هزینه لیزر موهای زائد، منطقی یا غیر منطقی

اکثر افرادی که جهت لیزر موهای زائد به کلینیک ها مراجعه کرده اند، متوجه شده اند که هزینه این روش کمی بالاتر از حد انتظار آن ها بوده است. اما لازم است بدانید که هزینه در قسمت های مختلف بدن متفاوت است. ما در این مقاله به این موضوع پرداخته ایم تا شما درک بیشتری از این جریان داشته باشید.

هزینه لیزر موهای زائد به چه عواملی بستگی دارد؟

امروزه رفع موهای زائد به واسطه لیزر در بسیاری از کلینیک ها انجام می شود. اما در اکثر مواقع این سوال برای افراد به وجود می آید که چرا هزینه لیزر بیش از سایر روش ها است. برای اینکه به پاسخ این سوال برسید باید بدانید که هزینه این روش تحت تاثیر چه عواملی قرار می گیرد.

یکی از مهم ترین عوامل نوع دستگاهی است که کلینیک به جهت لیزر موهای زائد از آن استفاده می کند. دستگاه های لیزر دارای انواع مختلفی هستند. این دستگاه ها معمولا به کشور ما وارد می شوند. بنابراین کلینیک ها باید هزینه ی بسیاری را جهت خریداری و پشتیبانی این دستگاه ها پرداخت کنند.

هزینه لیزر موهای زائد، منطقی یا غیر منطقی

دستگاه های لیزر موهای زائد دارای کیفیت های متفاوت هستند. قطعا کلینیکی که دستگاه با کیفیت تر و مورد اعتماد تری را تهیه کرده باشد، هزینه ها بیشتری را نیز متقبل شده است. بنابراین اینکه شما چه کلینیکی را انتخاب می‌کنید در هزینه لیزر موهای زائد تاثیر به سزایی دارد. اما لازم می دانیم این نکته را متذکر شویم که هرچه دستگاه لیزر از کیفیت بالاتری برخوردار باشد باعث می شود که شما علاوه براینکه درد کمتری را هنگام لیزر احساس می‌کنید،

نتیجه بسیار بهتری را از لیزر دریافت کنید. بنابراین نگران اگر در مورد کلینیک که هزینه لیزر موهای زائد بیشتری از شما دریافت می کند، تحقیق کنید. اگر مطمئن شدید که از دستگاه مناسبی استفاده می کند، می توانید مطمئن باشید که نتیجه ی مطلوبی را در ازای پرداخت هزینه بیشتر دریافت می‌کنید.

عامل مهم بعدی در هزینه لیزر موهای زائد، نوع خدماتی است که به شما ارائه می شود. هزینه لیزر موهای زائد در مورد قسمت های مختلف بدن شما متفاوت است. برخی از اندام ها سطح بیشتری را دارند. به عنوان مثال پاها سطح بیشتری از بدن شما را اشغال کرده اند. پس باید توقع داشته باشید که هزینه در مورد پاها بیشتر از قسمت های دیگر باشد.

طول درمان نیز بر هزینه لیزر موهای زائد تاثیر گذار است. بیشتر افراد برای اینکه به نتیجه دائمی برسند، نیاز به حدود 4 تا 6 جلسه دارند. از بابت افزایش تعداد جلسات نگران نباشید. درست است که افزایش تعداد جلسات باعث افزایش هزینه لیزر موهای زائد می شود، اما با گذشت زمان متوجه کاهش محسوس موهای زائد خود خواهید شد.

عامل دیگری که ممکن است در هزینه لیزر موهای زائد تاثیر گذار باشد، منطقه ای است که کلینیک در آنجا واقع شده است. لیزر موهای زائد دارای یک نرخ مشخص نیست. بنابراین این که شما به یک کلینیک واقع در مناطق بالای شهر یا پایین شهر مراجعه می‌کنید در هزینه لیزر موهای زائد شما تاثیر گذار است. زیرا یک کلینیک واقع در منطقه ی مناسبی از شهر، جهت حفظ موقعیت خود از وسایل بهداشتی با کیفیت تر و در نتیجه گرانترین استفاده می کند. پس این افزایش هزینه بیهوده نبوده و خیال شما را از بابت مسائل بهداشتی راحت تر می کند. اما باز هم لازم به ذکر است که خود شما باید در مورد کلینیکی که انتخاب می‌کنید، تحقیقات کاملی را انجام دهید. چرا که بعضی کلینیک ها ممکن است تنها با حفظ ظاهر قصد دریافت هزینه بیشتری داشته باشند، درحالی که ممکن است از وسایل بهداشتی مناسبی استفاده نکنند.

آیا از طریق بیمه می توان هزینه لیزر موهای زائد را کاهش داد؟

متاسفانه باید بگوییم هزینه لیزر موهای زائد تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد. زیرا این روش یک روش زیبایی شناختی بوده و به عنوان معالجه پزشکی محسوب نمی شود. با این حال در برخی موارد نادر ممکن است هزینه لیزر موهای زائد تحت پوشش بیمه قرار گیرد. به عنوان مثال اگر پزشک تشخیص دهد که حذف موهای زائد باعث کاهش عفونت در برخی اندام های بیمار می شود. در این صورت ممکن است لیزر موهای زائد تحت پوشش بیمه انجام شود.

ممکن است برخی از افراد در طول انجام لیزر نیاز به مصرف برخی داروها داشته باشند. برخی از شرکت های بیمه این داروها را تحت پوشش قرار می دهند. اما متاسفانه اکثر شرکت های بیمه از این کار سر باز زده و تهیه داروها را به عهده خود شخص می گذارند.

آیا هزینه لیزر موهای زائد به صرفه است؟

ممکن است این سوال برای همه ی افرادی که سراغ لیزر می روند پیش بیاید. بسیاری از افراد قبل از اینکه تصمیم به لیزر موهای زائد خود بگیرند به این موضوع فکر می کنند که آیا هزینه لیزر موهای زائد به صرفه است. به نظر ما هزینه ای که جهت لیزر پرداخت می‌کنید، در برابر مزیت هایی که برای شما به دنبال دارد کاملا به صرفه است. اکثر خانم ها وقت بسیاری از روزمره خود را صرف حذف موهای زائد خود می کنند. تمام روش هایی که جهت حذف موهای زائد وجود دارد، روش هایی موقتی هستند. و بسیاری از این روش های موقتی مانند اپیلاسیون با درد و مضررات بسیاری همراه هستند.

هزینه لیزر موهای زائد، منطقی یا غیر منطقی

اما لیزر تنها روشی است که شما را برای همیشه از شر موهای زائد خلاص می کند. بنابراین می توانید مطمئن باشید که هزینه که جهت انجام این کار پرداخت می‌کنید کاملا مقرون به صرفه است. همچنین لیزر موهای زائد نیازی به صرف زمان زیادی ندارد. جلسات لیزر موهای زائد حداکثر 6 جلسه است و هر جلسه با توجه به ناحیه ای که لیزر می‌کنید نهایتا حدود یک الی دو ساعت طول می کشد. در صورتی که اگر شما بخواهید تمام موهای زائد خود را در حمام حذف کنید باید روزانه زمان زیادی را صرف این کار کنید.

همچنین اصلاح موهای صورت نیز از مواردی است که خانم ها با آن درگیر هستند. چرا که موهای صورت در معرض دید اطرافیان قرار می گیرد. بنابراین لازم است که حذف موهای زائد صورت با فواصل کمتری انجام شود. بنابراین شما هزینه و زمان زیادی را به صورت دائمی صرف انجام این کار می‌کنید. اما لیزر موهای زائد با جلسات کمتر موهای صورت شما را به صورت دائمی حذف می کند.

مهم ترین عامل در هزینه لیزر موهای زائد چه عاملی است؟

مهم ترین عامل در هزینه این روش، نوع کلینیکی است که شما انتخاب می‌کنید. کلینیک های مختلف از دستگاه های متفاوتی جهت لیزر موهای زائد استفاده می کنند. هزینه خرید و خدمات پشتیبانی این دستگاه ها متفاوت است که در نتیجه در کیفیت دستگاه ها تاثیر می گذارد.

بنابراین هرگز این اشتباه را نکنید که از دستگاه ارزان تر جهت لیزر استفاده کنید. زیرا هرچه دستگاه شما ارزان تر و بی کیفیت تر باشد، تعداد جلساتی که برای لیزر موهای زائد باید به کلینیک مراجعه کنید بیشتر می شود. بنابراین هیچ فرقی نمی کند. زمانی که به یک کلینیک خوب مراجعه می‌کنید هزینه بیشتری را در هر جلسه پرداخت می‌کنید. اما در عوض تعداد جلسات شما کمتر می شود. همچنین میزان احساس درد در هنگام لیزر موهای زائد، در دستگاه های با کیفیت بهتر است.

بنابراین به شما توصیه می کنیم جهت مدیریت هزینه لیزر موهای زائد، راجع به کلینیکی که به آن مراجعه می‌کنید تحقیقات کافی انجام داده تا مطمئن شوید در ازای هزینه بیشتر، مزایای بیشتری را نیز دریافت می‌کنید.

Source: www.philipslumea.com, www.docshop.com, www.essentialbeauty.com

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *