نحوه شستشو بعد از کاشت مو ، چه مواردی باید مورد توجه قرار گیرد؟

آیا تصمیم به پیوند مو گرفته اید و مرکزی را که می خواهید کاشت مو انجام دهید انتخاب کرده اید ، منتظر روزی هستید که این روش را انجام دهید یا این عمل را جدیدا انجام داده اید، اولین نکته ای که در اینجا باید مورد توجه قرار گیرد شستشوی بعد از کاشت مو است. این نکته واقعاً بسیار و بسیار مهم است زیرا برای بسیاری از موارد، فرآیند تمیز کردن و شستشو ضروری است. وقتی این کار را به  درستی انجام ندهید ، متأسفانه تمام تلاش شما هدر خواهد رفت. به منظور جلوگیری از این وضعیت ، ما با به اشتراک گذاشتن جزئیات ، این وضعیت را توضیح خواهیم داد. روند شستشوی بعد از کاشت مو روشی آسان است که به راحتی در خانه انجام می شود ، فقط باید به طور دقیق انجام شود.

نحوه شستشو بعد از کاشت مو ، چه مواردی باید مورد توجه قرار گیرد؟

چرا شستشو بعد از کاشت مو اهمیت دارد؟

 • پیوند مو ، یعنی فولیکول های مو هنوز در جای خود جایگزین نشده اند ، بنابراین با یک حرکت خشن بیرون می آیند و موها دیگر رشد نمی کنند.
 • پوسته شدید روی پوست سر وجود خواهد داشت ، که می تواند به فولیکول های مو و پوست آسیب برساند. با این شستشو ، هم پوست سر و هم فولیکول های مو نفس می کشند و به روشی سالم تر رشد می کنند.
 • می توانید این پوسته ها را با شستشوی مناسب تمیز کنید ، بنابراین نحوه شستشو مهم است.
 • این روند یعنی شستشو در تغذیه و ضخیم شدن فولیکول های مو بسیار مهم است.
 • در صورت عدم انجام صحیح ، پیوند مو آسیب می بیند و این اغلب منجر به شکایت از متخصص می شود.

اولین روند شستشو بعد از کاشت مو:

– اولین فرآیند شستشو در مرکزی انجام می شود که کاشت را انجام داده اید. به طور میانگین بعد از 48 ساعت اول شستشو انجام می شود.

-این فرآیند اول حدوداً 10 دقیقه طول می کشد و قدم به قدم برای شما توضیح داده می شود. بعد از آن هر روز موهای خود را به این روش شستشو می دهید.

– در اولین فرایند شستشو بطور کلی شامپو بچه یا یک محصول گیاهی ترجیح داده می شود. بعلاوه ، قبل از شستشو ، بپانتول اعمال شده و کمی صبر می کنید. هدف از Bantanthol نرم کردن پوست و از بین بردن سریع تر پوسته ها است.

– پس از بپانتول  فقط پوست سر بدون مالش با آب ولرم شسته می شود.

– در طی فرایند شستشو ، آب به طور مستقیم و با فشار روی سر قرار نمی گیرد.

– شستشو در خانه در این چارچوب باید برای 15روز ادامه داشته باشد.

-در حین خشک کردن حتما حوله را بدون مالیدن و فقط  تا حد خشک کردن رطوبت ادامه دهید.

-چرا که مو در حال جایگزینی در جای جدید است ، باید کاملاً طبق قوانین انجام شود.

نحوه شستشو بعد از کاشت مو ، چه مواردی باید مورد توجه قرار گیرد؟

روش مرحله به مرحله شستشوی در خانه بعد از کاشت مو:

اولین شستشو در مرکزی که کاشت انجام شده ، انجام می شود. پس از این ، شما مرخص خواهید شد و این کار را خودتان انجام خواهید داد. اگر در مورد نحوه انجام این کار شک دارید ، بگذارید قدم به قدم بگوییم.

مرحله 1: آماده سازی قسمت کاشت برای شستشو:

اول از همه ، شما با جمع کردن تجهیزات لازم از این روند خسته نخواهید شد. بیایید کار خود را با   لیست کردن مواد لازم آسان تر کنیم. اولین آماده سازی را انجام دهید و سپس روند را شروع کنید.

مواردی که برای شستشوی ناحیه پیوند مو ضروری است:

یک پاک کننده طبیعی: ما شامپو بچه را به عنوان پاک کننده توصیه می کنیم. از آنجا که هیچ ماده شیمیایی در شامپو کودک وجود ندارد ، پس آسیبی نمی رساند. بنابراین ، با توجه به کم ترین خطر ، آن را ترجیح دهید.  از شامپو استفاده نکنید حتی اگر تضمین کننده باشد ، فقط از آب و لوسیون استفاده کنید.

لوسیون Bepanthol: پوسته مو را نرم می کند و از بین بردن آسان آن را فراهم می کند. همچنین طراوت مو را فراهم می کند. علاوه بر این ، ویژگی تغذیه فولیکول های مو و تمیز کردن نیز موجود است.

آب  ولرم بدون آهک: مواظب باشید آب بدون آهک باشد. همچنین درجه حرارت بسیار مهم است. نه سرد و نه گرم. آب گرم یا سرد می تواند به پیوندهای مو آسیب برساند. آب  ولرم و بدون آهک را ترجیح دهید.

حوله نخی: برای فرآیند خشک کردن بسیار مهم است ، حتماً پنبه و نرم باشد. ما حوله را به جای سشوار توصیه می کنیم.  از تمیز بودن آن مطمئن باشید ، هر روز از یک حوله استفاده نکنید.

مرحله 2: اعمال لوسیون:

بیایید ابتدا توضیح دهیم که چرا از لوسیون استفاده می شود. لوسیون بیشتر برای پوسته پوسته شدن استفاده می شود. برای نرم کردن این پوسته ها و خرج کردن  سریع تر آنها از پوست سر. همچنین فولیکول های مو را تغذیه می کند و بهبود سریع تری را فراهم می کند. همچنین به از بین بردن خون خشک شده از فولیکول های مو کمک می کند. روی هم ناحیه پیوند شده و هم فولیکول های مو بمالید. بعد از اینکه به طور متوسط 15 دقیقه در مو ماند ، می توانید به شستشوی خود ادامه دهید.

مرحله 3: شستن موها:

بعد از مرحله آماده سازی و لوسیون ، به نکته اصلی رسیدیم. مراقب باشید این مرحله را معکوس انجام ندهید.

 • دمای آب باید ولرم باشد
 • آب نباید با فشار باشد بنابراین به آرامی روان می شود ، از حرکات خشن خودداری کنید.
 • آب را به آرامی در مناطق مختلف بریزید.
 • بعد از اینکه لوسیون بیپنتول از روی موها پاک شد ، شامپو را در دست خود بگیرید و آن را به آرامی روی موها بمالید.
 • شامپو را خیلی ملایم بمالید و هرگز مالش ندهید. اطمینان حاصل کنید که این شامپو مخصوص کودک یا صد درصد شامپو طبیعی است.
 • به مدت 3-4 دقیقه شامپو را در موها نگه دارید ، سپس به روند شستشو بروید
 • در طی فرایند شستشو ، پوسته ها ریخته می شود.
 •  یک بار شستشو کافی خواهد بود. پس از تمیز کردن شامپو ، می توانید آن را خشک کنید.

Source: www.sacekiminiz.com

مقالات پوست، مو و زیبایی

آموزش شستشوی سر پس از کاشت مواستحمام بعد از کاشت مواستحمام و دوش گرفتن بعد از کاشت مواولین روند شستشو بعد از کاشت موبرخی از سوالات متداول بعد از کاشت موبهترین حالت شستشوبهترین شامپو برای موهای کاشته شدهپوسته شدن سر بعد از کاشت موچرا شستشو بعد از کاشت مو اهمیت دارد؟چند روز بعد از کاشت مو میتوان دوش گرفتداروهای تقویتی بعد از کاشت مودلمه های بعد از کاشت موروش مرحله به مرحله شستشوی در خانه بعد از کاشت موشستشو بعد از کاشت موشستن موی سر بعد از انجام جراحی کاشت موکاشت موکلاه گذاشتن بعد از کاشت مومراحل بعد از کاشت مونحوه شستشو بعد از کاشت مونحوه شستشوی سر بعد از کاشت مونحوه شستن سربعدازکاشت مو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *