراد وجود داشته باشد و آنها موهای خود را در نواحی مختلف صورت از دست بدهند. از طرفی هم روش های گوناگونی در بازسازی موها وجود دارد که امروزه در کلینیک های تخصصی قابل انجام است.

چنانچه کاندید انجام هرکدام از آنها باشید قبل از هر اقدامی باید معاینه شوید و پزشک وضعیت موهای شما را بررسی کند. عارضه های متنوعی در بین بیماران مشاهده می شود و هرکدام نسبت به یک روش جواب دهی بهتری دارند.

با ترمیم مو آشنا شوید!

وابسته به اینکه دلیل اصلی ریزش موها و انتظارات هر بیمار چه چیزی باشد مسیر درمانی متفاوت است. پزشک متخصص با بررسی شرایط احتمال دارد تلفیقی از چند معالجه را برای بیمار توصیه کند. اکنون زمان آن فرا رسیده که به سراغ آشنایی با روش های ترمیم مو برویم.

انواع شیوه برای بازسازی موهای شما

اگر به تازگی و برای بار اول باشد که با مفهوم کاشت مو آشنا شده باشید، متن پیش رو بسیار جالب به نظر می آید.

انواع شیوه های بازسازی مو را برای شکا شرح خواهیم داد.

  • کاشت موها
  • عمل فلپ
  • روش HRT
  • روش FUE

برای اینکه اطلاعات بیشتری را از هر روش درمانی به دست بیاورید نیاز است توضیحات هر بخش را در ادامه مطلب مطالعه کنید.

کاشت موها

این روش که معمول تر از روش های دیگر به حساب می آید به این صورت است که فولیکول های مو از مناطق دیگر به حوزه کم مو منتقل می شود. مناطق پر مو در سر بیشتر در پشت و کناره ها هستند. این عمل برای مردان رایج تر است و به این صورت قسمت های کم مو یا طاس بعد از مدت زمانی توسط موهای جدید جلوه زیباتری را به چهره می دهند.

همانطور که مشخص است ترمیم مو با کاشت فولیکول های طبیعی صورت می گیرد بنابراین موها حیات دارند و رشد می کنند. برخی از بیماران این روش را ترجیح می دهند و بعد از نتیجه عمل مراقبت خود را از موهای جدید جزو کارهای جدید می گذارند.

عمل فلپ

فلپ یکی دیگر از راه های ترمیم مو به حساب می آید. در این شیوه منطقه هدف معمولا بزرگ است و برای طاسی های وسیع کاربرد دارد. در عمل فلپ قسمتی از پوست سر که دارای موهای قوی است و به آن محدوده امن گفته می شود را از سر جدا می کنند.

در واقع موها از قسمت برداشته شده به بخش هایی که از قبل توسط پزشک نشانه گذاری شده اند منتقل می شود. در این روش بیمار باید در بیمارستان بماند و نیاز به بستری شدن دارد. انجام جراحی فلپ مانند دیگر روش ها حتما باید توسط پزشک تایید شده و صورت بگیرد.

برش های انجام شده از سطح پوست زیر دستگاه های قوی میکروسکوپ قرار می گیرد و فولیکول های مو را از آن جدا می کنند. این روش تقریبا منسوخ شده است و یکی از عیوب آن کاشت مجدد بعد از حداقل یک سال خواهد بود.

انواع شیوه برای بازسازی موهای شما

روش HRT

همانطور که همواره با پیشرفت علم مسیرهای درمانی جدیدی کشف می شوند HRT هم یک راه جدید برای ترمیم مو محسوب می گردد. در ظاهر نتیجه عمل HRT را با کاشت موی طبیعی اشتباه می گیرند ولی ماجرا چیز دیگری است.

آنچه که در پوست سر بیمار کاشته می شود فولیکول موی طبیعی نیست و در واقع یک فیبر مصنوعی بوده که ظاهری شبیه مو دارد. بنابراین در این روش موها فرآیند رشدی ندارند و این موضوع برای برخی از افراد خوشایند است. طبیعی است که فیبرهای کاشته شده باید از لحاظ جنس و رنگ مطابق با موهای بیمار باشند.

همانطور که در هر روش مزایا و معایبی وجود دارد در روش HRT هم عدم رشد و کم بودن عمر فیبرهای نوری جزو معایب است. این نوع از ترمیم مو برای کسانی که به علت عارضه های خود ایمنی موهای خود را از دست می دهند بیشتر کاربرد دارد.

با توجه به عمر کوتاه فیبرهای نوری هر چند وقت یکبار نیاز به ترمیم مجدد است. بیمارانی که به دلایل مختلف امکان کاشت موی طبیعی را ندارند این فرصت برای آنها وجود دارد که به سراغ روش HRT بروند و ترمیم موی خود را انجام دهند.

روش FUE

نام دیگری که برای این روش به کار می رود SUPER FUE نام دارد. بدون شک یکی از روش های جدید در حوزه بازسازی موها این روش درمانی است. هنگامی که این راه درمانی برای بیمار قابل انجام باشد و بیمار نیز آن را انتخاب کند طی یک جلسه هزاران مو برای فرد کاشته می شود.

قبل از عمل موهای بیمار تراشیده شده و با وجود بی حسی هوشیار خواهد بود. در این روش هم از موهای خود بیمار استفاده می شود با این تفاوت که تهاجم در آن بسیار کمتر است. معاینه های خاصی برای تشخیص وضعیت پوست و تراکم موها توسط پزشک انجام می گیرد. دستگاه های پیشرفته با دقت بالا که تکنولوژی های جدید در آن به کار گرفته شده اند مورد استفاده قرار می گیرند.

جالب است که در این روش ترمیم مو هیچ جای بخیه ای برای بیمار نخواهد بود و از همین جهت کم تهاجمی بودن این شیوه را به عنوان مزیت آن می شناسند. دوران نقاهت با توجه به اینکه زخم زیادی روی سطح پوست بیمار به جا نمی ماند کمتر خواهد بود و به همین ترتیب بهبودی با سرعت بیشتری حاصل می شود.

هزینه کاشت مو

سخن پایانی

زیبایی به عنوان یک ارزش و انگیزه برای تمام انسان ها شناخته می شود. برای همین منظور انواع رشته های دانشگاهی نیز در علم زیبایی تدریس می شوند و همواره در هر سال کشفیات جدیدی به دستاوردهای قبلی در زمینه زیبایی اضافه می گردد.

یکی از دغدغه های مردم در حوزه زیبایی به خصوص در مورد آقایان مربوط به ترمیم مو است. از همین جهت روش ها و دستگاه های جدیدی که نتیجه بخشی بسیار بالایی دارند توسط محققان کشف شده اند. هر روش با توجه به شرایط هر بیمار به وسیله معاینات پزشکی و دکتر معالج انتخاب می شود که به نحوی بیشترین تاثیر مثبت را برای فرد به همراه داشته باشد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *