مزوتراپی صورت و بدن:

در مزوتراپی صورت و بدن، بسیاری از بیماری های پوستی مانند لکه ناشی از افزایش سن، لکه های آفتاب، لکه های پوستی، لکه های زایمان، آکنه، جوش، اسکار آکنه، ترک مادرزادی، ترک هایی که با افزایش وزن ایجاد می شوند و زونا درمان می شود. علاوه بر از بین بردن پیری پوست صورت، اصلاح رنگ پوست فرد را نیز فراهم می کند.

بافت کلاژن که با افزایش سن کاهش می یابد باعث افتادگی و چین و چروک پوست می شود. روش هایی که به عنوان تزریق میکرو در مزوتراپی اعمال می شود، ترمیم بافت کلاژن را فراهم می کند.

مزوتراپی صورت روشی بسیار موثر در جوانسازی پوست است که امروزه به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد.

این روش که نقش عمده ای در کاهش اثرات پیری دارد ، بسیار مفید است. پس از انجام مزوتراپی بر روی صورت ، تجدید پوست ، شفافیت ، درخشش و حجم قابل توجه است.

از آنجا که مزوتراپی صورت فرآیند جایگزینی مواد طبیعی و مورد نیاز پوست است و کاربرد آن در مقدار بسیار کمی انجام می شود ، احتمال بروز عوارض جانبی کم است.

در حالی که مزوتراپی صورت، پوست را قادر می سازد رطوبت از دست رفته را بازیابد ، اما تولید الاستین طبیعی و کلاژن طبیعی در پوست را افزایش می دهد.

مزوتراپی صورت

درست قبل از مزوتراپی صورت ، پوست ضد عفونی شده و به خوبی تمیز می شود. با وارد کردن مواد مورد نیاز پوست مانند مواد معدنی، ویتامین ها، اسیدهای آمینه، اسید هیالورونیک ، آنتی اکسیدان ها به پوست ، پوست تجدید می شود.

سلولیت ناشی از اختلال گردش خون هم در زنان و هم مردان دیده می شود. از برنامه مزوتراپی برای از بین بردن ظاهر سلولیت استفاده می شود.

مایعات تزریق شده به لایه میانی پوست، گردش خون زیر پوست را تسریع می کنند ، گردش خون لنفاوی را تنظیم می کنند ، چربی ها را حل می کنند ، بافت های همبند سفت شده را حل و به از بین بردن سلولیت کمک می کنند.

پس از مزوتراپی ، با تغذیه سالم و ورزش منظم می توان از تشکیل دوباره سلولیت جلوگیری کرد.

مزوتراپی صورت و پوست چگونه انجام می شود؟

 • مقدار بسیار کمی اسید هیالورونیک مستقیماً به لایه های میانی و اول پوست وارد می شود. اسید هیالورونیک از بافت الاستیک پوست محافظت می کند ، در حالی که این ماده در هر بافت پوستی یافت می شود ، اما با افزایش سن شروع به کاهش می کند. در کاربرد مزوتراپی اسید هیالورونیک از دست رفته جایگزین می شود.
 • در مزوتراپی با میکرو سوزن های مورد استفاده مخلوط دارو در فواصل منظم به پوست تزریق می شود. بسته به نیاز پوست می توان کمی عمیق تر از آن استفاده کرد.
 • برای گرفتن نتیجه موثر از برنامه ، می توان با توجه به نیاز پوست فواصل یک هفته ای را با تعداد جلسات تعیین شده توسط پزشک زیبایی انجام داد.
 • بسته به میزان حساسیت بیمار به درد ، قبل از استفاده می توان از کرم بی حس کننده روی سطح پوست استفاده کرد. اگر تصمیم گرفته شود از کرم بی حسی استفاده شود ، 30 تا 40 دقیقه قبل از مزوتراپی کرم بی حس کننده در ناحیه مربوطه زده می شود. بسته به اندازه ناحیه ای که مزوتراپی در آن انجام می شود ، زمان درمان ممکن است بین 20 تا 45 دقیقه باشد.
 • زمان بهبود روی سطح پوست پس از استفاده از مزوتراپی تا حدی به بیمار بستگی دارد. بعد از عمل ، برخی از بیماران می توانند به طور کامل به زندگی روزمره خود بازگردند ، در حالی که برخی از بیماران ممکن است برخی از مشکلات مانند قرمزی ، ورم و کبودی را تجربه کنند.
 • در طی دو روز اول پس از مزوتراپی ، ممکن است این قرمزی و ورم از بین برود. روند بهبود قرمزی و ورم در اطراف چشم ممکن است بیشتر طول بکشد.

مزوتراپی صورت و پوست چگونه انجام می شود؟

فواید مزوتراپی صورت و پوست:

 • ظاهر کدر، بی روح، رنگ پریده و خسته به ظاهری زنده ، سالم و شفاف تبدیل می شود.
 • مشکلات پوستی مانند تورم، کبودی و قرمزی زیر چشم را از بین می برد.
 • چربی ذخیره شده را حل می کند.
 • سلولیت به رنگ نارنجی سطح پوست را از بین می برد و درمان می کند.
 • از بین بردن چین و چروک های ناشی از افزایش سن و حرکات تقلیدی صورت را فراهم می کند.
 • زخم های سطح پوست، ترک های روی پوست و تمام لکه های سطح پوست را درمان و از بین می برد.

فواید مزوتراپی صورت

 • تصحیح تفاوت در رنگ پوست را فراهم می کند. همه تفاوت های رنگ پوست مانند کک و مک را درمان می کند.
 • با جلوگیری از افتادگی پوست در گردن ، ناحیه دکلته و دست ها که با افزایش سن به راحتی پیشرفت می کند به بافت زیرپوستی اجازه می دهد تا قابلیت ارتجاعی خود را بدست آورد.
 • پوست را با رطوبت اشباع می کند و باعث می شود سالم ، روشن ، حجیم و سفت به نظر برسد.
 • پوست را جوانسازی می کند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *