میکرونیدلینگ برای ریزش مو

به دلیل پیشرفت هایی که در حوزه زیبایی به وجود آمده، بسیاری از نواقص ظاهری به راحتی قابل درمان هستند. میکرونیدلینگ نوعی از درمان های زیبایی است که به جهت بسیاری از درمان های پوستی به کار برده می شود.

به دلیل اثراتی که بر کلاژن سازی پوست دارد، سبب شده که این روش زیبایی به سوزن پوست لقب بگیرد. اغلب افراد بر این تصورند که از میکرونیدلینگ فقط جهت جوانسازی و درمان پوست صورت استفاده می شود. شاید برای شما جالب باشد که بدانید از میکرونیدلینگ برای درمان ریزش مو نیز استفاده می شود.

اگر شما دچار ریزش مو و به دنبال راه حلی برای درمان ریزش موهای خود هستید، به شما پیشنهاد می شود که در ادامه مقاله با ما همراه باشید که در خصوص این روش درمان زیبایی برای ریزش مو بیشتر توضیح دهیم.

میکرونیدلینگ برای ریزش موآشنایی با میکرونیدلینگ جهت درمان ریزش مو

جهت درمان ریزش مو راه و روش های گوناگونی وجود دارد که ممکن است برخی از روش ها برای درمان ریزش موهای شما مناسب نباشد. یکی از جدیدترین روش هایی که اخیراً برای ریزش مو استفاده می شود، میکرونیدلینگ است.

این نوع روش درمان به صورت یک غلطک کوچک دستی است که سوزن های ریز بسیاری در سطح خود دارد. سوزن هایی که بر سطح آن وجود دارد، سبب کلاژن سازی در سطح پوست شما خواهد شد. شاید برخی بر این تصور باشند که سوزن های وارد شده بر پوست جراحت های زیادی را به پوست سر وارد خواهند کرد.

اما اینگونه نیست چرا که سوزن هایی که بر سطح آن قرار گرفته اند به قدری ریز هستند که جراحت های به خیلی جزئی را بر پوست شما وارد می کند. شواهدی که در این خصوص وجود دارد که نشان می دهد با استفاده از میکرونیدلینگ می توانید ریزش هایی که منجر به طاسی می شود را به راحتی درمان کرد.

در واقع با ایجاد جراحت با استفاده از ابزار درمانی بر پوست سر باعث سلامت و احیا عملکرد فولیکول های مو خواهد شد. در نتیجه این فرایند سبب می شود که موهای شما با رشد خوبی همراه باشد، حتی در برخی از افراد ضخیم تر شدن تار مو را نیز مشاهده کرده اند.

در نتیجه، اگر شما دچار ریزش مو هستید، به شما پیشنهاد می شود که میکرونیدلینگ را برای ریزش مو امتحان کنید چرا که نتایج خوبی از این روش درمان مشاهده شده است.

مزایا استفاده از میکرونیدلینگ جهت درمان ریزش مو

این نوع روش درمان در سال ۱۹۹۰ برای اولین بار به عنوان درمانی جهت ریزش مو شناخته شد. از آن زمان به بعد از میکرونیدلینگ به جهت درمان ریزش مو از نوع طاسی آندروژنی و طاسی آره آتا مورد استفاده قرار گرفت. استفاده از این روش درمانی مزایایی نظیر تولید کلاژن بر پوست را به همراه دارد.

در واقع با وارد کردن جراحت هایی بر پوست سر منجر به تولید کلاژن بیشتر بر سطح پوست می شود. علاوه بر تولید کلاژن، میکرونیدلینگ سبب می شود که سلول های بنیادی پوست سر احیا شوند. منظور از احیا شدن پوست سر کمک به فولیکول های مو سر است که در نهایت منجر  به رشد مو سر خواهد شد.

همچنین می توانید از این روش درمانی به عنوان کمک درمانی برای قطع ریزش مو سر خود استفاده کنید. در واقع شما محصولاتی را که برای قطع ریزش موهای خود استفاده می کنید با استفاده از میکرونیدلینگ جذب و عملکرد آنها را بهتر خواهید کرد.

محصولاتی که به جهت ریزش مو همراه با این درمان زیبایی استفاده می شود شامل مواردی مانند ماینوکسیدیل، استروئید های موضعی، پلاسمای غنی از پلاکت ها می شود. همچنین میکرونیدلینگ همراه با کورتیکو استروئید با نتیجه بسیار رضایت بخشی همراه بوده است. تمامی این مزایا سبب شده که افراد بسیاری از این درمان زیبایی برای ریزش مو بهره ببرند.

نحوه درمان و عملکرد میکرونیدلینگ برای ریزش مو

جهت درمان ریزش مو با میکرونیدلینگ سوزن های بسیار ریز بر دستگاه کوچکی وجود دارد که به صورت غلطک بر پوست وارد می شود. شاید هنگامی که اسم سوزن در این نوع روش درمانی آورده می شود تصویر دلهره آوری در ذهن افراد نقش ببندد.

اندازه سوزن ها به اندازه یک میلیمتر و حتی خیلی کوچکتر است. در نتیجه هنگامی که وارد پوست سر شما می شود، صدمات خیلی جزئی وارد می کند. در نهایت پوست به جهت ترمیم زخم های کوچک ایجاد شده مشکلات پوستی و ریزش موهای سر شما درمان خواهد شد.

در واقع میکرونیدلینگ سبب آزاد شدن برخی از عوامل و منجر به ترمیم و احیا ریشه موهای سر می شود. برخی از پزشکان نیز بر این باورند که رشد مو بر اثر جراحت های جزئی وارد شده بر پوست بهبود می یابند.

پزشک زیبایی حدود ۴۵ دقیقه قبل از انجام این درمان زیبایی بی حسی هایی را بر پوست سر قرار می دهند تا هنگام درمان درد و سوزش را احساس نکنید. مدت زمان درمان شما بسته به قسمت های لازم برای انجام میکرونیدلینگ مشخص خواهد شد اما به طور کلی مدت زمان انجام این روش درمان زیبایی برای ریزش مو حدود ۱۰ دقیقه است. همچنین بسته به میزان ریزش مو سر شما در صورت لزوم از کمک درمانی های دیگری نیز استفاده می کنند.

میکرونیدلینگ برای ریزش مو

عارضه های جانبی میکرونیدلینگ برای ریزش مو

به طور کلی نتایجی که از میکرونیدلینگ به جهت درمان ریزش مو سر به کاربرده می شود، رضایت بخش بوده است. اما این نوع روش درمان همانند سایر روش درمانی زیبایی با عارضه های جزئی نیز همراه است. در ادامه در خصوص عارضه های احتمالی پس از انجام این روش درمان زیبایی برای شما بازگو خواهیم کرد:

  • ایجاد کبودی
  • زخم
  • قرمزی
  • ورم
  • درد

تمامی این عارضه های نام برده شده پس از انجام میکرونیدلینگ در پوست سر اغلب افراد مشاهده می شود. ممکن است شما پس از انجام این نوع روش درمان جهت ریزش مو سر تا چند روز قرمزی و التهاب را روی سر خود مشاهده کنید. بر اساس تحقیقاتی که در این خصوص انجام شده نشان می دهد که که کلیه عارضه های جانبی  پس از ۵ روز کاهش و بهبود خواهند یافت.

در نتیجه با وجود این عارضه بهتر است قبل از انجام این روش درمان برای ریزش مو در صورت وجود سابقه و مشکلات پوستی با پزشک زیبایی در میان بگذارید. به طور کلی اگر با مشکلاتی نظیر موارد زیر روبرو هستید، باید گزارش دهید.

  •     سابقه آکنه و اگزما های پوستی
  •     مبتلا به دیابت (افراد دیابتی قادر به بهبود زخم های ایجاد شده نیستند)
  •     مصرف داروهای رقیق کننده خون
  •     خانم های باردار

در صورت دارا بودن این شرایط بهتر است به پزشک خود گزارش دهید در اغلب مواقع افرادی که از چنین شرایطی برخوردار هستند، نمی توانند از روش درمانی میکرونیدلینگ برای ریزش مو استفاده کنند.

در نتیجه، اگر  شما دچار ریزش مو هستید می توانید از میکرونیدلینگ برای درمان ریزش مو سر خود بهره بگیرید. البته نکته ای که در این خصوص وجود دارد این است که همه افراد واجد شرایط انجام این روش درمانی نیستند به همین جهت بهتر است قبل از انجام آن با پزشک خود مشورت هایی داشته باشید.

انتخاب یک کلینیک زیبایی خوب و معتبر می تواند بر نتیجه درمان شما موثر باشد. همچنین شما باید پس از انجام این روش درمان مراقبت های لازم پس از میکرونیدلینگ را انجام دهید. به عنوان مثال استفاده از ماینوکسیدیل موضعی پس از درمان سبب سوزش و خارش در سر شما می شود، باید از استفاده این موارد خودداری کنید.

همچنین باید همواره مراقب باشید که در برابر نور خورشید قرار نگیرید چرا که ممکن است بر پوست سر شما حساسیت ایجاد کند. با رعایت این نکات می توانید نتایج رضایت بخشی را مشاهده نمایید.

 

Source: www.healthline.com

 

مقالات پوست، مو و زیبایی

آموزش میکرونیدلینگ سرآیا میکرونیدلینگ برای ریزش مو مفید است؟درمان ريزش مو با ميکرونيدلينگدرمان ریزش مو با میکرونیدلینگعوارض میکرونیدلینگ موقیمت هر جلسه میکرونیدلینگ موی سرمیکرونیدلینگ برای ریزش مومیکرونیدلینگ ریزش مومیکرونیدلینگ مومیکرونیدلینگ مو خانگیمیکرونیدلینگ موی سر چیست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *