آیا من کاندیدای ایده آل برای کاشت مو هستم؟

برای پاسخی روشن به این سوال ، باید متخصص شما را معاینه کند. بعد از معاینه متوجه می شوید که ایده آل هستید یا خیر. شخصی که در مورد کاشت مو فکر می کند این عقیده را دارد که قسمت های خاصی از موی سر او به وضوح پراکنده یا ریخته شده است. مناسب بودن برای کاشت مو در واقع به معنای رعایت برخی معیارهاست. این موارد به شرح زیر قابل ذکر است:

  1. شما نباید مشکلات خونریزی داشته باشید.
  2. نباید از داروهایی مانند آسپیرین و مصرف الکل که به افزایش خونریزی مشهور است استفاده کنید.
  3. پوست سر شما باید سالم باشد ، یعنی شما نباید ضایعه پوستی یا درمان زخم روی پوست داشته باشید.
  4. شما باید بالای 25 سال سن داشته باشید.
  5. باید توجه داشته باشید که به دلایل موقت (داروها ، بیماری تیروئید ، درمان سرطان ، استفاده بیش از حد از ویتامین A ، عفونت و غیره) ریزش مو را تجربه نمی کنید.
  6. شما نباید بیماری موکنی  به نام تریکوتیلومانیا داشته باشید. می توان گفت زنان و مردانی که تمام این الزامات را برآورده می کنند ، کاندیداهای مناسبی برای رویه های کاشت مو هستند.
سوالات متداول درباره کاشت مو

دلیل ریزش موی من چیست؟

شناخته شده ترین علت ریزش مو آلوپسی آندروژنیک است. این بیماری به عنوان طاسی الگوی مردانه شناخته می شود. این بیماری طاسی ارثی از اعضای مسن خانواده مانند پدر ، دایی یا عمو  است. در اوایل زندگی شروع می شود. این دلیل اصلی بیشتر افراد مبتلا به طاسی در جامعه است. با این حال ، حوادث آسیب زا ، صدمات ، بیماری ها و  مصرف دارو گاهی اوقات باعث طاسی دائمی می شوند. می توان گفت مصرف سیگار نیز باعث ریزش مو می شود. اگر سیگار کشیدن را در سنین پایین شروع کرده اید ، به دلیل سیگارهایی که اثرات منفی بر روی مویرگ ها دارند ، فولیکول های مو تغذیه منفی می شوند. بنابراین روند ریزش مو تسریع می شود.

آیا این امکان وجود دارد بدون عمل کاشت مو، موهای من مانند گذشته شود؟

در واقع ، مهم است که هر فولیکول مو به عنوان یک اندام جداگانه در نظر گرفته شود تا بتوان به این سوال پاسخ داد. هر فولیکول مو دارای رگ ، عصب و ماهیچه ای است که به آن وصل شده است ، بنابراین هر یک از موهای فرد ماهیت ساختاری خاصی دارند. تخریب این ساختارها به یک دلیل به معنای بروز طاسی است. اگر هیچ ریشه مویی باقی نماند ، هیچ گزینه درمانی به غیر از کاشت مو نمی تواند شما را به عقب برگرداند. کرم هایی که استفاده می کنید فایده ندارد. در مورد موهایی که نازک تر و متراکم تر شده اند ، می توان از روش های تقویتی مانند مزوتراپی و لیزر مو استفاده کرد.

روش های کاشت مو چیست؟

می توانیم در مورد دو روش کاشت مو صحبت کنیم. یکی از این روش ها FUT است.  روش دیگر FUE است. در دنیای امروز روش های کاشت مو با این دو روش انجام می شود.  روش FUE مبتنی بر پیشرفته ترین و قابل اعتماد ترین فناوری است و سالم ترین نتایج را ارائه می دهد. اجرای آن نیاز به دانش و مهارت بالایی دارد.

 بعد از اینکه تصمیم به کاشت مو گرفتم چه کاری باید انجام دهم؟

اولین  و شاید جدی ترین کار این است که تصمیم بگیرد چه کسی این عملیات را انجام دهد. . پس از تصمیم گیری ، باید با متخصص خود رو در رو گفت و گو داشته باشید.   در صورت لزوم باید معاینات را انجام دهید. اگر به همه چیز اطمینان دارید ، یعنی از سؤالات بی پاسخی که ذهن شما را مشغول کرده خلاص شدید ، پس از آن، روز عمل شما تعیین می شود.

به چه تعداد فولیکول مو نیاز دارم؟ از چه تعداد پیوند برای کاشت مو می توان استفاده کرد؟

  مهم نیست که به چه تعداد ریشه نیاز دارید. نکته مهم این است که چه مقدار از فولیکول های مو در ناحیه اهدا کننده شما می تواند به عنوان پیوند استفاده شود. یعنی تعداد تار موهایی که امکان انجام عمل کاشت مو را می دهند مهم است. اگر تراکم موهای شما کم است ، بیش از یک جلسه نیاز است. زیرا لازم است منتظر بمانید تا منطقه اهدا کننده کارآیی خود را به دست آورد. برای دستیابی به ظاهر طبیعی ، بیشترین تعداد ریشه برای کاشت استفاده می شود. بسته به تراکم موها افرادی وجود دارد که در یک جلسه 4500 – 3500 فولیکول دارند ، و در برخی افراد فقط 1500 فولیکول موجود است. شما باید قبل از برنامه ریزی برای عملیات خود از جزئیات مطلع شوید.

هزینه کاشت مو چقدر است؟

در شرایط عادی ، عمل کاشت مو باید توسط متخصصان انجام شود. روند بهبود شما نیز باید توسط این متخصص دنبال شود. برای به دست آوردن اطلاعات در مورد هزینه ها ، باید وضعیت شما را از نزدیک ببینیم. ما نمی توانیم بدون معاینه قیمت به شما بدهیم ، بنابراین باید به کلینیک ما بیایید.

کاشت مو با تکنیک FUE چقدر طول می کشد؟

کاشت مو با تکنیک FUE نیاز به صبر و شکیبایی هم برای بیماران و هم برای متخصصان دارد. فولیکول های مو روی گردن باید یکی یکی گرفته و آماده شوند. فولیکول های مو باید با دقت جمع آوری و به روش سالم نگهداری شوند. مناطقی که کاشت می شوند باید بررسی شوند و براساس زاویه رشد مو کاشت مو انجام شود. بسته به تعداد پیوند مورد نظر برای برداشت و پیوند ، یک روش FUE تقریباً 4 تا 8 ساعت طول می کشد. در این فرایند ، یک تیم مجهز برای انجام اقدامات فوق در حال کار خواهند بود.

موهای من از چه زمانی شروع به رشد می کند؟

در طی 10 تا 15 روز اول ، قرمزی یا پوسته پوسته شدن ممکن است در مناطق کاشت رخ دهد. در پایان ماه اول ، موهای پیوند شده می ریزند. با این حال ، بعد از 3 ماه موهای شما دوباره رشد می کنند. لازم است 6 تا 8 ماه صبر کنید تا مو از همه ریشه های کاشت شده رشد کند. این فرایندی است که برای رسیدن به نتیجه نهایی طول می کشد.

Source: www.artplastestetik.com

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *