هیچ کس نیازی به لیزر موهای زائد برای مردان ندارد. داشتن بدن پر مو یک نعمت است که شامل حال همه نشده است. از یک طرف، شما یک مرد کاملاً پرمو هستید. اما از سوی دیگر، انبوهی از مشکلات مختلف مانند آرایش موهای بدن و تعریق زیاد برایتان وجود دارد.

حالا، اگر تصمیم گرفتید که بخشی یا تمام موهای بدنتان را نگه دارید، قدرت بیشتری، حداقل از نظر ظاهری، برای شما خواهد بود. اما اگر می‌خواهید از شر آنها خلاص شوید (بعضی قسمت ها یا همه)، راه عادی این است که این کار را در فواصل زمانی منظم انجام دهید. زمانی که در معرض خطراتی مانند سوختگی، بریدگی با تیغ، جوش‌های ایجاد شده پس از مصرف موم و موهای زیر پوستی هستید، می‌توانید با یک یا دو زاپ موها را کاملاً از بین ببرید. اما قطعا لیزر بهترین راه برای از بین بردن دائمی‌موهای بدن شما است.

لیزر موهای زائد بسیار ساده‌تر از آن چیزی است که فکرش را می‌کنید، پس از انجام آن بدون شک از نبود آنها لذت خواهید برد. اساساً لیزرها انرژی را در پوست آزاد می‌کنند و رنگدانه (یا ملانین) در فولیکول مو این انرژی را جذب می‌کند و فولیکول مو از بین می‌رود. همچنین که رنگدانه‌های تیره‌تر در مو این انرژی را به بهترین شکل جذب می‌کنند. (در ادامه در مورد آن بیشتر توضیح خواهیم داد.)

بدون شک، شما می‌خواهید نظر یک متخصص پوست دارای گواهی معتبر را برای پرسیدن سؤالات در مورد موهای خاص خود دریافت کنید، زیرا هر فرد بر اساس ویژگی های مو و پوست خود به تعداد جلسات با شدت متفاوتی نیاز دارد. این جزئیات همچنین بر هزینه عمل شما تأثیر می‌گذارد.

 لیزر موهای زائد مردان

مواردی برای لیزر موهای زائد در مردان

اگر یک آقا هستید یا به هر دلیلی به دنبال راهنما برای لیزر مردان هستید، در اینجا هشت مورد وجود دارد که باید بدانید:

به جلسات متعدد نیاز دارد

متأسفانه، لیزر موهای زائد یک موضوع مهم است. علاوه بر این، احتمالاً در یک جلسه با تمام موهای بدن خود مقابله نخواهید کرد. اکثر مردان معمولاً به 3 تا 6 جلسه درمانی نیاز دارند که طی چند ماه پخش شود تا موهای نواحی مدنظر آنها برای همیشه از بین برود.

اول، در هر زمان معین، فقط مقدار معینی از فولیکول های مو فعال هستند، در حالی که بقیه در مرحله استراحت هستند. در نهایت، موهای بدن این گونه کار می‌کنند: رشد می‌کنند، استراحت می‌کنند، می‌ریزند، دوباره تنظیم می‌شوند. و لیزر فقط روی موهای در حال رشد فعال عمل می‌کند.

از آنجایی که چرخه رشد طبیعی مو یک ماه طول می‌کشد تا بازسازی شود، این فاصله زمانی است که شما برای درمان بعدی خود باز می‌گردید. و علاوه بر آن، شما باید فولیکول را از بین ببرید، که چند جلسه طول می‌کشد تا کاپوت شود. از این رو این چرخه از فواصل یک ماهه تا زمانی که فولیکول های مو تماماً کاپوت می‌شوند.

لیزر موهای زائد ارزان نیست

متأسفانه، اگر تخفیف عمیقی در لیزر موهای زائد مشاهده کردید، به سمت دیگری بروید. برای لیزر با اثرات ماندگار شما یک دست چاشنی و دستگاه های با تکنولوژی بالا می‌خواهید. حتی در این صورت، هزینه این روش‌ها بسته به مقدار موهایی که لیزر می‌کنید متفاوت است، زیرا تعیین می‌کند که چقدر زمان برای قرار ملاقات لازم است.

در روزهای قبل از لیزر اصلاح یا برنزه نکنید

در قرار ملاقات خود با پوست تازه تراشیده وارد نشوید، زیرا متخصص پوست شما برای تعیین محل پایه مو به تصویری نیاز دارد. همچنین از قرار گرفتن در معرض مستقیم آفتاب در دو روز قبل از قرار خودداری کنید تا پوست شما دچار سوختگی یا حساسیت بیش از حد به لیزر نشود.

روزهای بعد از لیزر موهای زائد خود را نیز پاک کنید: در این بازه زمانی، می‌خواهید پوست را بدون هیچ مانعی در برابر گرما، عرق و محصولات مراقبت از پوست بیش از حد معطر یا دارای انرژی شیمیایی بازیابی کنید. (در مورد استخرهای شنای کلردار همینطور است).

مطمئن شوید که پوست شما به خوبی تهویه می‌شود و سعی کنید در صورت امکان در اتاقی با دمای کنترل شده بمانید و در حین استفاده از پاک کننده های ملایم دوش آب ولرم یا خنک داشته باشید.

در روزهای قبل از لیزر اصلاح یا برنزه نکنید

در کلینیک ما به بیماران می‌گوییم که از محصولات پوستی آلفا و بتا هیدروکسی اسید و همچنین رتینوئیدها به مدت 4 تا 5 روز قبل از درمان اجتناب کنند. پس از درمان، اجتناب شدید از آفتاب و SPF روزانه برای جلوگیری از لکه های تیره، معروف به هایپرپیگمانتاسیون ضروری است.

رنگ پوست تفاوت زیادی پیدا می‌کند

این ممکن است شما را شگفت زده کند، اما رنگ پوست و موهای شما بر سهولت انجام لیزرها توسط پزشکان تاثیر می‌گذارد.کنتراست بالا کلید اصلی است: موهای تیره روی پوست‌های روشن ساده‌ترین کار هستند، در حالی که موهای روشن روی پوست‌های روشن چالش‌برانگیز هستند، همانطور که موهای تیره روی پوست‌های تیره سخت تر است.

پوست های تیره تر می‌توانند چالش برانگیز باشند و ما به طور کلی توصیه می‌کنیم از پزشک خود در مورد لیزرهای خاص بپرسید.

اگر پوست تیره دارید، لطفاً برای درمان به یک فرد خبره مراجعه کنید، زیرا میزان عوارض از طریق سقف در اپراتورهای لیزر غیرمجاز است. ما شاهد اتفاقات ناگواری از سمت افراد فاقد صلاحیت هستیم. این بدن شماست، پس فقط به افرادی اعتماد کنید که به درستی آموزش دیده و واجد شرایط هستند.

درد کمتر شده است

شما باید انتظار داشته باشید که لیزر موهای زائد کمی ‌یا حتی بسیار صدمه ببیند – اگرچه اخیراً نسبت به گذشته قابل تحمل تر است. ما دوست داریم داروهای بی‌حس‌کننده موضعی برای بهبود راحتی ارائه دهیم. قانون ما بسیار ساده است، هرچند: استفاده از لیزر مناسب برای نیاز شما بسیار مهم است. همه عوامل دیگر مانند درد را می‌توان به روش‌های مختلفی مورد بررسی قرار داد.

برخی از موها دوباره رشد خواهند کرد

برخی از موها دوباره رشد خواهند کرد

حتی زمانی که درمان‌های شما انجام شود و بدن صافی داشته باشید که همیشه می‌خواستید، برخی از موها می‌توانند دوباره رشد کنند (یا موهای جدید در جایی رشد کنند که قبلاً وجود نداشتند) این را می‌توان با یک تماس و یک جلسه مشاوره مدیریت کرد. اگرچه، معمول است که بیماران دیگر هرگز مراجعه نمی‌کنند.

گزینه های خانگی در دسترس هستند، اما ما آن را توصیه نمی‌کنیم

در حالی که آنها نمی‌توانند با درمان های حرفه ای مقایسه شوند، برخی از گزینه های کمتر شدید در خانه برای خرید در دسترس هستند. اعتقاد کلی این است که این نوع روش ها ضعیف و موقت هستند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *