درمان لک

درباره درمان لک:

لک هایی که به زیبایی صورت سایه می اندازند، علاوه بر لک های آفتاب ، تشدید ملانین ناشی از بارداری ، پیری و تغییرات هورمونی است. درمان با لیزر ، سلول های بنیادی و PRP در درمان لک های صورت روش های بسیار مؤثری بوده و همچنین سبب جوان سازی پوست می شوند.

 • لک های پوستی از بین می رود.
 • علائم پیری از بین می رود.
 • لک های بارداری برداشته می شوند.
 • نوع بی حسی: موضعی
 • مدت زمان عمل :2-1 ساعت
 • بازگشت به کار: 1 روز

 

درمان لک

عملیات درمان لک چیست؟

لک ها ، شامل فرایندی است که از سطح پوست تا زیر لایه ها گسترش می یابد ، فرایند درمان بعضی اوقات چندین جلسه طول می کشد و به تدریج از بین می رود. برای یک راه حل قطعی در مورد لک های آفتاب ، باید با یک متخصص مشورت کرد. متخصصان ما ، به ویژه در درمان با  لیزر و PRP با سلول های بنیادی ، متخصصان باتجربه ای هستند و از جدیدترین روش های فن آوری برای درمان لک های قهوه ای صورت استفاده می کنند.

درمان لک ساده ترین راه حل در برابر لک های پوستی است و در از بین بردن لک های صورت ، گردن  ، دست ، بازو و پا بسیار مؤثر است. به عنوان یک روش درمانی بدون درد ، درمان لک با لیزر بدون عوارض جانبی است و توسط متخصصان مجرب انجام می شود. از آنجا که هدف از درمان سلول های بنیادی ، درمان بافت های تغییر شکل یافته است ، هم لک ها از بین می روند و هم پوست از آکنه ، زخم ها ، علائم سوختگی و لک ها تمیز می شود. درمان با سلول های بنیادی ، که به عنوان فیبروسل نیز شناخته می شوند ، باعث بهبود کیفیت پوست و رفع چین و چروک می شود. PRP که یک برنامه پلاسمائی غنی از پلاکت است ، استفاده از 20-8 سی سی خون خود بیمار بعد از سانتریفیوژ است. سرم بدست آمده به مقدار کم به پوست تزریق می شود و بافت ها بهبود یافته و ترمیم می شوند.

 • برنامه های درمان لک شامل روش های لیزر ، سلول های بنیادی و PRP می باشد.
 • هدف علاوه بر از بین بردن لک ها، جوان سازی پوست است.
 • لک های آفتاب ، لک های ناشی از بارداری ، پیری و تغییرات هورمونی از بین می روند
 • توسط متخصصان واجد شرایط در محیط های استریل اعمال می شود.
 • بسته به روش و مشكل كاربردی ، روند درمان تحت بی حسی موضعی می تواند چندین جلسه باشد.
 • بیمار بلافاصله به زندگی عادی باز می گردد.

درمان لک برای چه افرادی انجام می شود؟

راه پیشگیری از لک های پوستی سالم بودن پوست و سالم بودن پوست تمیزی ، مرطوب بودن و محافظت در برابر آفتاب است. در صورت عدم مراقبت از پوست سالم ، چین و چروک ، به خصوص لک های قهوه ای ناشی از اشعه UV نیز ایجاد می شود. آفتاب بزرگ ترین عامل لک های پوستی است.

علاوه بر این ، در اثر بارداری ، تغییرات هورمونی و پیری نیز مشاهده می شود. هم زنان و هم مردانی که مشکلی در سلامتی نداشته باشند که مانع از درمان لک های پوستی شود می توانند انجام دهند. علاوه بر لک های پوستی ، افرادی که از زخم ، سوختگی ، آکنه و زخم ناشی از حوادث ناراحت هستند ، هم از زخم ها خلاص می شوند و هم با جوان سازی پوست صاحب پوستی بسیار جوان تر ، نرم تر و روشن تر می شوند.

 • درمان لک برای مرد و زن می تواند انجام شود
 • روش های موثری برای از بین بردن لک های پوستی و زخم ها هستند.
 • لک های ناشی از بارداری ، پیری و اشعه ماوراء بنفش به تدریج از بین می روند.
 • این روشی است که تحت بی حسی موضعی انجام می شود و عوارض جانبی ندارد.
 • بیمار بلافاصله به فعالیت های اجتماعی باز می گردد.

 

درمان لک

درمان لک چگونه انجام می شود؟

عمق لک در روش لیزر مورد استفاده در درمان لک ها حائز اهمیت است. تعداد جلسات با توجه به تعداد لک ها ، عمق ها و ساختار پوست متفاوت است. تعداد جلسات بین 4 تا 10 متغیر است و هر جلسه  بین 8 -3 هفته است.

درمان سلول های بنیادی ضمن رفع لک های پوستی ، لیفت طبیعی صورت را فراهم می کند. سلول های بنیادی بدست آمده از بافت چربی با ساختن فیلر با توجه به نیاز صورت تزریق می شوند.

سلول های بنیادی به دست آمده از قسمت پشتی گوش ماهی یک بار تزریق می شود و درمان در 3 جلسه انجام می شود. در درمان با سلول های بنیادی برای پوست به دلیل استفاده از سلول های بنیادی به دست آمده از بافت خود فرد، عوارض جانبی ندارند.

برنامه های PRP که روش دیگری برای ترمیم پوست است ، روند اعمال پلاسمای به دست آمده از 20-8 سی سی خون گرفته شده از خود شخص به پوست است.

روند بهبود بعد از درمان لک ها چگونه خواهد بود؟

لیزر درمانی در جلسات مختلف بسته به عمق لک، تعداد و نوع پوست انجام می شود. این یک روش درمانی است که نیاز به تخصص دارد و باید به تکنیک لیزر انتخاب شده به خصوص برای پوست تیره توجه کرد.

باید از تحریک پوست جلوگیری کرد ، باید  لیزر مناسب با توجه به نوع پوست انتخاب شود. در درمان لک ، اگرچه احساس گرما و قرمزی جزئی وجود دارد اما بعد از 24 ساعت از بین می رود. درمان لک با لیزر هیچ آسیبی ندارد و پوسته ها طی 4-3 روز از بین می روند.

روند بهبود پس از پیوند سلول های بنیادی بدون درد است و اولین اثرات آن بین 6 تا 24 ماه مشاهده می شود. از آنجا که سلول های بنیادی از بافت خود شخص گرفته  شده اند ، هیچ خطری ندارند. دوره اثر بسیار طولانی است و بین 5-4 سال متغیر است.

برنامه های PRP روشی جدید نیست بلکه معرفی سلول های جدید به بافت های آسیب دیده است. با این ویژگی از سلول های بنیادی متفاوت است. PRP اثر خود را در چند روز نشان می دهد. بلافاصله پس از برنامه PRP ، اولین اثرات شروع می شوند. آنچه بعد از PRP باید مورد توجه قرار گیرد : کمپرس یخ برای کبودی های جزئی است که پس از انجام عمل توصیه می شود. خطر آلرژی نیز کم است ، بدون عوارض جانبی.

Source: www.turabismayilov.com

مقالات پوست، مو و زیبایی

برای لکه های صورت چه کنیم؟درمان لکدرمان لک برای چه افرادی انجام می شود؟درمان لک چگونه انجام می شود؟درمان لک صورتدرمان لک،کک و مک،جای جوشروش های درمان قطعی لکروش های درمان قطعی لک صورتعملیات درمان لک چیست؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *