لیفت صورت با نخ کاگ

نخ کاگ یا خاردار یک نمونه از نخ های PDO است. PDO مخفف پلی دی اکسان است و نخ های PDO به طور گسترده ای به عنوان نخ پزشکی مورد استفاده قرار می گیرند و برای بدن انسان کاملا ایمن هستند. نخ های PDO بصورت طبیعی توسط بدن جذب می شوند و در نهایت از بدن دفع می شوند. با استفاده از نخ PDO برای پوست، این نخ به عنوان محرک خارجی مکانیکی عمل می کند و با تحریک پوست اثرات زیر را به همراه می آورد. نخ کاگ یکی از پیشرفته ترین انواع نخ PDO است.

لیفت صورت با نخ کاگ

فیلم لیفت صورت با نخ کاگ

 

اثرات لیفت پوست با نخ:

 • تولید کلاژن
 • بهبود گردش خون مویرگی
 • افزایش متابولیسم سلولی
 • چسبندگی به بافت اطراف
 • لنگر انداختن به بافت اطراف
 • کاهش سلولیت
 • آرامش عضلات
 • افزایش لیپولیز
 • القای بازسازی پوست
 • بازسازی و فعالیتهای سلولی پوست و بافت زیر جلدی

افزایش فاکتورهای رشد از جمله:

 • بیش از 300 برابر افزایش EGF
 • بیش از 350 برابر افزایش FGF
 • بیش از 400 برابر افزایش IGF
 • بیش از 150 بار افزایش TGF-ß
 • بیش از 1000 برابر افزایش VEGF

انواع مختلف PDO

آخرین روند لیفت با نخ، استفاده از نخ های PDO است که پس از چند ماه توسط پوست جذب می شوند. در عین حال این فرایند تولید کلاژن پوست را به مدت حدودا 8 ماه تحریک می کند و اثرات آن به طور معمول 3 سال به طول می انجامد.

سه نوع متفاوت نخ PDO

نخ مونو (Mono): نخ مونو، نخی صاف و بدون خار است. تعداد زیادی از این نوع نخ برای سفتی پوست صورت بصورت شبکه ای قرار داده می شوند. معمولاً بعد از شروع تشکیل کلاژن در اطراف نخ سفتی پوست بهبود می یابد. نواحی مورد درمان اغلب خطوط گردن، پوست آویزان گردن، پیشانی و زیر چشم ها هستند. به طور معمول برای درمان هر منطقه حدود 10 تا 20 نخ مونو نیاز است. به منظور لیفت پوست با نخ مونو، نخ ها به نقطه لنگر یا لنگرگاه متصل می شوند. نخ های مونو بدون ایجاد لیفت قابل توجه، باعث کشیدگی و افزایش استحکام پوست می شوند. بنابراین به منظور لیفت صورت و جوانسازی باید به همراه نخ های کاگ استفاده شوند.

نخ های پیچ دار (Screw): نخ های اسکرو یا پیج دار می توانند به صورت یک نخ یا دو نخ در هم تنیده مورد استفاده قرار گیرند. نخ های اسکرو برای حجم دادن به قسمت های فرو رفته پوست تاثیرات مثبتی دارند. مولتی اسکرو (استفاده همزمان از دو نخ) باعث بهبود نتایج می شود. نخ های اسکرو معمولاً برای سفتی کلی صورت استفاده می شوند.

نخ های کاگ یا خاردار (Cog): نخ های کاگ در اصل نخ های مونویی هستند که برای اتصال به قسمت زیرین پوست خارهایی دارند. خارها ساختاری را تشکیل می دهند که می تواند بافت افتاده را لیفت نماید. برخلاف نخ های مونو، نخ کاگ نیازی به لنگرگاه ندارد. با استفاده از نخ کاگ در اطراف نخ ها و خارها کلاژن تشکیل می شود. افزایش تولید کلاژن باعث جوان شدن پوست می شود. نخ های کاگ به طور ویژه ای برای برای لیفت و لاغر کردن فک و چانه استفاده می شوند.

سالهاست که این نخ ها با موفقیت در حوزه پزشکی مورد استفاده قرار می گیرند. کاربرد نخ کاگ بسیار متنوع است و می توان در مناطقی از صورت، گردن و بدن که نیاز به لیفت، سفت شدن  و کشیده شدن دارند، از نخ های کاگ استفاده کرد.

در روش لیفت صورت با نخ کاگ، نخ کاگ با استفاده از سوزن بسیار ریزی وارد پوست می شوند تا بافت و ماهیچه ها را بالا ببرند و بافت پوست را بهبود ببخشند. نخ ها به طور طبیعی در شش تا هشت ماه توسط بدن جذب می شوند، با این حال اثر درمان با نخ کاگ می تواند تا دو سال و یا حتی بیشتر ادامه یابد.

 

لیفت صورت با نخ کاگ

 

لیفت پوست صورت با نخ، باعث تحریک کلاژن سازی پوست و همچنین تولید الاستین و اسید هیالورونیک پوست می شود که همگی از عناصر مهم برای جوانسازی پوست هستند.

ماندگاری نخ کاگ از دیگر نمونه های نخ لیف صورت بیشتر است و نتایج رضایت بخش تری به همراه خواهد داشت.

 

مناطقی که با نخ کاگ درمان می شوند:

لیفت صورت با نخ روشی کم تهاجمی، بی خطر و بدون عوارض جانبی است که نتایج جوانسازی شگفت انگیزی بر جای می گذارد. نخ کاگ یا نخ خاردار یکی از بهترین مدل های نخ برای لیفت صورت است و نتایج طولانی مدتی به همراه دارد. با گذشت زمان و تولید کلاژن بیشتر اثربخشی لیفت صورت با نخ کاگ بیشتر مشهود می شود. ماندگاری نتایج لیفت صورت با نخ کاگ حتی تا 5 سال هم مشاهده شده است.

 

فیلم لیفت صورت با نخ کاگ

 

 

Source: www.sheenamorgan.com, www.cbbmed.com

مقالات پوست، مو و زیبایی

بهترین پزشک لیفت صورتبهترین روش جوانسازی و لیفت صورتفیلم لیفت صورتفیلم لیفت صورت با نخ کاگلیفت پوستلیفت پوست با نخلیفت صورتلیفت صورت با نخلیفت صورت با نخ ، از مزایا ، عوارضلیفت صورت با نخ کاگلیفت صورت چیستلیفتینگ صورتلیفتینگ و کشیدن پوستهزینه جراحی لیفت صورت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *