زیبایی پدیده ای جذاب و دوست داشتنی است. از زیبایی طبیعت گرفته تا زیبایی های جزئی. در این میان زیبایی چهره افراد نیز به دلایل مختلف برای آنها حائز اهمیت است. البته که زیبایی، امری نسبی است و بستگی به سلیقه افراد دارد؛ اما استانداردهایی وجود دارد که همواره زیبایی را به همراه می آورند. پوست صاف و بدون چین و چروک یکی از این استانداردها است که افراد با برخورداری از هرگونه چهره طبیعی و ویژگی های مربوط به آن، می توانند از آن بهره مند شوند. پوست صاف و درخشان که فاقد هرگونه خطوط یا چروک باشد می تواند زمینه ساز زیبایی چهره شود و ظاهری مطلوب به چهره افراد ببخشد. اما با گذشت زمان و افزایش سن افراد، این زیبایی به تدریج کم رنگ تر خواهد شد و افراد را پوست خوب محروم می کند. این اتفاق به این دلیل رخ می دهد که خطوط اخم و خنده و همچنین چین و چروک پوست صورت، جایگزین پوست زیبا خواهند شد. در این مقاله با روشی برای رفع چین و چروک پوست به نام بوتاکس دیسپورت آشنا شوید.

بوتاکس دیسپورت چیست؟

بوتاکس دیسپورت چیست؟

بوتاکس دیسپورت (نوعی سم) به عنوان روشی برای برطرف کردن چین و چروک معرفی و در بین مردم رایج شده است. این روش رفع چین و چروک با کاهش دامنه حرکت ماهیچه ها در قسمت های مورد نظر، قابلیت برطرف کردن خطوط اخم ( یعنی چین و چروک و خطوط عمودی که که در پیشانی و ابروهای افراد به وجود می آیند و برجسته هستند) را دارد. این روش امکان استفاده برای دیگر موقعیت ها و نیازهای پزشکی را نیز خواهد داشت.
تایید دیسپورت در سال 2009 میلادی صورت گرفت. اگر تصمیم به برطرف کردن چین و چروک صورت و به خصوص خطوط اخم را دارید، دیسپورت گزینه ای مناسب برای شما خواهد بود.

نحوه عملکرد بوتاکس دیسپورت به چه صورت است؟

بوتاکس دیسپورت به مجموعه ای از تزریقات تعلق دارد و دیگر تزریقات موجود در این مجموعه، بوتاکس و زئومین نام دارند. در واقع در همه این تزریقات، سم بوتولینوم مصرف می شود. این تزریقات در تمام نقاط موجود در صورت افراد مورد استفاده قرار می گیرد.
دیسپورت، عصب را معتدل می کنند. به عبارت بهتر، دامنه حرکتی ماهیچه های موجود در پیرامون محل تزریق را شل محدود می کنند و آنها را شل می کنند و از این طریق سبب کاهش پیدا کردن چین و چروک و خطوط موجود در صورت فرد می شوند. به این ترتیب ظاهر افراد بهبود پیدا خواهد کرد.
تزریق میزان اندکی از ماده دیسپورت را به صورت مستقیم توسط پزشک متخصص به عضله های صورت فرد انجام می گیرد. با شل شدن عضله ها و ماهیچه ها سبب صاف شدن پوست قسمت بالای همین ماهیچه ها خواهد شد. در ادامه این روند، کاهش چین و چروک ها اتفاق خواهد افتاد. باید به این موضوع نیز دقت کرد که اثر ناشی از دیسپورت موقتی است و نیاز به تمدید و تکرار دارد.
کاهش یافتن میزان حرکت در نتیجه استفاده از بوتاکس سبب پیشگیری از چین و چروک و یا جلوگیری از افزایش عمق این چین و چروک ها خواهد شد. این چین و چروک ها ممکن است به دلایل مختلف و با گذشت زمان ایجاد شوند؛ این دلایل می توانند شامل حرکت های مداوم، افزایش سن و مسائل ژنتیکی باشند.

نواحی مورد نظر بوتاکس دیسپورت کدام ناحیه ها هستند؟

نواحی مورد نظر بوتاکس دیسپورت کدام ناحیه ها هستند؟
بوتاکس دیسپورت خطوط اخم و چین و چروک را مد نظر قرار می دهد. این چین و چروک ها به صورت عمودی روی قسمت پیشانی افراد قرار می گیرند. این خطوط و چین و چروک ها در میان ابروها تشکیل می شوند. با بیشتر شدن سن و رسیدن به اوایل بزرگ سالی، خاصیت ارتجاعی پوست به تدریج کاهش پیدا می کند؛ همین موضوع سبب می شود که چین وچروک های صورت برجستگی بیشتری پیدا کنند. این خطوط در موقعیت های خاصی مانند خندیدن بیشتر به چشم می آیند و ظاهری ناخوشایند ایجاد می کنند.
دیسپورت برای افرادی مناسب است که خطوط و چین و چروک متوسط تا شدید هستند. بنابراین اجرای این تکنیک برای افراد دارای چین و چروک خفیف و اندک پیشنهاد نمی شود.
دیسپورت ممکن است برای موارد درمانی نیز مورد استفاده قرار گیرد؛ به طور مثال برای بزرگ سالان و کودکانی که به اسپاسم شدید عضلات ابتلا پیدا کرده اند دیسپورت انتخاب مناسبی است. دیسپورت برای موقعیت ها و موارد درمانی تایید شده است و می تواند با اطمینان برای این موارد مورد استفاده قرار گیرد.

قبل از استفاده از دیسپورت چه باید کرد؟

پیش از آن که گزینه بوتاکس دیسپورت را انتخاب و اقدام به انجام آن کنید، باید با پزشک متخصصی در این باره به صحبت و مشاوره بپردازد. پزشک متخصص باید اقدام به بررسی و ارزیابی سابقه و پرونده پزشکی افراد کند و در صورت امکان، استفاده از دیسپورت را توصیه و تایید کند.
شاید پزشک مربوطه به افراد توصیه کند که استفاده از داروها و مکمل هایی را کنار بگذارند و قبل از اجرای تزریق، از مصرف آنها خودداری کنند. تعدادی از این داروها و مکمل ها عبارتند از:
  • داروهای حساسیت و آلرژی
  • داروهای رقیق کننده خون
  • داروهای مربوط به سرماخوردگی
  • مکمل های مربوط به شل کردن عضله و ماهیچه
  • مکمل هایی که به خواب بهتر و با کیفیت تر کمک می کنند.

میزان هزینه دیسپورت

نواحی مورد نظر بوتاکس دیسپورت کدام ناحیه ها هستند؟

میانگین هزینه بوتاکس دیسپورت به طور معمول برای جلسه از آن ثابت است. هزینه های انجام این فرآیند جز بیمه پزشکی قرار نخواهد گرفت زیرا این فرآیند برای رفع چین و چروک انجام می گیرد و بنابراین یکی از تکنیک های زیبایی به شمار می رود. بهتر است قبل از اقدام به انجام این تکنیک زیبایی در مورد هزینه های آن آگاهی پیدا کنید و میزان دقیق هزینه های آن را با استفاده از پزشک و دیگر موارد جویا شوید؛ در این صورت از دریافت لیست صورت حساب ها و هزینه ها غافل گیر نخواهید شد.
در صورتی که تزریق دیسپورت برای موقعیت های پزشکی و درمانی مورد استفاده قرار گیرد، امکان پوشش هزینه های انجام این تکنیک توسط مراکز بیمه وجود خواهد داشت.
این تکنیک نیازی به مدت زمانی برای استراحت و بهبودی نخواهد داشت و یا بسته به افراد، این دوره کوتاه مدت خواهد بود. به عبارت بهتر این موضوع که افراد چه مدت زمانی پس از انجام این تکنیک به سراغ کار و فعالیت های روزانه خود بروند، بستگی به ویژگی های جسمی و فردی خواهد داشت. اما اگر عوارض جانبی اندک و خفیفی به وجود آمد، بهتر است که روز اجرای تکنیک و 24 ساعت پس از آن به استراحت اختصاص پیدا کند.

آنچه بهتر است در انتها بدانید

چنانچه در ابتدای مقاله اشاره شد، زیبایی امری است که برای همگان جذابیت دارد و همه افراد تمایل دارند که زیبایی را در ابعاد مختلف آن تجربه کنند. زیبایی چهره یکی از ارکان و جنبه های زیبایی است. اکثر افراد دوست دارند که چهره ای زیبا داشته باشند تا از این طریق احساس بهتری به خود داشته باشند. پوست صاف و بی نقص یکی از مواردی است که به وسیله آن می توان به چهره ای زیبا و مطلوب دست پیدا کرد. اما هر چه سن افزایش می یابد پوست بی عیب جای خود را به چین و چروک و خطوط اخم و خنده خواهد داد و افراد چاره ای جز پذیرش این حقیقت را نخواهند داشت. اما علم و تکنولوژی که همواره در هر زمینه ای یاری گر انسان بوده اند روش های مختلفی برای برطرف کردن این موضوع پیشنهاد داده اند؛ با برطرف کردن چین و چروک ها افراد بار دیگر می توانند پوستی صاف را تجربه کنند. در واقع در حال حاضر روش های جوان سازی پوست صورت بین افراد بسیار رایج شده است. بوتاکس یکی از این شیوه های جوان سازی است. بوتاکس دیسپورت یکی از انواع بوتاکس می باشد که این مقاله به آن پرداخته است و مطالبی پیرامون آن برای مخاطبان ارائه داده است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *