فیلر در ذهن بیماران با چند مقاله و تصویری که در اینترنت ، رسانه های اجتماعی یا مطبوعات می شنوید ، شکل می گیرد. شایع ترین اشتباه در مورد فیلر ، اشتباه گرفتن آن با بوتاکس است. در حالی که بوتاکس برنامه ای برای کاهش چین و چروک است ، فیلر فرایند پر کردن قسمت های گود است. به طور خاص ، فیلر برای پر کردن شیارهای عمیقی که از بینی تا لب امتداد دارد و وسط ابرو یا گودی های عمیق که نمی خواهیم روی صورت داشته باشیم انجام می شود، و جلوه بیشتری به آنها می بخشد. وقتی به تاریخچه فیلرها نگاه می کنیم ، قبلاً از فیلرهای دائمی مانند سیلیکون استفاده می شده است. با این حال ، امروزه اینها به دلیل عوارض جانبی زیاد و برخی تصاویر نامطلوب در طول زمان ، دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرند.

اکنون فیلر هایی که اثر خود را برای مدت طولانی تر از یک و نیم یا حتی دو سال از دست نمی دهند ، تولید می شوند. دلیل افزایش ماندگاری فیلر مربوط به توزیع حجم فیلر و سیالیت خوب آن است.

تزریق فیلر قبلاً با یک سوزن انجام می شد. درد ناشی از این سوزن ها به طور جدی بیماران را آزار می داد. گاهی اوقات ، گاهی اوقات فیلر با سوزن به رگ های خونی زیر پوست تزریق می شد ، بنابراین باعث ایجاد عوارضی مانند انسداد عروقی و به تبع آن قرمزی و تورم در این ناحیه می شد. امروزه با استفاده از کانول های نازک چنین عوارضی بر طرف شده است و درد در حین تزریق کم شده است. اگرفیلر مؤثر با یک تکنیک صحیح استفاده شود ، به ما این امکان را می دهد تا بدون کبودی به یک نتیجه ایده آل و زیبا برسیم.

مراقبت های بعد از فیلر صورت

مراقبت های بعد از فیلر صورت

فیلر صورت چیست؟

فیلرها موادی هستند که به از بین بردن چین و چروک و افتادگی پوست کمک می کنند. در حالی که برخی از فیلرها اثرات دائمی را نشان می دهند ، برخی نشان نمی دهند. این به ماده ای که در آن استفاده می شود بستگی دارد. قبل از تزریق فیلر ، ساختار پوست بیمار بررسی می شود و خواسته های وی شنیده می شود.فیلر ها را می توان در بسیاری از قسمت های بدن تزریق کرد. با تزریق به گونه ها برای از بین بردن افتادگی صورت این ناحیه برجسته می شود و با تزریق به لب ، لب حجیم تر می شود. با این وجود از فیلر ها نیز برای اصلاح خط چانه ، از بین بردن خطوط بین ابرو و شکل دادن به باسن استفاده می شود. ماده فیلر با سوزن ریز به قسمت مشخص شده تزریق می شود. ماده تزریق شده زیر ناحیه چین و چروک و افتادگی پر می شود.

بنابراین ، پوست بهبود می یابد و ناحیه تزریق شده به ظاهر بهتری می رسد. ماده مورد استفاده در فیلر برای کارایی موثر است. امروزه اسید هیالورونیک که از نظر سلامتی بی خطر و مؤثر است ، ترجیح داده می شود. این فیلر باعث رفع چین و چروک و افتادگی روی صورت می شود. علاوه بر جوانسازی پوست ، از این فیلر برای حجیم کردن لب واصلاح خط چانه نیز استفاده می شود. فیلر را می توان برای هر کس که رشدش کامل شده ، بجز زنانی که در پوست خود عفونت دارند ، باردار یا در حال شیردهی هستند انجم داد. تزریق تقریباً 20 تا 30 دقیقه طول می کشد. این زمان بسته به ناحیه عمل ممکن است متفاوت باشد. قبل از فرایند تزریق ، کرم بی حس کننده در ناحیه تعیین شده اعمال می شود و از احساس درد جلوگیری می شود.

مراقبت های بعد از فیلر صورت

مراقبت های بعد از فیلر صورت

مراقبت های بعد از فیلر صورت:

تأثیر فیلر با توجه به ماده استفاده شده و فرد تزریق شده متفاوت است. اما به طور کلی ، مشخص است که مدت زمان ماندگاری بین 18-6ماه متفاوت است. مانند هر عمل جراحی ، برخی از عوارض ممکن است بعد از تزریق ایجاد شود. این عوارض بسته به منطقه تزریق شده متفاوت است. بعد از فیلر صورت ، قرمزی و کبودی در ناحیه تزریق دیده می شود. این عوارض جانبی در مدت زمان کمی بهتر می شوند. متخصصان برای تسریع روند بهبود ، ژل مخصوصی را توصیه می کنند. علاوه بر این ، پس از انجام عمل ، از رقیق کننده خون استفاده نمی شود ، فقط باید از مسکن های تجویز شده توسط متخصص استفاده شود. پس از این فرایند ، نباید با آب گرم دوش بگیرید و ورزش سنگین کنید.

برخی از ناهنجاری ها نیز ممکن است بعد از فیلر لب ایجاد شود. ممکن است کبودی و گاهی ورم روی لب ایجاد شود. چنین مشکلاتی ممکن است در هفته اول رخ دهد. برای از بین بردن کبودی و ورم به طور منظم از کمپرس یخ استفاده می شود.

علاوه بر این، می توان از کرم های حاوی ویتامین K برای کاهش کبودی استفاده کرد. پس از عمل ، نباید وارد استخر شوید. زیرا عفونت از استخر بر روند بهبود تأثیر منفی می گذارد. علاوه بر استخر ، مواد آرایشی نیز در معرض خطر عفونت قرار می دهد. توصیه می شود حدود 1 هفته پس از عمل آرایش نکنید. تزریق فیلر یک عمل جدی نیست ، اما بیماران باید تمام توصیه های متخصصان را رعایت کنند. زیرا زیبایی نه تنها با انجام عمل بلکه با انجام کاربردهای لازم بعد از آن نیز می تواند موفقیت آمیز باشد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *