امروزه اطلاعات زیادی درباره جوانسازی پوست با میکرونیدلینگ به گوشمان می رسد. با این وجود بسیاری از افراد هستند که هنوز نمی دانند میکرونیدلینگ چیست و چگونه انجام می شود؟ برای اینکه با کاربردهای میکرونیدلینگ آشنا شویم ابتدا باید تعریف درستی از آن به دست آوریم.

جدید ترین روش زیبایی که برای درمان مشکلات پوستی و جوان سازی استفاده می شود میکرونیدلینگ یا همان کلاژن درمانی پوست است. این روش زیبایی اخیرا توانسته طرفداران زیادی را به سمت خود جلب کند و به عنوان یکی از موثرترین راه های درمانی و زیبایی به حساب می آید.

در این مقاله قصد داریم که به شما بگوییم چگونه به وسیله این روش زیبایی دوباره پوستی شاداب و جوان را در زندگی تجربه کنید. پس اگر دوست دارید که اطلاعاتی درباره راه جوان سازی دوباره پوست خود به دست آورید، ما را همراهی کنید.

جوانسازی پوست با میکرونیدلینگ را تجربه کنید

در این روش درمانی و زیبایی قلم هایی استفاده می شود که انتهای آن از سوزن های ظریف و استریل تشکیل شده است. این سوزن ها برای ایجاد سوراخ های ریزی روی سطح پوست طراحی شده اند. سوراخ هایی که ایجاد می شود باعث تحریک و افزایش کلاژن سازی خواهد شد.

شاید فکر کنید که این نوع درمان اصلا موثر نیست، اما کاملا در اشتباه هستید. زیرا این روش به عنوان یکی از موثر ترین و ایمن ترین راه ها برای درمان مشکلات انواع پوست شناخته شده است. بسیاری از بیماران این روش را برای درمان کشیدگی پوست، درمان آکنه، خطوط ریز، چین و چروک، منافذ بزرگ، برجستگی های ریز و به طور کلی جوان سازی استفاده می کنند.

این روش درمانی و زیبایی فقط در مطب پزشکان متخصص این کار انجام می شود و برای شما نتیجه ای دراز مدت را به همراه دارد. شاید در کوتاه مدت نتیجه دلخواه خود را مشاهده نکنید، اما پس از طی مدت تعیین شده پوست شما دوباره کلاژن سازی خود را شروع می کند. سپس مشاهده می کنید که دوباره زیبایی، شفافیت و سفتی پوست به شما بر می گردد و زیبایی بیشتری را برایتان به دنبال دارد.

روش انجام میکرونیدلینگ

شاید برای شما این سوال پیش بیاید که اصلا این روش درمانی چگونه انجام می شود؟ برای جواب باید به شما بگوییم که جوانسازی پوست با کلاژن روشی بدون درد است، اما برای اطمینان و جلب رضایت بیمار یک بی حسی موضعی که حدود 10 تا 20 دقیقه عمل می کند برای فرد استفاده می شود که احساس راحتی را افزایش دهد.

پس از استفاده بی حسی موضعی پاکسازی پوست برای بیمار آغاز می شود. برای انجام این کار به وسیله یک سرم هورمون رشد به نام Tensage پاکسازی را شروع می کنند. در ادامه باید ذکر کنیم که روش میکرونیدلینگ برای کل صورت، گردن و دکلتاسیون حدودا 40 تا 60 دقیقه بنابر نیاز فرد طول می کشد. در آخر سرم رشد و ضد آفتاب در مناطق مورد نظر استفاده می شود. استفاده از سرم رشد Tensage به دلیل افزایش کلاژن سازی پوست شما و تسریع در بهبودی صورت می گیرد.

جوانسازی پوست با میکرونیدلینگ چگونه اتفاق می افتد؟

جوانسازی پوست با میکرونیدلینگ چگونه اتفاق می افتد؟

در عرض چند روز خواهید دید که پوست شما سفت تر و روشن تر از قبل شده است. اگر بخواهیم اثرات کوتاه مدت این روش را بیان کنیم باید بگوییم، پوست صورت شما پر تر، درخشان تر و منافذ آن کوچکتر خواهد شد. اثرات دراز مدت آن نیز افزایش کلاژن سازی پوست است که به شما زیبایی بیشتر را هدیه می دهد.

دوره درمان چقدر است؟

همان طور که می دانید طول درمان به هدف شما و نوع پوست بستگی دارد. در بسیاری از افراد که پوست مطلوبی دارند هر 3 تا 6 ماه یکبار مراجعه حضوری برای تمدید جوانسازی پوست با میکرونیدلینگ کافی به نظر می رسد. در بعضی از افراد که قصد درمان جای زخم یا چیز هایی شبیه به این را دارند باید هر 4 تا 6 هفته 3 تا4 روش درمانی را انجام بدهند و برای تمدید آن 3 تا 6 ماه یکبار دوباره مراجعه کنند.

پس بهترین کار برای اطلاع از طول درمان خود این است که با پزشک معالج خود درباره تعداد جلسات صحبت کنید. زیرا با این کار به راحتی قادر هستید که برای جلسات خود برنامه ریزی انجام دهید و دیگر نگران کار های عقب افتاده خود نخواهید بود.

میکرونیدلینگ روی چه قسمت هایی از بدن موثر است؟

روش درمانی میکرونیدلینگ تنها برای قسمت هایی از بدن مورد استفاده قرار می گیرد که نیاز داشته باشند. برای مثال نقاطی که دارای جای جوش هستند، لکه های پیری، خطوط چین و چروک، منافذ بزرگ و رنگ پوست ناهموار نیاز به این نوع درمان دارند.

لازم به ذکر است که این راه درمانی برای سایر نقاط بدن هم مورد استفاده قرار می گیرد و فقط مخصوص استفاده برای صورت نیست. برای مثال اگر قسمتی از بدن شما دارای زخم باشد و شما دوست داشته باشید که آن را تا حد ممکن محو کنید، این درمان به شما کمک خواهد کرد.

مراقبت های بعد از درمان

جوانسازی پوست با میکرونیدلینگ چگونه اتفاق می افتد؟

جوانسازی پوست با میکرونیدلینگ چگونه اتفاق می افتد؟

روش جوانسازی پوست همراه میکرونیدلینگ هیچ شباهتی به جراحی پلاستیک ندارد پس باید انتظار داشته باشید که در حداقل زمان پوست شما بهبود یابد. ممکن است که بعد از این روش کمی پوست ما قرمز یا متورم شود که این بسیار طبیعی خواهد بود. نگران استراحت بعد از درمان نباشید زیرا به راحتی این امکان را دارید که قرمزی های پوست را با لوازم آرایش بپوشانید و به محل کار، دانشگاه وغیره بروید. تنها کاری که باید انجام دهید استفاده از یک ضد آفتاب مناسب پوستتان است زیرا بعد از درمان پوست شما به نور آفتاب حساس تر از قبل خواهد شد.

نتیجه درمان شما پس از استفاده از میکرونیدلینگ باید طی دو هفته در صورت شما ظاهر شود. همچنین اگر دوست دارید که اثر بخشی بیشتری از این روش به دست آورید، دوره درمان و تمدید آن را به موقع و سر وقت انجام دهید.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم که تمامی اطلاعات مربوط به جوانسازی پوست با میکرونیدلینگ را به طور کامل در اختیارتان قرار بدهیم. همان طور که می دانید روش های زیادی برای درمان های زیبایی وجود دارد، اما ممکن است نتایج دلخوا را به همراه نداشته باشد. علاوه بر این مدت زمانی که درمان های زیبایی روی پوست شما اثر می کند بسیار کوتاه است و زود به زود نیاز به ترمیم دارند. همه این موارد نیازمند صرف وقت و هزینه زیادی است که شاید برای همه ممکن نباشد.

به همین دلیل ما راه بهتری را به شما معرفی کردیم. جوان سازی پوست به وسیله کلاژن ها راهی تایید شده و موثر است که به شما امکان می دهد که بدون هدر دادن هزینه های آنچنانی در کوتاه ترین زمان ممکن بهترین نتیجه را دریافت کنید. همچنین این روش اثری طولانی مدت را برای شما به همراه دارد.

قطعا فردی که به دنبال عمل های زیبایی است دوست دارد که بیشترین نتیجه و طولانی ترین اثر را از آن درمان دریافت کند. همه این موارد در میکرونیدلینگ فراهم شده است. پس اگر دوست دارید که دوباره پوست خود را بدون چین و چروک مشاهده کنید، این راه برای شما بهترین انتخاب ممکن خواهد بود.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *