فیلر چشم چیست؟

فیلر چشم خطی از فیلرهای صورت مبتنی بر اسید هیالورونیک است که به صاف کردن چین و چروک ها و حجیم شدن گونه ها و لب های شما کمک می‌کند. اسید هیالورونیک به طور طبیعی در پوست ما به خصوص در بافت همبند وجود دارد و به طور طبیعی معمولاً در گونه ها، لب ها، چین های بینی و اطراف دهان استفاده می‌شود.

فیلر چشم توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) در سال ۲۰۰۳ به صورت جهانی تایید شد، در نتیجه می‌توان از نتیجه بخش و مفید بودن آن مطمئن بود. تقریباً هر کسی می‌تواند فیلر چشم را دریافت کند زیرا این روش به راحتی قابل انجام است و بهبودی آن هم بسیار سریع می‌باشد.

این روش در مطب پزشک با بی حسی موضعی انجام می‌شود و معمولاً کمتر از یک ساعت طول می‌کشد، همچنین به شما امکان می‌دهد بلافاصله بعد از انجام آن به خانه بروید و نیازی به بستری شدن نخواهد بود.

زمان بهبودی فیلر چشم کمتر از یک روز است، بنابراین می‌توانید بلافاصله به روزمرگی خود بازگردید.

فیلر چشم چیست؟

فیلر چشم چگونه در بدن عمل می‌کند؟

در عمل فیلر چشم با قرار دادن حجم در زیر پوست شما در جایی که کلاژن و سایر بافت ها را از دست داده اید شروع به تاثیرگذاری می‌کند. این فرآیند به صاف شدن و لیفت شدن پوست شما کمک کرده و آن را حجیم تر نشان می‌دهد.

اسید هیالورونیک موجود در فیلر چشم به پوست شما می‌چسبد و آب موجود در اسید حجمی را به آن قسمت می‌دهد. این اسید همچنین آب بیشتری را جذب می‌کند و به حفظ حجم اضافه شده توسط همین روش کمک می‌کند.

هزینه فیلر چشم چقدر است؟

هزینه درمان های فیلر چشم می‌تواند بر اساس کاری که انجام می‌دهید و تعداد سرنگ مورد نیاز متفاوت باشد در نتیجه باید درباره تعداد آنها با جراح صحبت کنید. همچنین خوب است بدانید که فیلر چشم تحت پوشش بیمه درمانی نیست، زیرا این یک عمل زیبایی انتخابی می‌باشد. اما با این حال برخی کلینیک ها و پزشکان به شما امکان پرداخت اقساطی را می‌دهند.

نتایج انجام فیلر چشم

اکثر افراد بلافاصله پس از انجام عمل، نتایج آن را می‌بینند، زیرا حجم زیر پوست شما بلافاصله پس از تزریق شروع به صاف کردن چین و چروک می‌کند. اما در افرادی که در طی چند روز شاهد نتایج فیلر چشم نیستند باید گفت که اثرات کامل را می‌توان در عرض یک هفته تا دو هفته مشاهده کرد.

کابردهای فیلر چشم چیست؟

کابردهای فیلر چشم

انواع مختلف فیلر چشم را می‌تتوان برای نیازهای مختلف استفاده کرد، از جمله:

 • تقویت لب
 • از بین بردن خطوط اطراف دهان
 • حجم دادن به گونه های شما
 • به حداقل رساندن حلقه های سیاه زیر چشم
 • فیلر چشم چه زمانی مناسب نیست؟

شما باید از انجام فیلر چشم اجتناب کنید اگر:

 • حساسیت به پروتئین باکتریایی دارید
 • دارای نقص ایمنی هستید
 • داروهای رقیق کننده خون مصرف می‌کنید
 • باردار یا شیرده هستید
 • زیر ۲۱ سال سن دارید

به طور به کلی افرادی که از داروهای رقیق کننده خون استفاده می‌کنند، استفاده از محصولاتی مانند فیلر چشم توصیه نمی‌شود. اگر عوارض جانبی جدی از هر دارویی را تجربه کرده‌اید، با پزشک خود در مورد اینکه آیا کاندیدای مناسبی برای این درمان هستید یا خیر صحبت کنید.

باید درباره فیلر چشم بدانید!

فیلر چشم یک عمل زیبایی نسبتا آسان است. می‌توانید آن را مستقیماً در مطب پزشک انجام دهید و جالب است بدانید که هیچگونه برشی روی پوست شما اتفاق نخواهد افتاد. این فرآیند معمولاً با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود تا هر گونه ناراحتی که ممکن است تجربه کنید به حداقل برسد.

بسته به میزان کاری که انجام داده اید و خود روش، تزریق فیلر چشم می‌تواند از چند دقیقه تا حداکثر نیم ساعت طول بکشد.
این روش را می توان به چند مرحله تقسیم کرد:

 • پزشک شما یک یا چند محل تزریق را در نواحی درمان انتخاب می‌کند و این نواحی را با ضد عفونی کننده تمیز می‌کند.
 • پزشک تصمیم خواهد گرفت که چه مقدار فیلر چشم مورد نیاز است.
 • پزشک فیلر چشم را زیر پوست شما با استفاده از یک سوزن بسیار ظریف به نواحی مورد نظر تزریق می‌کند.

انواع مختلف فیلر چشم

انواع مختلف فیلر چشم

انواع مختلفی از فیلر چشم وجود دارد که می‌توانند برای نواحی مختلف صورت شما استفاده شوند. این فیلر ها شامل فیلر لب ها، گونه ها، چین های صورت و چین و چروک است. همه آنها پرکننده های مبتنی بر اسید هیالورونیک هستند، اما هر کدام با هدف خاصی طراحی شده اند، مثلا:

 • فیلر چشم اولین فیلر مورد تایید FDA است که برای بزرگ کردن لب و چین و چروک اطراف دهان شما طراحی شده است.
 • فیلر چشم Lyft برای بزرگ‌کردن گونه‌ها و کاستی‌های خطوط میانی صورت و همچنین مواردی مانند خطوط خنده است و حجم بیشتری را هم فراهم می‌کند.
 • (فیلر چشم برای چین و چروک‌های صورت، بزرگ‌کردن لب‌ها، و حلقه‌های تیره زیر چشم استفاده می‌شود.)
 • فیلر چشم Refyne برای چین و چروک هایی که از بینی تا گوشه های دهان شما ایجاد می‌شود طراحی شده است.
 • فیلر چشم Defyne همچنین برای چین و چروک های اطراف بینی و دهان استفاده می شود.

به دلیل وجود انواع مختلف فیلر چشم و قسمت های مختلف صورت که می‌توان از آنها در این بخش ها استفاده کرد، در مورد نتایج مورد نظر خود با پزشک خود صحبت کنید تا بهترین با توجه به نیاز شما انتخاب شود.

آیا خطرات یا عوارض جانبی فیلر چشم دارد؟

هر روشی دارای خطرات یا عوارض جانبی بالقوه است و فیلر چشم هم از این قاعده مستثنی نیست. اما نکته مهم و قابل توجه این است که اگرکلینیکی که برای انجام فیلر چشم به آن مراجعه می‌کنید از پزشکانی مجرب برای عمل استفاده می‌کند و همچنین موادی با کیفیت را روی پوست شما پیاده می‌کند، می‌توانید با خیالی راحت خودتان را به آنها بسپارید چون در این حالت عوارضی وجود نخواهد داشت.

بهبودی فیلر چشم و روند آن

زمان بهبودی در هر فرد می‌تواند متفاوت باشد و بستگی به تعداد تزریق و محل تزریق فیلرچشم دارد. باید احتمال قرمزی، تورم یا کبودی را بدهید که ممکن است یک هفته یا بیشتر طول بکشد تا به طور کامل برطرف شود. همچنین برای جلوگیری از تورم یا کبودی بیشتر، باید قرار گرفتن در معرض نور خورشید را پس از انجام فیلر چشم محدود کنید.

همانطور که بالاتر هم گفته شد شما می‌توانید به زودی پس از انجام فیلرچشم به کارهای شخصیتان رسیدگی کنید، اگرچه ممکن است بخواهید یک روز یا چند روز را به خودتان استراحت بدهید و این موضوع به خود شما بستگی دارد اما در کل نیازی به آن نیست.

نتایج تزریق فیلر هم به طور کامل معمولاً در عرض یک هفته پس از عمل مشاهده می‌شود، اما اثرات آنی را نیز مشاهده خواهید کرد زیرا محصولات هنگام تزریق حجم دهنده هستند.

آماده شدن برای تزریق فیلر چشم

برای به حداقل رساندن کبودی ناشی از درمان‌های فیلر چشم، حدود دو هفته قبل از قرار ملاقات، مصرف موارد زیر می‌تواند به بهبود کبودی های احتمالی و تورم تزریق کمک کند:

 • آسپرین
 • ویتامین E
 • روغن ماهی
 • ایبوپروفن (موترین)
 • مصرف آرنیکا که بدون نسخه در داروخانه ها یا فروشگاه های مواد غذایی سالم یافت می‌شود

سخن آخر

نکته ای باید بدانید این است فیلر چشم پرکننده‌های دائمی نیستند، بنابراین اگر می‌خواهید نتایج آن را حفظ کنید، به دورهای بیشتری از تزریق نیاز دارید. بسته به نوع فیلر چشم که دریافت کرده اید، پرکننده ها بین ۶ تا ۱۸ ماه دوام می‌آورند.

همچنین مورد بعد و آخر این که مهم است پزشکی را پیدا کنید که در استفاده از فیلر چشم تخصص داشته و در انجام فیلرهای صورت تجربه داشته باشد که پیشنهاد ما به شما دکتر نبی پور یکی از بهترین ها در این زمین است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *