میکرونیدلینگ همراه با پی آر پی

میکرونیدلینگ همراه با پی آر پی چه تفاوتی با میکرونیدلینگ معمولی دارد؟

میکرونیدلینگ روشی است که عمدتا برای کاهش علائم و نشانه های افزایش سن و جوانسازی پوست استفاده می شود.
در طول یک جلسه استاندارد، متخصص پوست با استفاده از یک غلتک خاص (درما رولر) خراش های بسیار ظریفی روی پوست ایجاد کرده و تولید کلاژن جدید را تحریک می نماید. به همین دلیل میکرونیدلینگ به عنوان درمان تحریک کننده کلاژن نیز شناخته می شود.
پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) به صورت تزریقی یا موضعی، می تواند به جلسه درمانی میکرونیدلینگ اضافه شود. پی آر پی می تواند ترمیم صورت را بهبود بخشد و مدت قرمزی و تورم بعد از میکرونیدلینگ را کاهش دهد.
در چند مطالعه مشخص شده است که میکرونیدلینگ همراه با پی آر پی، نتایج میکرونیدلینگ اسکار آکنه (جای آکنه) را بهبود می بخشد.

میکرونیدلینگ همراه با پی آر پی
موارد استفاده این روش چیست؟

میکرونیدلینگ معمولی برای درمان مشکلات پوستی زیادی از جمله لکه های سن و چین و چروک ها تا اسکارها و برخی از اشکال لکه های پوستی استفاده می شود. پی آر پی می تواند این اثرات را تقویت کند و به شما کمک می کند تا سریع تر به نتایج مورد نظر خود برسید.
هر چند که میکرونیدلینگ می تواند برای درمان زخم ها و استرچ مارک ها در سایر قسمت های بدن نیز مورد استفاده قرار گیرد، اغلب مطالعات همراه با پی آر پی و اسکارها بر روی درمان های صورت تمرکز دارند.
اصطلاح فیشال ومپایری به میکرونیدلینگ همراه با پی آر پی موضعی اشاره دارد.
اکثر بیماران کاندید خوبی برای این روش هستند و موارد منع کمی وجود دارد.
ممکن است میکرونیدلینگ همراه با پی آر پی برای شما بهترین گزینه نباشد، اگر شما:
• باردار هستید
• اخیرا برای درمان آکنه از داروی ایزوترتینوین استفاده کرده اید
• هنوز آکنه فعال دارید که باعث ایجاد اسکار می شود
• شرایط پوستی خاصی مانند اگزمای صورت دارید
• به راحتی دچار اسکار می شوید
• سابقه بهبود زخم ضعیف دارید
• در 12 ماه گذشته تحت تابش اشعه قرار داشته اید
متخصص پوست سابقه پزشکی شما را برای تعیین اینکه آیا شما کاندید خوبی برای میکرونیدلینگ با PRP هستید، ارزیابی خواهد کرد.

آمادگی برای انجام میکرونیدلینگ همراه با پی آر پی به چه شکل است؟

پزشک شما دستورالعمل های خاصی در مورد چگونگی آماده شدن برای درمان به شما ارائه می دهد. این دستورالعمل ها ممکن است شامل موارد زیر باشد:
اجتناب از قرار گرفتن در معرض آفتاب بدون محافظت از پوست یا برنزه کردن چند هفته قبل از درمان
نوشیدن مقدار زیاد مایعات روز قبل از جلسه درمان شما
هماهنگ کردن برای اینکه بعد از درمان یکی از آشنایان شما را به منزل برساند (که بسته روش پزشک شما همیشه ضروری نیست)
شما نباید قبل از جلسه درمان از کرم مرطوب کننده و یا لوازم آرایش استفاده کنید

میکرونیدلینگ همراه با پی آر پی
در طی درمان چه انتظاراتی می توان داشت؟

میکرونیدلینگ همراه با پی آر پی در مقایسه با سایر روش های زیبایی، فرآیندی سریع دارد.

قبل از روش

حداقل 15 دقیقه قبل از نوبت خود در کلینیک زیبایی حاضر شوید. این کار به شما زمان کافی برای پر کردن فرم های مربوطه را خواهد داد.
زمانی که آماده هستید، پرستار یا پزشک شما ممکن است به شما لباس مخصوصی دهند تا بپوشید. بعد از تمیز کردن پوست، متخصص پوست شما بی حسی موضعی را بر روی صورت اعمال خواهد کرد. این بی حسی باید حداقل 30 دقیقه قبل از شروع میکرونیدلینگ انجام شود.

در حین روش

در واقع خود روش شامل دو مرحله می شود. بخش میکرونیدلینگ بسته به مناطق تحت درمان، حدودا 30 دقیقه طول می کشد. در طی این مدت، پزشک شما یک غلتک یا درما رولر حرفه ای را در قسمت های دلخواه روی صورت شما قرار می دهد.
معمولا بعد از میکرونیدلینگ یک سرنگ خون از دست شما کشیده می شود. سپس خون به یک سانتریفیوژ منتقل شده و پلاسما از سایر اجزای خون جدا می شود.
پس از آن محلول پی آر پی معمولا پس از میکرونیدلینگ، به محل درمان ماساژ داده می شود. درمان میکرونیدلینگ باعث ایجاد خراش های کوچک کنترل شده در پوست شده که باعث نفوذ پی آر پی می شوند.
در گذشته پی آر پی به داخل پوست تزریق می شد، اما امروزه استفاده از پی آر پی به همراه میکرونیدلینگ محبوب تر است و استفاده بیشتری دارد.

بعد از روش

هنگامی که این فرایند به پایان رسید، متخصص پوست شما ممکن است سرمی برای تسکین قرمزی و تحریک پوستی استفاده نماید. شما همچنین می توانید برای پوشاندن عوارض موقت از لوازم آرایشی استفاده نمایید، اما این کار توصیه نمی شود.
بجز مواردی که بیمار به روش حساسیت نشان دهد، پس از جلسه درمان می توانید به منزل بازگردید. هر چند بیشتر افراد قادر به رانندگی تا منزل هستند، هماهنگ کردن برای اینکه یکی از آشنایان شما را برساند باعث راحتی بیشتر شما می شود.
چه زمان می توان نتایج بدست آمده از درمان را مشاهده کرد؟
استفاده از پی آر پی همراه با روش میکرونیدلینگ سنتی می تواند اسکارها صورت شما را بهبود بخشد. میکرونیدلینگ روشی فوق العاده برای جوانسازی پوست است که اثرات آن همراه با پی آر پی تقویت می شود.
به احتمال زیاد برای مشاهده نتایج به چند جلسه درمانی نیاز دارید و پس از اتمام جلسات می توانید نتایج بدست آمده را مشاهده نمایید.
تعداد جلسات و لزوم جلسات درمانی پیگیری به شرایط پوستی و تشخیص پزشک شما بستگی دارد.

Source: www.healthline.com

مقالات پوست، مو و زیبایی

آمادگی برای انجام میکرونیدلینگپی آر پی صورتپی آر پی لبپی ار پی بهتر است یا میکرونیدلینگمراقبتهای بعد از پی ار پی صورتمیکرونیدلینگمیکرونیدلینگ همراه با پی آر پیمیکرونیدلینگ یا پی ار پیهزینه پی آر پی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *