فیلر درمانی

از فیلر های مختلفی برای کاهش چین و چروک روی صورت استفاده می شود. فرایند تزریق فیلر به پوست از بیرون، درمان چین و چروک با فیلر نامیده می شود. این روش یک کاربرد موفق به خصوص برای افرادی که مایل به خلاص شدن از  چین و چروک با عمل جراحی نیستند یعنی از جراحی می ترسند می باشد. تزریق فیلر به پوست در میان برنامه های کاربردی برای زیبایی پوست بیشتر ترجیح داده می شود. با گذشت زمان ، کلاژن پوست و الیاف الاستیک فرسوده می شوند. بنابراین ، میزان اسید هیالورونیک در پوست کاهش می یابد. در برخی قسمت ها کاهش حجم دیده می شود. به این ترتیب ، چین و چروک و افتادگی پوست به وضوح افزایش می یابد. اثرات پیشرفت سن به همراه فاکتورهای محیطی باعث افزایش پیری می شود.

فیلر درمانیفیلر درمانی مخصوصاً برای ناحیه صورت ترجیح داده می شود. چین و چروک روی پوست، پیری پوست و  ناهنجاری های صورت با فیلر از بین می رود و پوست در شرایط بهتری احیا می شود. ماده فیلر که به زیر پوست تزریق می شود، از لایه های زیرین پشتیبانی می کند ، چین و چروک و چاله ها را پر می کند و باعث می شود آنها از خارج دیده نشوند.

با استفاده از تزریق فیلر صورت ، چروک های ریز ، چاله های کوچک و متوسط و خطوط ریز اطراف دهان و بینی پر می شود. این کاربرد را می توان به راحتی برای چین و چروک هایی که مشخص نیست در هر قسمت از صورت ترجیح داد. همچنین برای اصلاح عدم تقارن در بینی نیز استفاده می شود. برای لب نیز استفاده می شود.

چرا فیلر درمانی انجام می شود ؟

فیلر درمانی برای پر کردن لب ها، برجسته تر کردن گونه ها، کم کردن افتادگی بینی و رفع  گودی زیر چشم انجام می شود. فیلر درمانی، امکان درمان این مشکلات را فراهم می کند. در برخی افراد به دلایل مختلف از بین رفتن بافت زیر پوست رخ می دهد.

در برخی به دلیل جاذبه یا عوامل محیطی ، در برخی از افراد به دلیل اثرات منفی آفتاب ، در برخی دیگر به دلیل اثر پیری  چین و چروک در پوست ایجاد می شود. برای از بین بردن این تأثیرات ، با تزریق فیلر در زیر پوست ، زیبایی و شادابی بیشتری به پوست نشان داده می شود و ظاهر مثبتی بر روی پوست بدست می آید. در این روش ، افراد جوان تر به نظر می رسند ، و همچنین صاحب ظاهری  جذاب می شوند.

فیلر درمانی چگونه انجام می شود؟

از بین رفتن حجم قابل توجهی به خصوص درقسمت گونه ها به دلیل افزایش سن وجود دارد و این مشکل باعث می شود فرد خسته به نظر برسد. با استفاده از روش فیلر ، می توان گونه ها را برجسته تر کرد. با این حال در برجسته کردن گونه ها خیلی باید دقت کرد.

فیلردرمانی صورت بسیار ساده و بدون دردسر است. پزشک زیبایی، صورت شما را معاینه می کند و تصمیم می گیرد کدام قسمت ها را پر کند. سپس این نواحی را با کرم بی حسی یا بی حسی که توسط دندانپزشکان استفاده می شود بی حس می کند.  تزریق فیلر با سوزن های بسیار ریز انجام می شود. تکرار اینکار باعث ماندگاری بیشتر آن می شود. به این ترتیب ، فواصل بین جلسات افزایش می یابد.

فیلر درمانیفیلر درمانی برای کدام قسمت های صورت انجام می شود؟

  • گونه ها و شیار اشک
  • در خطوط کنار لب
  • چین و چروک روی پیشانی
  • چین و چروک بینی و چانه و گودال ها
  • در خطوط تشکیل شده در فک پایین
  • برای حجم دادن به ابرو
  • برای اسکارهای صورت استفاده می شود.

ماده های فیلر از چه چیزی ساخته می شود؟

اسید هیالورونیک یکی از متداول ترین ماده در فیلر درمانی است. از آنجا که اسید هیالورونیک با افزایش سن در پوست کاهش می یابد ، از پرکننده های اسید هیالورونیک برای جلوگیری از چین و چروک استفاده می شود. جدا از فیلرهای ویژه ، فیلر به دست آمده از چربی خود شخص را نیز می توان تزریق کرد. مواد فیلر موقت و دائمی وجود دارد. سیلیکون ماده ای است که در درمان دائمی فیلر استفاده می شود.

در یک زمان اعمال می شوند و تأثیر ماندگار دارند. فیلرهای موقت استفاده شده باید در فواصل منظم تکرار شوند. با این حال ، فیلرهای موقت می توانند از مزایای بیشتری برخوردار باشند. زیرا پوست به طور دوره ای قابل تغییر است.

اسید هیالورونیک ، یک ماده طبیعی است که در پوست ، مفاصل ، غضروف و ساختار چشم ایجاد می شود. علاوه بر اسید هیالورونیک ، فیلرها حاوی اسید پلی لاکتیت ، آپاتیت کلسیم  و کلاژن است.

فیلر درمانیاسید هیالورونیک::

این ماده یک زنجیره قند پلی ساکارید است. در موجودات زنده ، انسان به طور طبیعی این ماده وجود دارد. در بدن ، این ماده تأثیراتی از قبیل تقسیم سلولی و تنش بر روی پوست  دارد. این ماده در شرایط آزمایشگاهی تولید می شود و در کاربردهای آرایشی مورد استفاده قرار می گیرد. تقریباً  6 تا 12 ماه پس از تزریق در پوست توسط بدن متابولیزه می شوند و دفع می شوند. به دلیل اثر غیر آلرژیک آن بر روی پوست و سهولت در استفاده از آن ، بهترین روش برای درمان چین و چروک است.

از فیلرها در کجا استفاده می شود؟

از فیلرها برای خطوط پیشانی ، شیار بینی و لب ، علائم آکنه ، پر کردن لب ها ، خطوط پنجه کلاغی دور چشم، پشت دست ، گودی زیر چشم، عدم تقارن در سوراخ بینی، در چاله های اطراف دهان، ، ناهنجاری های ناشی از حوادث،  فرورفتگی گونه و چانه استفاده می شود.

فیلرها بدون عملیات چین و چروک را درمان می کنند و سبب می شوند که فرد جوان تر به نظر برسد.

برای گودی های زیر چشم مورد استفاده قرار می گیرد د تا ظاهری جوان تر به دست آورد. در این روش افتادگی گونه ها رفع می شود. برای مشخص شدن استخوان ها و تاندون های نازک پشت دست از فیلر استفاده می شود. برای لب ها و چین و چروک اطراف لب استفاده می شود.

Source: www.estecenter.com

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *