مزوتراپی مو

ریزش مو با افزایش سن ، هم برای آقایان و هم برای خانم ها رایج تر می شود ، اما این باعث می شود که این روند برای افرادی که به موهای خود اهمیت می دهند بسیار احساسی باشد. برخی درمان های گیاهی یا داروهای تجویزی را ترجیح می دهند. برخی مزوتراپی را که روشی برای ریزش مو است و سال هاست انجام می شود را آزمایش می کنند. بنابراین آیا مزوتراپی واقعا مفید است؟ در این مقاله ، ما در تصمیم گیری آگاهانه در مورد جوانب مثبت و منفی روش و اینکه آیا مزوتراپی برای شما مناسب است ، به شما کمک خواهیم کرد.

مزوتراپی مو

مزوتراپی چیست؟

 مزوتراپی استفاده از تزریق میکرو به قسمت خاصی از بدن است. متداول ترین کاربرد آن ، لیفت صورت ، سلولیت و ریزش مو است.

برای مزوتراپی مو ، میکرو تزریق روی پوست سر اعمال می شود. بنابراین ، “مزوتراپی” یک اصطلاح عمومی است و مختص درمان برای ریزش مو نیست. با توجه به اینکه این میکرو تزریق ها سطحی هستند و فقط بر روی پوست اعمال می شوند ، مزوتراپی یک روش درمانی غیر جراحی است که به راحتی در یک کلینیک قابل انجام است و می توانید بلافاصله به فعالیت های روزانه خود بازگردید.

مواد مورد استفاده در تزریقات بسته به هدف کلی درمان متفاوت است. برای درمان هر مشکلی تزریق ‘استاندارد’ وجود ندارد. وقتی صحبت از درمان ریزش مو است ، معمولاً میزان تزریق از موادی تشکیل شده است که به نظر می رسد باعث رشد مو می شوند. اینها شامل انواع ویتامین ها و مواد معدنی و همچنین داروهایی مانند ماینوکسیدیل است.

این عمل برای پاسخگویی به نیازهای فرد طراحی شده است و با تزریق دارو در جایی که بیشتر مورد نیاز است کار می کند. همچنین تصور می شود که سوراخ های ایجاد شده از طریق تزریق میکرو بر روی پوست باعث تاثیر در روند بهبود می شوند.

آنچه در مورد مزوتراپی مو باید بدانید:

آلوپسی ، معروف به ریزش مو یا طاسی ، یکی از شایع ترین مشکلات در سراسر جهان است. این مشکل را هر دو جنس  تجربه می کنند ، اما شدت و علت ریزش مو متفاوت است. ریزش مو می تواند ناشی از گردش خون ضعیف در پوست سر ، سوء تغذیه، کم خونی ، بیماری های تیروئید ، گذرهای فصلی ، درمان های موهای زائد و زیاد بودن هورمون DHT باشد. اول از همه ، دلیل ریزش مو باید مورد بررسی قرار گیرد و باید براساس آن برنامه ریزی شود. از مزوتراپی برای اصلاح این مشکلات می توان استفاده کرد ، تزریق داروها و ویتامین ها به طور مستقیم در زیر پوست سر باعث تحریک پوست سر برای رشد مجدد مو و تقویت موهای ضعیف می شوند.

مزوتراپی مو مخصوصاً برای درمان ریزش مو طراحی شده است زیرا بیشتر مشکلات ریزش مو به دلیل شرایط موجود در مزودرم یا لایه میانی پوست ایجاد می شود. موفقیت در درمان به تزریق صحیح محصولات مزوتراپی با محتوای مناسب و در مقادیر مناسب  به منطقه هدف بستگی دارد.

مزوتراپی تزریق ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز برای تغذیه مو در زیر پوست سر تقریباً  با 2 میلی متر عمق است. ماده تزریق شده لایه میانی پوست را تحریک می کند ، فولیکول های مو را با یک محلول ویژه متناسب با نیاز بیمار تغذیه می کند. همچنین باعث تحریک تولید کلاژن و الاستین ، دو بلوک اصلی ساختاری پوست می شود. افزایش سطح کلاژن و الاستین یک پوست سر سالم که می تواند از فولیکول های سالم حمایت کند ایجاد می کند.

هر جلسه 30 دقیقه یا کم تر طول می کشد ، بیماران می توانند فعالیت های خود را بلافاصله پس از درمان از سر بگیرند. بستن یا محافظت از محل تزریق ضروری نیست و بعضی از برنامه ها تا میزان 90 ٪ موفقیت دارند. درمان های ترکیبی با Prp  نتایج سریع تری را در زمان کم تری ارائه می دهند.

مزوتراپی مو

مزوتراپی مو برای چه افرادی مناسب است؟

مزوتراپی مخصوصاً برای مبتلایان به تلوژن افلوویوم یا ریزش مو پس از زایمان مؤثر است.  برای مردان ، به ویژه برای بیمارانی که موهایشان کم شده یا به طور متوسط می ریزد بسیار مؤثر است. بیشتر ریزش موها به دلیل ترشح بیش از حد برخی از هورمون ها یا کمبود مواد مغذی است. بسته به دلیل ریزش مو ، مزوتراپی انجام می شود. برای این کار ، تست ها ، آزمایشات و امتحانات لازم است. در نتیجه ی تمام این روش ها ، مناسب ترین محتوا برای بیمار ترجیح داده می شود و از مزوتراپی مو به این روش استفاده می شود.

مزوتراپی می تواند به شما کمک کند زیرا به رشد موی مجدد هزاران زن کمک می کند.

آیا از قبل آماده شدن لازم است ؟

لازم نیست از قبل آماده شوید. بیمار باید در کلینیکی که قرار است مزوتراپی را انجام دهد در روز و ساعت مشخص شده حضور یابد. سپس ، هنگامی که شرایط بهداشتی لازم برآورده شود ، روند کار آغاز می شود. بعد از جلسه بیمار می تواند به سرعت به کارهای روزمره خود بازگردد یا به سر کار برود.

فواصل جلسه و شدت آن بسته به نیاز و شرایط بیمار ممکن است متفاوت باشد. این روند در هر بیمار متفاوت عمل می کند ، بنابراین برای روند درمان ، برنامه ریزی و بدست آوردن نتایج دقیق ، باید با پزشک زیبایی خود مشورت کنید.

 

Source: www.ahucilerturgut.com

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.