بسیاری از افراد در جستجو هزینه های روش درمانی میکرونیدلینگ هستند تا تصمیم خود را جهت انتخاب این نوع درمان زیبایی بگیرند. قبل از هر توضیحی باید به شما بگوییم، هر مبلغی که شما برای زیبایی پوست و ظاهری خود هزینه می کنید، دارای ارزش است و منجر به زیبایی هر چه بیشتر شما خواهد شد.

اما این بیان به این منظور نیست که هزینه گزاف و بیش از حد معقول را پرداخت کنید، بلکه می بایست از نظر هزینه مقرون به صرفه باشد و شما را مشکلات مالی روبرو نکند. در ادامه با ما همراه باشید تا در خصوص هزینه میکرونیدلینگ و عوامل موثر بر آن مطالب بیشتری را ارائه دهیم.

هزینه میکرونیدلینگ

هزینه میکرونیدلینگ چگونه محاسبه می شود؟

اولین نکته مهم که باید در این خصوص بیان شود این است که شما برای دستیابی به نتیجه بهتر جهت استفاده از میکرونیدلینگ باید چندین جلسه به درمان خود بپردازید. تعداد جلسات مورد نیاز برای انجام این روش درمانی برای همه افراد یکسان نیست. در واقع بسته به شرایط پوستی و میزان مشکلات پوستی مشخص خواهد شد که به چه تعداد جلساتی برای درمان نیاز خواهند داشت.

بسته به تعداد جلساتی که برای درمان پوست خود احتیاج داشته باشید، هزینه میکرونیدلینگ مشخص خواهد شد. به طور کلی بین ۳ تا ۶ جلسه شما نیاز به انجام میکرونیدلینگ خواهید داشت. در صورتی که شما نیاز به درمان و تعداد جلسات بیشتری داشته باشید به طور قطع هزینه میکرونیدلینگ افزایش خواهد یافت.

همچنین این درمان زیبایی تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد، در نتیجه شما باید کل هزینه ها را پرداخت کنید. همچنین ممکن است برخی از پزشکان پرداخت هزینه میکرونیدلینگ را به صورت اقساط برای شما در نظر بگیرند تا شما با مشکلی در این خصوص مواجه نشوید.

اما پرداخت هزینه ها به صورت اقساطی در همه کلینیک ها امکان پذیر نیست و بستگی به پزشک و کلینیکی که به آن مراجعه می کنید، خواهد داشت. به طور کلی برخی از عوامل می تواند در تعیین هزینه میکرونیدلینگ موثر باشد که برای شما بازگو خواهیم کرد:

 • میزان نیاز به درمان پوستی
 • انتخاب پزشک
 • محل و مکان کلینیک

علاوه بر این موارد گاهی اوقات برخی از پزشکان و کلینیک های زیبایی هزینه هایی جهت مشاوره قبل از درمان از شما دریافت می کنند که می تواند در تعیین هزینه میکرونیدلینگ موثر باشد.

یکی از عوامل موثر بر هزینه نحوه انجام میکرونیدلینگ است

همانطور که گفته شد نمی توان هزینه های مشخصی را برای انجام این نوع درمان زیبایی در نظر گرفت چرا که عوامل مختلفی می تواند بر افزایش و کاهش هزینه های میکرونیدلینگ موثر باشد. در ادامه بیشتر برای شما توضیح خواهیم داد:

انجام میکرونیدلینگ در منزل

این نوع روش درمانی به گونه ای است که می توان با رعایت برخی از نکات بهداشتی به راحتی در منزل انجام دهید. میکرونیدلینگ یک ابزار دستی کوچک است که بر سطح آن سوزن های ریز کوچکی وجود دارد که می توان به راحتی بر پوست صورت قرار داد.

نوعی از این دستگاه برای مصارف خانگی تهیه شده که مبلغ چندانی نداشته و همچنین می توانید متناسب با مشکلات پوستی خود چندین بار بدون پرداخت هزینه ای اضافه تر از آن استفاده کنید.

انجام میکرونیدلینگ همراه با سرم های پوستی

برخی از پزشکان زیبایی به جهت عملکرد بهتر این روش درمان پوستی از سرم هایی مانند سرم اسید هیالورونیک به عنوان تقویت کننده و ضد پیری پوست به همراه میکرونیدلینگ استفاده می کنند. در نتیجه زمانی که این موارد به انجام این روش درمان اضافه می شود به طور قطع هزینه میکرونیدلینگ افزایش خواهد یافت.

انجام میکرونیدلینگ همراه با فرکانس های رادیویی

در برخی از کلینیک ها همراه با این نوع روش درمان از فرکانس های رادیویی به جهت بهبود جراحت های ایجاد شده استفاده می کنند. در واقع از این تکنولوژی به جهت دستیابی به نتیجه بهتر استفاده می شود. به طبع انجام این درمان زیبایی با استفاده از این تکنولوژی بر افزایش هزینه میکرونیدلینگ تاثیرگذار خواهد بود.

استفاده از پلاسما غنی از پلاکت

در برخی از مواقع جهت دستیابی به نتایج بهتر همراه با انجام میکرونیدلینگ تزریقاتی را نیز انجام می دهند که به آن تزریق PRP گفته می شود. این تزریقات به جهت رفع چین و چروک و به طور کلی نشانه های پیری در صورت مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از این تزریقات سبب می شود که هزینه میکرونیدلینگ افزایش یابد.

هزینه میکرونیدلینگ

هزینه محاسبه شده بر اساس میزان درمان شما

از مواردی که نقش مهمی در هزینه میکرونیدلینگ خواهد داشت، میزان مشکلات پوستی صورت است. به طبع هر چه مساحت پوستی که تحت درمان است، بیشتر باشد باید هزینه های بیشتری را به جهت درمان ان پرداخت کنید.

همچنین زمانی که پزشک زیبایی به جهت دستیابی به نتیجه بهتر و رضایت بخش از سرم ها و تزریقاتی که به عنوان کمک درمانی هستند، همراه با میکرونیدلینگ استفاده شود به طور قطع هزینه های بیشتری برای شما در بر خواهد داشت.

هر چه مساحت پوست شما بیشتر باشد، میزان موادی که به جهت درمان شما استفاده می شود، افزایش خواهد یافت. شاید برای شما جای سوال باشد که در چه مواقعی از این کمک های درمانی همراه با میکرونیدلینگ استفاده می شود. در ادامه برای شما خواهیم گفت:

 • جای جوش
 • منافذ بزرگ بر پوست
 • خطوط بسیار ریز چین و چروک
 • مشکلات افتادگی پوست
 • لکه های ایجاد شده بر اثر آفتاب
 • بافت ناهموار صورت

در پوست بدن:

 • جهت خاصیت ارتجاعی پوست
 • زخم های سطحی
 • بافت ناهموار

در صورتی که پوست با چنین مشکلاتی همراه باشد، پزشک زیبایی با رضایت شما از کمک درمانی هایی مانند تزریقات استفاده می کنند تا به نتیجه بهتر و سریع تری دست یابید. به طور قطع استفاده از این کمک درمانی های پوستی سبب افزایش هزینه میکرونیدلینگ خواهد شد.

آیا راهی برای کاهش هزینه میکرونیدلینگ وجود دارد؟

شاید برای برخی از افراد هزینه میکرونیدلینگ بالا باشد، به همین جهت راه هایی را برای شما توضیح می دهیم که بتوانید هزینه انجام میکرونیدلینگ را تا حد امکان کاهش دهید. همانطور که گفته شد میکرونیدلینگ تحت پوشش بیمه قرار نخواهد گرفت.

اما در برخی از مواقع این نوع روش درمان فقط به جهت زیبایی انجام نمی گیرد. با تشخیص پزشک در برخی از مواقع میکرونیدلینگ به جهت درمان و جراحت های بیماری های پوستی انجام می گیرد. در این مواقع شاید بتوان هزینه هایی را در این خصوص از بیمه دریافت کرد.

بهتر است در این خصوص با بیمه ای که تحت پوشش هستید در میان بگذارید تا جواب سوال خود را دریافت کنید. در صورت پرداخت بیمه هزینه میکرونیدلینگ تا حد چشمگیری کاهش خواهد یافت. در برخی از مواقع کلینیک های زیبایی تخفیفاتی را در برخی از ماه های سال همراه با کمک درمانی ها ارائه می دهند.

می توانید منتظر بمانید تا کلینیک مورد نظر شما تخفیفات خود را اعلام کند تا در آن زمان از هزینه کمتری جهت درمان پوست خود پرداخت کنید. همچنین برخی از کلینیک ها خدمات پوستی خود را از جمله میکرونیدلینگ را به صورت قسطی برای مراجعه کنندگان خود در نظر می گیرند که در این مواقع هنگام پرداخت هزینه شما با مشکلی مواجه نخواهید شد.

یک راه موثرتری که به جهت کاهش هزینه میکرونیدلینگ وجود دارد، خرید دستگاه یا ابزار کوچک میکرونیدلینگ است. در واقع می توانید با کمترین هزینه صورت خود را جوانسازی کنید. هزینه هایی که تخمین زده شده است، نشان می دهد روش خانگی آن کمتر از یک سوم هزینه های پرداختی در کلینیک است.

Source: www.healthline.com

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *