لیزر موهای زائد چه مدت طول می کشد؟

لیزر موهای زائد نوعی حذف مو برای طولانی مدت است که باعث آسیب دیدن یا از بین رفتن فولیکول مو می شود.با این حال ، مو ممکن است دوباره رشد کند ، به خصوص اگر در طول عمل لیزر موهای زائد از بین نرفته باشد.

به همین دلیل ، بسیاری از پزشکان در حال حاضر لیزر موهای زائد را به عنوان  حذف موهای زائد برای طولانی مدت و نه از بین بردن دائمی موها عنوان می کنند.

لیزر موهای زائد چه مدت طول می کشد؟

در ادامه بخوانید تا در مورد نحوه کار لیزر ، مدت زمان ماندگاری نتیجه آن و هزینه های انجام این روش مطلع شوید.

لیزر موهای زائد چگونه کار می کند؟

لیزر موهای زائد از نور برای هدف قرار دادن رنگدانه در موهای فرد استفاده می کند. نور از زیر مو به داخل فولیکول مو عبور می کند.

گرمای ناشی از نور لیزر ، فولیکول مو را از بین می برد و مو دیگر نمی تواند رشد کند.

مو از چرخه ایی پیروی می کند که شامل ریختن و رشد مجدد است. موهایی که اخیراً برداشته شده است برای تکنسین یا لیزر قابل رویت نخواهد بود ، بنابراین ممکن است فرد قبل از برداشتن ، مجبور به صبر کردن شود تا دوباره مو رشد کند.

برای بیشتر افراد ، لیزر موهای زائد نیاز به چندین جلسه درمانی در طول 2 تا 3 ماه دارد.

آیا لیزر موهای زائد دائمی است؟

برداشتن مو از طریق نابود شدن فولیکول یک روش دائمی است. با این حال ، افرادی که تحت عمل موهای زائد قرار دارند ، می توانند انتظار داشته باشند که برخی از موهای موجود در منطقه مورد نظر دوباره رشد کنند.

با گذشت زمان ، می توان مجدداً منطقه را درمان کرد تا تعداد موهای رشد یافته کاهش یابد. در بعضی موارد ، حتی ممکن است همه موها از بین بروند.

رشد مو یا عدم رشد مو به عوامل بی شماری از جمله نوع موهایی که ریشه می زنند و مهارت فرد در برداشتن مو بستگی دارد.

بیشتر افراد دریافتند که وقتی مو رشد می کند ، سبک تر و کمتر از گذشته است. این امر به این دلیل است که لیزر ممکن است به فولیکول مو آسیب برساند حتی اگر نتواند آن را از بین ببرد.

اگر یک فولیکول مو آسیب ببیند اما از بین نرود ، در نهایت مو مجدداً رشد می کند. از بین بردن هر فولیکول مو می تواند دشوار باشد ، بنابراین بیشتر افراد شاهد رشد مجدد مو هستند.

هنگامی که مو رشد می کند ، امکان درمان مجدد آن وجود دارد ، بنابراین افرادی که می خواهند تمام موها را از بین ببرند ممکن است به چندین جلسه درمانی نیاز داشته باشند.

در بعضی موارد ، موها ممکن است خیلی نازک ، خیلی کوتاه یا در برابر درمان مقاوم باشند. در این موارد ، فرد ممکن است روش های دیگر حذف موهای زائد را انتخاب کند.

لیزر موهای زائد چه مدت طول می کشد؟

در صورت از بین رفتن فولیکول مو ، لیزر مو روشی دائمی است. هنگامی که فولیکول مو فقط آسیب می بیند ، سرانجام مو دوباره رشد می کند.

زمان لازم برای رشد مجدد مو بستگی به چرخه منحصر به فرد رشد مو در فرد دارد. بعضی از افراد موهایی دارند که سریعتر از سایرین رشد می کنند. بیشتر افراد می توانند در طی چند ماه انتظار رشد مجدد مو را داشته باشند. وقتی این اتفاق بیفتد ، آنها می توانند برای درمان مجدد به پزشک مراجعه کنند.

آیا رنگ پوست یا مو تفاوتی در درمان ایجاد می کند؟

لیزر موهای زائد روی افرادی که دارای موهای ضخیم و موهای تیره هستند بهتر است. دلیل این امر این است که کنتراست رنگدانه باعث می شود که هدف قرار دادن موها و حرکت به فولیکول و تخریب فولیکول برای لیزر آسان تر باشد.

افرادی که پوست تیره دارند یا موهای تیره ایی دارند ممکن است نسبت به سایرین به درمان بیشتری نیاز داشته باشند و ممکن است متوجه شوند .برای از بین بردن دائمی موها ، تکنسین باید بداند که چگونه موها را هدف قرار داده و نوع مناسب لیزر را انتخاب کند. تحقیقات منتشر شده در سال 2013 نشان داد که لیزرهایی که طول موج بیشتری تولید می کنند ، روی پوست تیره بهتر کار می کنند.

عوارض جانبی و خطرات

در طول درمان ، برخی از افراد دچار سوزش ، لک و ناراحتی می شوند. به همین دلیل ، بسیاری از تکنسین ها در منطقه ای که معالجه می کنند ، یک کرم بی حس کننده استفاده می کنند. با این حال ، برخی از افراد ممکن است در واکنش به کرم ها آلرژی یا سوزش پوستی داشته باشند.

عوارض جانبی جزئی رایج است و ممکن است شامل موارد زیر باشد:

تغییر در رنگ پوست ، به ویژه در افرادی که پوست تیره دارند ، که معمولاً موقتی هستند.

قرمزی پوست

تاول و پوسته پوسته شدن پوست

بعضی اوقات ، تحریکات باعث ایجاد زخم می شود. پوست آسیب دیده نیز می تواند آلوده شود. اگرچه نادر است ، در این شرایط عفونت های پوستی می توانند گسترش یافته و تهدید کننده زندگی شوند.

ارائه تاریخچه پزشکی دقیق و بحث در مورد خطرات و مزایا می تواند به ارائه دهنده در تعیین صحیح درمان کمک کند و خطر عوارض جانبی جدی را کاهش دهد.

در پی برداشتن مو ، فرد باید از قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری کند. خورشید می تواند پوست را تحریک کند و این باعث افزایش خطر تاول و زخم می شود.

افرادی که درد شدید ، تب ، پوسته پوسته شدن ، تاول یا سایر علائم آسیب پوستی یا عفونت را تجربه می کنند ، باید به دنبال مراقبت پزشکی باشند.

لیزر موهای زائد چه مدت طول می کشد؟

هزینه لیزر موهای زائد

طبق آمار سال 2017 انجمن جراحان پلاستیک در آمریکا ، هزینه یک جلسه رفع مو بستگی به نوع موها و نوع دستگاه و سایر خدمات دارد.

بیشتر افراد نیاز به چندین جلسه درمانی دارند ، بنابراین افراد باید در مورد تعداد جلسه و هزینه های کلی با ارائه دهنده خدمات درمانی خود صحبت کنند.

از آنجا که لیزر موهای زائد تقریباً همیشه یک روش زیبایی است ، بیمه آن را پوشش نمی دهد.

کل هزینه لیزر موهای زائد به عوامل مختلفی بستگی دارد ، از جمله چه کسی این روش درمانی را انجام می دهد. ارائه دهندگان ماهر مانند متخصصان پوست و جراحان پلاستیک ممکن است هزینه بیشتری داشته باشند اما احتمال آسیب دیدن یا عوارض جانبی آن کمتر است.

سایر عوامل مؤثر در هزینه عبارتند از:

تعداد جلسه درمانی مورد نیاز چقدر مو رشد می کند.

تعداد موهای هدفمند

اندازه منطقه نیاز به درمان

برداشتن مقدار کمی از مو از ناحیه ای مانند بالای لب هزینه کمتری نسبت به حذف مو از کل پا خواهد داشت.

نتیجه

لیزر موهای زائد می تواند میزان موهای بدن را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. در بیشتر افراد ، برخی موها با گذشت زمان دوباره رشد می کنند.

حتی وقتی موها دوباره رشد می کنند ، موهای کلی کمتر خواهد بود و ظاهری زیبا تر ایجاد می کند. برای به دست آوردن درک واقع بینانه از انتظار لیزر موهای زائد ، در مورد اهداف درمان با پزشک یا متخصص رفع موی خود صحبت کنید.

برخی از افراد نتایج بهتری را نسبت به سایرین دریافت می کنند. تنها راه برای دانستن آنچه که انتظار دارید ، گفتگو با پزشک ، متخصص پوست و یا یک متخصص ماهر دیگر است.

Source: www.medicalnewstoday.com

مقالات پوست، مو و زیبایی

آیا لیزر موهای زائد دائمی است؟برگشت موهای زائد بعد از لیزرجلسات لیزر موهای زائدچند روز بعد از لیزر موها میریزدفاصله بین جلسات لیزر بیکینیفاصله جلسات لیزر بدنقیمت لیزر موهای زائدلیزر کل بدن چند دقیقه طول میکشدلیزر موهای زائدلیزر موهای زائد چگونه کار می کند؟لیزر موهای زائد چند جلسه طول میکشدلیزر موهای زائد چه مدت طول می کشد؟مدت زمان لیزر کل بدنهر جلسه درمان با لیزر چقدر طول می کشد؟هزینه لیزر موهای زائد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *