مزایای تزریق بوتاکس

همه ما در نهایت با چین و چروک ناشی از افزایش سن و پیری مواجه خواهیم شد. در اواخر دهه نود میلادی بوتاکس به عنوان کم کننده چین و چروک شهرت یافت. امروزه روش های بسیار زیادی برای مقابله با کاهش چین و چروک صورت و جوانسازی چهره به وجود آمده است.

که همچنان تزریق بوتاکس یکی از ارزان ترین و بهترین روش های از بین برنده چین و چروک صورت محسوب می شود. از مزایای عمده تزریق بوتاکس این است که بوتاکس به صورت غیر جراحی انجام می شود بنابراین خطرات ناشی از عمل جراحی را به دنبال ندارد.

می تواند یک گزینه بسیار مناسب است برای افرادی که نمی توانند عمل جراحی انجام دادند یا بیهوش شوند. بنابراین بسیاری از زنان و مردان می توانند بدون نیاز به جراحی از این روش به منظور زیبا سازی و جوان سازی چهره خود استفاده می کنند.

مزایای تزریق بوتاکس

همچنین در مواردی که با گذشت زمان فرد دچار افتادگی پلک و ابرو می شود. تزریق بوتاکس راه حل بسیار مناسبی برای بالا بردن ابرو ها و جوان تر نشان دادن چهره فرد است.  دیگر نیازی به عمل جراحی برای بالا بردن پلک با هزینه های بسیار بالا نمی باشد.

استفاده از تزریق بوتاکس برای جلوگیری از تعریق

علاوه براین بوتاکس نه تنها به عنوان راه حلی برای از بین بردن چین و چروک صورت  استفاده می شود بلکه برای سایر موارد نیز کاربرد دارد. برای مثال عرق کردن بیش از حد ناحیه زیر بغل برای بسیاری از افراد یک مشکل شرم آور و ناراحت کننده است که حتی قوی ترین ضد عرق ها نیز نمی توانند جلوی آن را بگیرند.

بنابراین در افرادی که با چنین مشکلی مواجه هستند تزریق بوتاکس می تواند یک راه حل بسیار مناسب باشد. چرا که می تواند مقدار عرق تولید شده را به حداقل برساند. بوتاکس با توانایی مسدود کردن ماده شیمیایی که فعال کننده غدد عرقی است.

تقریبا بلافاصله تاثیر خود را بر روی غدد عرقی و عرق نکردن فرد می گذارد. که این اثر از 7 تا 16 ماه ماندگاری دارد و پس از آن نیاز است تا فرد برای تزریق بوتاکس مجددا به پزشک مراجعه نماید.

استفاده از تزریق بوتاکس برای درمان میگرن

یکی دیگر از مزایایی که تزریق بوتاکس به همراه دارد و شاید بسیاری از افراد از آن آگاه نباشند این است که امروزه از تزریق بوتاکس برای کاهش و از بین بردن سردردهای میگرنی نیز کاربرد دارد. میگرن انواع مختلفی دارد که علل به وجود آمدن آن نیز متفاوت است.

اما پزشکان دریافتند که تزریق بوتاکس به عضلات پیشانی می تواند از بروز میگرن جلوگیری کند. بسیاری از مشتریانی که به منظور دیگری تزریق بوتاکس انجام داده اند در کمال تعجب متوجه شدند که سردردهای میگرنی آن ها پس از تزریق بوتاکس کمتر شده و یا از بین رفته است.

به طور معمول پزشکان تزریق بوتاکس را هر سه ماه یک بار به افرادی که دارای میگرن های مزمن هستند پیشنهاد می کنند. که البته تزریق بوتاکس در این افراد در نواحی خاصی می بایست صورت گیرد از جمله پل بینی، پیشانی، پشت سر و گردن. چرا که فلج کردن ماهیچه های این نواحی از سر می تواند در پیشگیری از میگرن تاثیر گذار باشد. همچنین این عمل وابستگی افرادی که دارای میگرن هستند به دارو را نیز کاهش می دهد.

تزریق بوتاکس در برطرف کردن بی اختیاری ادرار

بوتاکس همچنین می تواند مشکلات بی اختیاری ادرار یا همان مثانه بیش فعال را نیز برطرف کند.  مشکلات بی اختیاری ادرار می تواند ناشی از بارداری ، زایمان و یا یائسگی باشد. به دلیل اینکه در دوران بارداری رحم مادر گسترده می شود این فشار ناشی از رحم به مثانه وارد می شود.

دریچه ای در پایین مثانه قرار دارد که ترشح ادرار به مجرای ادرار را کنترل می کند که فشار اضافه به مثانه سبب عدم کنترل ادرار و در نتیجه موجب بی اختیاری در ادرار می شود. پس از زایمان ، حمایت عضلانی در بدن داخلی تضعیف می شود. عضلات کف لگن دچار خستگی و استرس می شوند.

همچنین روند زایمان در واقع می تواند به اعصاب مثانه آسیب برساند. که نوروتوکسین موجود در بوتاکس هنگامی که به مثانه تزریق میشود به طور مستقیم بر ماهیچه های بیش فعال اثر گذاشته و آن ها را شل میکند و به این ترتیب از بی اختیاری ادرار جلوگیری می کند.

مزایای تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس برای از بین بردن اسپاسم واژن

برای بسیاری از زنان رابطه جنسی یک فرایند بسیار دردناک است. در بسیاری از موارد این موضوع به دلیل تنگی  واژن در زنان رخ می دهد. در مواردی نیز این امر به دلیل اسپاسم یا گرفتگی عضلات واژن است. یک وضعیت غیر طبیعی که منجر به گرفتگی شدید ماهیچه های واژن می شود در نتیجه رابطه جنسی را برای زنان سخت و دشوار و همراه با درد می کند.

در این حالت تزریق بوتاکس به عضله واژن سبب شل شدن ماهیچه های بیش فعال شده و به این ترتیب از اسپاسم واژن جلوگیری می کند. این درمان در حدود 2 تا 6 ماه تخمین زده شده است. و از افراد خواسته می شود تا بعد از گذشت این مدت دوباره نسبت به تزریق بوتاکس اقدام نمایند.

تزریق بوتاکس در برطرف نمودن انحراف چشم

از دیگر کاربرد های بوتاکس تزریق آن به منظور برطرف کردن انحراف چشم است. در هر چشم شش عضله وجود دارد که با کشیده شدن و انقباضات خود چشم را در جهت های مختلف حرکت می دهند. در مواردی اگر یک عضله ضعیف شود چشم از حالت نرمال و طبیعی خود خارج شده که در این حالت اصطلاحا می گویند فرد دچار تنبلی چشم شده است.

که به منظور برطرف کردن این مشکل نیز می توان از تزریق بوتاکس استفاده کرد. که در این عمل پس از ریختن قطره بی حسی در چشم، پزشک سوزن را مستقیما به چشم بیمار وارد میکند و دوزی در حدود 1 میلی تیتر را در عضله چشم تخلیه می کند. سپس 30 ثانیه صبر می کند و بعد سوزن را از چشم خارج می کند تا از انتشار سم در داخل چشم جلوگیری کند.

تاثیر تزریق بوتاکس بر روی پروستات بزرگ

از مزایای تزریق بوتاکس در مردان میتوان به تاثیر بوتاکس بر روی پروستات بزرگ شده اشاره کرد. مطالعات بسیاری نشان داده است که در مردانی که مبتلا به پروستات بزرگ شده هستند واز درد آن رنج می برند، تزریق بوتاکس به ناحیه درست در غده پروستات آنها می تواند به کوچک تر شدن پروستات و کاهش درد آن ها کمک بسیاری کند. که ماندگاری درمان به این روش در حدود 1 سال طول می کشد و پس از آن فرد می تواند به تزریق دوباره بوتاکس اقدام کند.

تزریق بوتاکس در از بین بردن سفتی عضلات اندام ها

از تزریق بوتاکس به منظور درمان اسپاسم عضلات در افرادی که اندام های فوقانی آن ها مانند آرنج، مچ دست و یا انگشتانشان دچار گرفتگی شده است نیز استفاده میشود. و حتی در مواردی برای افرادی که دچار اسپاسم و گرفتگی در نواحی و اندام تحتانی خود شده اند مانند مچ پا و انگشتان پا نیز، کاربرد دارد.

بنابراین مشخص است که تزریق بوتاکس نه تنها در صنعت زیبایی به منظور از بین بردن چین و چروک و خطوط صورت و جوانسازی چهره استفاده می شود، بلکه کاربردهای بسیار زیادی  نیز در زمینه پزشکی و درمانی نیز دارد و روز به روز نیز بر کاربردهای آن افزوده می شود.

Sourec: www.revealyourradiance.com, www.theagelesscenter.com

مقالات پوست، مو و زیبایی

آیا تزریق بوتاکس عوارض دارد؟استفاده از تزریق بوتاکس برای جلوگیری از تعریقایا بوتاکس سرطان زاستبوتاکسبوتاکس چیست؟تاثیر تزریق بوتاکس بر روی پروستات بزرگتزریق بوتاکستزریق بوتاکس برای از بین بردن اسپاسم واژنتزریق بوتاکس برای درمان میگرنتزریق بوتاکس در برطرف کردن بی اختیاری ادرارتزریق بوتاکس در برطرف نمودن انحراف چشمخواص بوتاکسعوارض بوتاکس در دراز مدتفواید بوتاکسقیمت بوتاکسماندگاری بوتاکسمراقبتهای بعد از تزریق بوتاکسمزایای تزریق بوتاکس

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *