یکی از روش های جدید که برای جوانسازی پوست و خلاصی از جراحی های طاقت فرسا جایگزین شده است، میکرونیدلینگ است که از آن به عنوان روشی موثر در درمان چین و چروک های صورت، از بین بردن جای زخم و آکنه، رفع افتادگی های پوستی و جوانسازی پوست می دانند.

برای اینکه با این روش درمانی بیشتر آشنا شوید و در مورد مزایای میکرونیدلینگ اطلاعات مناسبی کسب کنید نیاز است تا با روش کار آن بیشتر آشنا شوید.

مزایای میکرونیدلینگ

انجام میکرونیدلینگ چگونه است؟

در این روش از سوزن های بسیار باریک و میکرو برای سوراخ کردن سطح پوست استفاده می شود. این حفره های ریزی که به واسطه دستگاه مخصوص روی پوست ایجاد می شود، می تواند بهبودی را انجام دهد.

این سوزن ها با توجه به طول مشخصی که دارند برای هر کدام از ضایعات پوستی که دارای شدت متغیری است به طور متفاوتی استفاده می شوند. در این دستگاه ها بیش از ده عدد سوزن میکرو وجود دارد که تا عمق لایه های میانی پوست نفوذ کرده و به تحریک سلول ها و بافت های آسیب دیده می پردازند تا از این طریق پوست به طور خودکار برای ترمیم زخم هایی که در آن ایجاد شده است، دست به کار شود.

در حین این فرآیند کلاژن و الاستین که دو ماده اصلی برای ترمیم پوست و ایجاد جوانسازی در آن هستند، از این طریق افزایش پیدا کرده و می توانند آسیبات موجود در لایه اپیدرم را برطرف کنند. در واقع سوزن زدن به پوست، منجر به تولید کلاژن و الاستین می شود.

مزایای میکرونیدلینگ چیست؟

این روش با توجه به شیوه ای که برای درمان دارد، در کمترین زمان ممکن و حدود ۱ ساعت به طول می انجامد و بعد از این مدت می توانید به خانه خود بروید و به کارهای روزمره خود بپردازید. با توجه به اینکه در زمان انجام این روش مقدار بسیار کمی خونریزی را در صورت خود مشاهده خواهید کرد، با این حال بعد از بهبودی کامل و تا ۵ روز متوجه خواهید شد که پوست شما نرم و شفاف تر از قبل شده است. در حالت کلی مزایای میکرونیدلینگ را در ادامه برسی خواهیم کرد.

بافت پوست را ترمیم می کند

میکرونیدلینگ با تحریک سلول های پوستی آنها را وادار به تولید کلاژن بیشتری می کند و از این طریق گردش خون را در زیر پوست سرعت می بخشد. سوزن هایی که در پوست وارد می شود، منجر به تجدید عروق و رگ های خونی در این نواحی شده و آنها را تقویت می کنند.

بی شک با افزایش سن ایجاد این ضایعات پوستی و چین و چروک ها را به مقدار بیشتری در پوست خود مشاهده خواهید کرد. این ضایعات به دلیل کمبود تولید کلاژن یا تخریب ساختار آن ایجاد می شود. به همین دلیل میکرونیدلینگ می تواند بهبودی را برای افراد ایجاد کرده و بافت پوست را ترمیم کند.

کاهش علائم زخم اسکار از مزایای میکرونیدلینگ

در جواب به این سوال که چگونه میکرونیدلینگ می تواند باعث از بین رفتن جای زخم ها شود، می توان گفت که در حالت کلی برای از بین بردن جای زخم روی پوست، بدن در حالت طبیعی شرایطی به نام فیبروز را ایجاد می کند تا این زخم ها خود به خود از بین بروند. زیرا سبب چسبیدن لایه های پوست به یکدیگر می شوند.

اما این امر در زیر پوست سبب می شود تا پوست به سمت داخل کشیده شود. در راستای این امر جای اسکار به صورت فرورفتگی در سطح پوست نمایان می شود. در این روش با ایجاد حفره های ریز در لایه درم پوست، این بافت ها را از هم گسسته می کند و به پوست اجازه می دهد تا با تولید کلاژن مورد نیاز سطح پوست را ترمیم کند.

از این طریق درمان جای اسکار و زخم صورت می گیرد. میکرونیدلینگ درمانی موثر برای از بین بردن زخم های کوچک است اما برای زخم های بزرگ این درمان کارساز نیست. همچنین کسانی که جای آکنه در صورت آنها باقی مانده است با استفاده از این درمان می توانند به راحتی از شر این لک های خلاص شوند. با انجام میکرونیدلینگ در چند جلسه تاثیرات آن را در پوست خود مشاهده خواهید کرد.

از بین بردن جوش های سر سیاه

از جمله مزایای میکرونیدلینگ را می توان از بین بردن جوش های سرسیاه دانست. ایجاد این جوش ها در صورت، ظاهری نامناسب را برای افراد ایجاد خواهد کرد. به همین دلیل با ایجاد حفره هایی در پوست از طریق سوزن های میکرونیدلینگ، منافذ گرفته پوست باز می شود و از این طریق آلودگی های آن کاهش پیدا می کند.

به واسطه این روش درمانی شما متوجه کاهش جوش های سرسیاه در صورت خود خواهید شد. در حدود سه الی چهار هفته بعد از این درمان، منافذ باز پوست شما کوچکتر می شود و از این طریق آلودگی های کمتری را مشاهده خواهید کرد.

نتیجه این امر تا ۴ هفته باقی می ماند و برای درمان مجدد نیاز به تکرار این روش دارید. در کنار این روش برای از بین بردن این جوش ها می توانید از سرم ویتامین C به منظور کاهش آنها استفاده کنید.

مزایای میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ و درمان آکنه و جوش های کیستیک

شاید تصور کنید که این روش درمانی فقط برای درمان جای آکنه و زخم مورد استفاده قرار می گیرد. باید گفت که درمان جوش ها نیز تا حدود بسیار زیادی از این طریق انجام می شود. در واقع این روش می تواند سموم را در بدن کاهش دهد و از این طریق چربی های اضافی پوست از بین می رود.

با توجه به اینکه سلول های مرده در سطح پوست عاملی در ایجاد جوش است، با این روش تا حدود زیادی لایه برداری از سطح اپیدرم پوست صورت می گیرد و از میزان جوش های موجود در صورت شما کاسته خواهد شد.

از بین بردن چین و چروک های صورت

از جمله مهمترین مزایای میکرونیدلینگ از بین بردن چروک ایجاد شده در اثر پیری می دانند. به واسطه میکرو، جوانتر به نظر خواهید رسید و پوستی نرم و صاف را مشاهده خواهید کرد. در واقع در این روش سوزن های بسیار ریزی که در سطح پوست وارد می شود، با ایجاد زخم در این نواحی بدن شما را به طور خودکار به واکنش وادار می کند.

در این زمان بدن تصور می کند که مشکل و زخم بزرگی در سطح پوست ایجاد شده است. به واسطه این امر فاکتورهای رشد بیشتری را برای درمان از خود آزاد می کند. در نتیجه تولید کلاژن و الاستین افزایش یافته و درمان چین و چروک های صورت را انجام خواهند داد.

علاوه بر این میکرونیدلینگ با تحریک عروق خونی در زیر پوست سبب می شود تا اکسیژن و مواد مورد نیاز پوست سریع تر وارد لایه های زیرین آن شود. در نتیجه پوستی نرم و جوان را مشاهده خواهید کرد. با تولید الاستین همچنین افتادگی های پوستی درمان می شود و پوست شما سفت تر از قبل دیده خواهد شد.

افزایش فشار خون

از آنجایی که عروق خونی در زیر پوست از طریق میکرونیدلینگ تحریک می شود، این امر می تواند فشار خون را افزایش دهد. از این طریق مواد مورد نیاز پوست سریعتر در زیر بافت های پوست جریان پیدا می کنند و درمان پوست های آسیب دیده و همراه با ضایعات را در کمترین زمان ممکن انجام می دهند. همچنین اکسیژن که ماده حیاتی برای ترمیم سلول های آسیب دیده است راحت تر در رگ های خونی جریان پیدا خواهد کرد.

Source: www.browsandbody.com

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *