تقارن به معنای ظاهر دو ناحیه است که با یک محور در شباهت ساختاری و سبکی نسبت به محور از هم جدا شده اند. شباهت ساختاری و سبکی با مناسب بودن قرارگیری، شکل و اندازه بین دو یا چند شی در این مناطق تعیین می شود.

زیبایی صورت، اندام ها و ساختارهای ناحیه سر از نظر فرم، تناسب و رنگ، ایجاد تقارن مناسب و در نتیجه ایجاد قدردانی زیبایی شناختی است.

خط عمودی که فرض می شود از نقاط میانی پیشانی، بین دو ابرو، استخوان پشتی بینی و چانه عبور می کند، محور تقارن صورت را تشکیل می دهد.

هماهنگی شکل و تناسب روی صورت بر اساس این محور ارزیابی می شود. به همین دلیل مهم ترین ساختار برای زیباتر شدن چهره، بینی و چانه هستند که بر روی محور تقارن بیرون زده اند. هم تراز بودن و هماهنگی نوک بینی و نوک چانه با صورت باعث می شود چهره متناسب و زیبا به نظر برسد. چانه نیز مانند بینی با ظاهر خود بر ظاهر کل صورت تاثیر می گذارد. به عنوان مثال، حتی اگر بینی افرادی که چانه آنها عقب است طبیعی باشد، بزرگ تلقی می شود و تقارن کل صورت را تحت تاثیر قرار می دهد.

چندین گزینه وجود دارد که توسط افرادی که از ساختار چانه خود راضی نیستند یا می خواهند ساختار چانه خود را تقویت کنند ترجیح می دهند. یکی از محبوب ترین آنها فیلر چانه است. برای اینکه ظاهر زیبایی به چانه بدهد و تناسب صورت را بهبود ببخشد، کاربرد زیبایی غیر جراحی که با تزریق مواد پرکننده زیر پوست در ناحیه چانه انجام می ‌شود، فیلر نوک چانه نامیده می شود. با استفاده از این برنامه، چانه و خط فک با انتقال صاف روشن می شود. اثرفیلر یک برنامه موقت است که 12 تا 18 ماه طول می کشد. در صورت تمایل، می توان این دوره را تا 2-3 سال با تغییر مواد استفاده شده افزایش داد. البته این مدت بسته به وضعیت عمومی پوست، تعداد دفعات استفاده، سن و دوز مصرف ممکن است متفاوت باشد.

تزیرق فیلر چانه

چرا فیلر چانه انجام می شود؟

نیاز به فیلر چانه بیشتر بر روی نیازهای زیبایی متمرکز است، که خود را به عنوان ظاهری زیبا و بدون هیچ مشکل ساختاری نشان می دهد. بدون برش در ناحیه چانه و بدون جای زخم جراحی، ارزان تر از پروتز چانه (ایمپلنت) است که کاربرد جراحی متفاوتی دارد، بدون نیاز به بیهوشی عمومی و درمان اضافی پس از مداخله، می توان به تصویر مورد نظر دست یافت. در عرض 3-2 روز امکان بازگشت سریع به زندگی عادی وجود دارد و از همه مهم تر به دلیل اثر موقتی استفاده، فیلر چانه به عنوان موثرترین کاربرد در رفع نیازهای زیبایی ترجیح داده می شود.

تزریق فیلر چانه این یک روش موقتی برای آزمایش ساختارهای مختلف خط فک است. در پایان این دوره زمانی که تمایل به حفظ همان ساختار فک وجود دارد، کاربردهای تکراری انجام می شود. کاربردهای مکرر ممکن است در آینده گران تر از کاربردهای پروتز نوک فک باشد. به همین دلیل، فیلر چانه بیشتر مورد درخواست افرادی است که می خواهند ساختار فک خود را برای اهداف آزمایشی، قبل از پروتز نوک چانه به طور دائم تغییر دهند.

با این حال، در برخی افراد؛ دیده می شود که چانه بزرگ تر یا کوچک تر از صورت است، خط چانه نامشخص است، محور نامتقارن است و برخی از افراد دچار افتادگی زیر چانه هستند. در حالی که برخی از این افراد از نظر ظاهری مشکلی ندارند، برخی از آنها از کوچک یا بزرگ بودن چانه، خطوط و ظاهر کلی چانه یا افتادگی و چین و چروک در قسمت پایین چانه شکایت دارند.

شایع ترین وضعیت مربوط به اختلالات در ساختار فک، چانه کوچک و عقب است. هنگام ارزیابی ظاهر فک پایین، ابتدا ساختار دندان ها بررسی می شود. از آنجا که دندان ها از موقعیتی که باید باشند خارج شده اند و به دلیل اینکه در ساختار آسیب دیده قرار دارند، ممکن است مشکلات بسته شدن ایجاد شود. حتی اگر مشکلی در ساختار دندان وجود نداشته باشد، ممکن است فک پایین عقب باشد. احتمال دیگر این است که هر دو فک ممکن است عقب باشند.

چرا فیلر چانه انجام می شود؟

اگرچه ساختار صورت از فردی به فرد دیگر متفاوت است، اما معمولا در جوانی ساختار مثلثی تری دارد. به دلیل افتادگی صورت با افزایش سن، خطوط فک از بین می رود و صورت ساختاری مربعی به خود می گیرد. این مشکل با فیلر نوک چانه برطرف می شود و خط چانه مشخص می شود و می توان آن را به شکل بیضی در آورد. در افرادی که می‌ خواهند ظاهری مردانه ‌تر داشته باشند، می ‌توان به ساختار فک، شکلی با خطوط تیزتر و ساختاری پهن ‌تر داد.

فیلر چانه چگونه انجام می شود؟

این یک مداخله بدون درد است که توسط متخصص و با تجربه در تزریق فیلر زیر جلدی انجام می شود. با توجه به شکایات و خواسته های بیمار، مداخله با استفاده از شبیه سازی های دو بعدی یا سه بعدی و ارزیابی تصویر احتمالی که پس از عمل ایجاد می شود، برنامه ریزی می شود.

مادران باردار و شیرده، کسانی که از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنند و کسانی که مشکلات پوستی دارند حتما قبل از انجام به پزشک اطلاع دهند.

اغلب در فیلر نوک فک؛ هیالورونیک اسید (HA)، ترکیبی است که در ساختار طبیعی بدن ما یافت می شود و در محصولات آرایشی و بهداشتی و بسیاری از کاربردهای زیبایی پرکننده و مشتقات آن استفاده می شود. این ترکیب مولکولی که می تواند تقریبا 1000 برابر وزن خود آب را نگه دارد، رطوبت مورد نیاز پوست را متعادل می کند. این ماده ترجیح داده می شود زیرا در ساختار طبیعی بدن یافت می شود، پوست را مرطوب می کند، بازسازی سلولی را فراهم می کند و احتمال ایجاد آلرژی یا عوارض جانبی دیگر بسیار کم است.

روش دیگری که مورد استفاده قرار می گیرد، تزریق چربی اتولوگ است که از بدن خود فرد و سلول های بنیادی با انتقال آنها به ناحیه مورد نظر تهیه می شود. از آنجایی که بافت استفاده شده متعلق به بیمار است، طبیعی است و اثرات آلرژیک نشان نمی دهد، ناسازگاری ندارد و انتقال بیماری وجود ندارد. از آنجایی که بافت منتقل شده بافت زنده است، اثر پرکنندگی زیاد است. کم هزینه و قابل تکرار است.

قبل از شروع عمل، ناحیه ای که باید پر شود علامت گذاری می شود و با کمک کرمی که برای بیهوشی استفاده می شود، بی حسی موضعی انجام می شود. سپس مواد پرکننده به منطقه برنامه ریزی شده تزریق می شود.

فیلر چانه چگونه انجام می شود؟

درخواست حداکثر در نیم ساعت تکمیل می شود و بیمار به زندگی عادی خود ادامه می دهد. تصویر مورد نظر در عرض 3-2 روز تشکیل می شود. در این دوره، قرمزی و تورم خفیف موقتی ممکن است در محل تزریق ایجاد شود. در هفته اول باید از محیط های بسیار گرم و حمام های بسیار گرم خودداری کرد.

پرکننده های استفاده شده با پایان یافتن عمر اثر در پوست، خود به خود ناپدید می شوند. بنابراین اثر ماندگاری از خود بر جای نمی گذارند.

قیمت های تزریق فیلر نوک فک چقدر است؟

در مورد قیمت نمی توان اطلاعات کلی داد. زیرا هر برنامه دارای شرایط خاص خود است. بسته به تقاضا و نیاز بیمار، میزان مواد پرکننده تغییر می کند که بر قیمت تاثیر می گذارد.

اگر از ظاهر چانه خود راضی نیستید و می خواهید با داشتن فیلرها چانه خود را تقویت کنید و ظاهر زیباتری داشته باشید; شما می توانید با استفاده از اطلاعات با ما تماس بگیرید. شما می توانید در مرکز ما که خواسته ها و نیازهای خاص شما را در اولویت قرار می دهد، درمان و اطلاعات دقیق تری دریافت کنید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *