تزریق بوتاکس در زیر چشم

تزریق بوتاکس ممکن است ظاهر خطوط و چین و چروک اطراف چشم و دهان را از بین ببرد. آیا آنها همچنین می توانند قسمت های تیره و سیاهی های زیر چشم را کاهش دهند؟

سم بوتولینوم ، که معمولاً بوتاکس نامیده می شود ، دارویی است که باعث انقباض عضلات و کاهش ظاهر چین و چروک می شود.

بوتاکس باعث کاهش موقت چین و چروک در مناطق زیر می شود:

بین ابروها

در پیشانی

در کناره چشم ها

اطراف دهان

با این حال ، سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) استفاده از بوتاکس را زیر چشم برای اهداف زیبایی تایید نکرده است. تحقیقات اندکی به اثربخشی یا عوارض جانبی آن پرداخته است.

در این مقاله ، به استفاده از بوتاکس در زیر چشم ها و بررسی عوارض جانبی احتمالی و گزینه های دیگر می پردازیم.

تزریق بوتاکس در زیر چشم

بوتاکس چگونه تاثیر می گذارد؟

ویال های بوتاکس حاوی سه ماده اصلی است: سم بوتولینوم نوع A ، آلبومین انسانی و کلرید سدیم. ماده فعال که بیشترین تأثیر را دارد سم بوتولینوم A است.

بوتاکس هنگام تزریق به عضلات ، تکانه های عصبی که باعث انقباض عضله خاص می شود را مسدود می کند. در این شرایط ماهیچه نمی تواند حرکت کند و این باعث کاهش چین و چروک می شود.ب

وتاکس فقط در مناطقی خاص از صورت استفاده می شود و می تواند چین و چروک ها را کاهش دهد. پزشکان معمولاً از آن در کاهش خطوط اخم بین ابروها و همچنین خطوط در پیشانی و خط لبخند استفاده می کنند.

بوتاکس یک راه حل دائمی برای کاهش چین و چروک نیست. در 3-6 ماه ، انسداد عصب ها متوقف می شود و عضلات شروع به انقباض می کنند. برای حفظ نتایج فرد نیاز به تزریقات بیشتری دارد.

بوتاکس همچنین به عنوان درمانی برای برخی از مشکلات پزشکی ، از میگرن تا مثانه بیش فعال استفاده شده است.

استفاده از بوتاکس در زیر چشم چقدر مؤثر است؟

تزریق بوتاکس برای درمان تیرگی یا سیاهی های زیر چشم یک روش جدید است و FDA هنوز آن را تأیید نکرده است.

به همین دلیل ، محققان مطالعات کمی در مورد این روش انجام داده اند ، و پزشکان مطمئن نیستند که چقدر ممکن است موثر باشد.

یک مطالعه از سال 2003 به این نتیجه رسید که تزریق بوتاکس در زیر و اطراف چشم می تواند ظاهر چین و چروک در این مناطق را کاهش دهد. در این تحقیق نوزده شرکت کننده زن تزریق داشتند. افرادی که تزریق آنها در پلک تحتانی بود نتایج مثبتی را گزارش می کردند.این نتایج حاکی از آن است که تزریق بوتاکس می تواند باعث شود که پلک تحتانی پر شود و به کاهش چین و چروک و ضعف کمک کند.

محققان همچنین اثرات مقادیر مختلف بوتاکس را در پلک تحتانی اندازه گیری کردند. بیماران هنگام دریافت 8 واحد از بوتاکس بیشترین نتایج را تجربه کردند ، اما شدیدترین عوارض جانبی نیز داشتند.

تحقیقات دیگری که در حال حاضر وجود دارد شامل بررسی بوتاکس تزریق شده زیر چشم است.

هزینه

هزینه های بوتاکس در مناطق مختلف و همچنین توسط پزشک متفاوت است. شخصی که بوتاکس را دریافت می کند ، نه تنها برای دارو ، بلکه برای مدت زمان انجام این روش ، روند مطب ، و سایر مواد استفاده شده نیز باید هزینه پرداخت کند.

طبق اعلام هیئت جراحی زیبایی آمریكا ، ​​قیمت تزریق بوتاكس متغیر است و بسته به محل كلینیك ، قیمت آن نیز متفاوت است.

قبل از درخواست تزریق بوتاکس ، شخص می تواند تخمین قیمت را بخواهد. یک ارائه دهنده همچنین می تواند یک ارزیابی منطقی درباره نحوه استفاده از بوتاکس و زمان تزریق و قیمت را ارائه دهد.

اثرات جانبی

از آنجا که FDA بوتاکس را برای تزریق زیر چشم تأیید نکرده است ، یک تحقیق کامل درباره ایمنی بودن این روش وجود ندارد.

این ناحیه ظریف است و خطرات تزریق بوتاکس در اطراف چشم شامل موارد زیر است:

مشکل در بستن چشم ها

افتادگی چشم

بی حسی چشم

تورم پلک پایین

در زیر برخی از عوارض جانبی شناخته شده دیگر بوتاکس آورده شده است:

خون ریزی

کبودی

سرگیجه

غش

درد در محل تزریق

قرمزی

افرادی که شرایط مزمن خاصی دارند نباید تزریق بوتاکس را دریافت کنند. این شرایط شامل اسکلروز جانبی آمیوتروفیک است که معمولاً بیماری لو گریگ نامیده می شود ، همچنین کسانی که میاستنی گراویس و سندرم لامبرت-ایتون مربوطه را دارند نباید تزریق بوتاکس داشته باشند.

گزینه ها

درمان های خانگی و سایر داروهای تزریقی می توانند به عنوان گزینه ای برای جایگزین بوتاکس در زیر چشم باشند.

مهم است که اثر مطلوب را در نظر بگیرید. به عنوان مثال ، تکنیک هایی که باعث کاهش چین و چروک زیر چشم می شوند ، بسیار متفاوت از روش هایی هستند که قسمت های تیره زیر چشم را روشن می کنند.

ابتدا فرد باید عادات روزانه خود را مورد بررسی قرار دهند تا مشخص شود که آیا ممکن است در بوجود آمدن  چروک های زیر چشم نقش داشته باشد یا خیر. استراتژی های زیر ممکن است کمک کند:

داشتن خواب کافی ، که معمولاً شبانه 7 یا 8 ساعت تخمین زده می شود.

آلرژی فصلی که باعث ایجاد پف چشم می شود.

خودداری از سیگار کشیدن

اجتناب از مصرف سدیم اضافی در رژیم غذایی ، مصرف سدیم زیادی می تواند باعث شود بدن آب خود را حفظ کند که منجر به ایجاد پوستی پفی می شود.

خوابیدن با سر کمی بلندتر از بدن ، تا از جمع شدن مایع در زیر چشم جلوگیری شود.

از قرار گرفتن بیش از حد در معرض آفتاب خودداری کنید و همیشه در هوای آفتابی از ضد آفتاب استفاده کنید.

برخی از مواد آرایشی می توانند به نرم و صاف کردن پوست زیر چشم کمک کنند. به عنوان مثال ، اگر فردی پف چشم دارد، ممکن است سعی کند از کرم چشم که حاوی کافئین است استفاده کند. تولید کنندگان کافئین را اضافه می کنند زیرا این امر می تواند به سفت شدن پوست و کاهش پف چشم کمک کند. اگر قسمت های تاریکی در زیر چشم وجود دارد، ممکن است کرم هایی که بطور خاص برای ناحیه زیر چشم ساخته شده اند کمک کنند.

برخی افراد از پرکننده ها برای اضافه کردن حجم به ناحیه زیر چشم استفاده می کنند. این شامل تزریق موادی است که می تواند ظاهر چین و چروک و قسمت های تیره روی صورت را کاهش دهد. درمان با لیزر گزینه دیگری است. این روشهای درمانی باعث تحریک رشد کلاژن در پوست می شوند و باعث می شوند پوست محکم تر به نظر برسد. با این حال ، درمان با لیزر می تواند بسیار گران باشد.

در آخر

بوتاکس برای کاهش ظاهر چین و چروک در مناطقی که حرکت قابل توجهی در عضلات وجود دارد ، در نظر گرفته شده است. ممکن است نتیجه بوتاکس هنگام تزریق زیر چشم نسبت به مثلاً در پیشانی کمتر موثر باشد.

قبل از تزریق بوتاکس در زیر چشمان ، فرد باید در مورد درمان ، خطرات و فواید آن با پزشک زیبایی صحبت کند.

Source: www.medicalnewstoday.com

مقالات پوست، مو و زیبایی

بوتاکسبوتاکس چگونه تاثیر می گذارد؟بوتاکس در زیر چشمبوتاکس دور چشمبوتاکس دور چشم برای از بین بردن خطوطبوتاکس دور چشم در خانهبوتاکس زیر چشم قبل و بعدبوتاکس گودی زیر چشمتزریق بوتاکستزریق بوتاکس برای رفع خطوط و چین و چروکتزریق بوتاکس در زیر چشمتزریق بوتاکس زیر چشم و اثرات آنعوارض بوتاکس دور چشمعوارض بوتاکس دور چشم چیستمحل تزریق بوتاکس دور چشممضرات بوتاکس دور چشمهزینه بوتاکس دور چشم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *