با گذشت زمان و نازک شدن بافت های صورت ، خطوط در اطراف بینی و دهان ایجاد می شوند و گونه ها کمی توخالی به نظر می رسند. پرکننده های پوستی می توانند حجم از دست رفته را برای صاف شدن چین و چروک و جوان تر شدن ظاهر ایجاد کنند.

پرکننده های پوستی چه چیزهایی هستند؟

پرکننده های پوستی موادی مانند تزریق ژل هستند که در زیر پوست تزریق می شوند تا حجم از دست رفته را بهبود بخشیده و یا خطوط صورت را پر کنند. سالانه بیش از 1 میلیون زن و مرد این روش درمانی محبوب را برای جوان سازی صورت انتخاب می کنند. که این روش می تواند یک روش مقرون به صرفه برای جوانتر به نظر رسیدن بدون جراحی باشد.

پرکننده های پوستی چه چیزهایی هستند؟

پرکننده های پوستی چه کارایی هایی دارند؟

  • خطوط اطراف بینی و دهان را صاف می کنند.
  • افزایش و بازگرداندن حجم به گونه ها یا شقیقه های فرو رفته
  • لب ها را پرتر می کند.
  • چین و چروک های چانه را صاف می کند.
  • تقارن را به صورت باز می گرداند.

پرکننده ها از چه چیزی ساخته شده اند؟

انواع محصولات پرکننده مورد تأیید FDA وجود دارد که جراحان زیبایی از آنها استفاده می کنند. به طور کلی ، مواد پرکننده بر اساس ماده ای که از آن ساخته می شوند ، دسته بندی می شوند.

اسید هیالورونیک

اسید هیالورونیک ماده ای طبیعی است که از قبل در پوست شما وجود دارد. این ماده به مرطوب نگه داشتن پوست کمک می کند. پرکننده های HA معمولاً ژل مانند هستند. نتایج استفاده از این محصول موقت است. بیشتر مواد پرکننده با HA با لیدوکائین تزریق می شوند تا درد زمان تزریق ژل به حداقل برسد.

کلسیم هیدروکسیلاپاتیت

کلسیم هیدروکسیلاپاتیت نیز ماده ای طبیعی است که عمدتا در استخوان های ما یافت می شود. ذرات کلسیم در پرکننده استفاده می شود ، اندازه این ذرات میکروسکوپی است. قوام یک پرکننده کلسیم هیدروکسیلاپاتیت به طور معمول بیشتر از ماده پرکننده اسید هیالورونیک است و به طور معمول ماندگاری بیشتری نیز دارد . گزارش شده است این ماده به تحریک کلاژن سازی کمک می کند.

اسید پلی –ال-لاکتیک

پلی-ال-لاکتیک اسید یک ماده مصنوعی زیست سازگار است (به معنی استفاده از آن در بدن بی خطر است). سالهاست که از این ماده در وسایل پزشکی مانند بخیه های محلول استفاده می شود. محصولات اسید لاکتیک پلی-ال از نظر فنی به عنوان “محرک های کلاژن” طبقه بندی می شوند ، زیرا مکانیسم اصلی آنها برای صاف کردن خطوط ریز از طریق کمک به پوست برای بازسازی کلاژن طبیعی است. از اسید پلی-ال- لاکتیک به طور معمول برای درمان چین و چروک های عمیق صورت استفاده می شود و نتایج آن می تواند بیش از 2 سال طول بکشد. پرکننده های اسید پلی-ال- لاکتیک مورد تایید FDA هستند.

پرکننده ها از چه چیزی ساخته شده اند؟

پلی متیل متاکریلات

پلی متیل متاکریلات (PMMA) ماده ای مصنوعی و زیست سازگار است که بیشتر در قرن گذشته در پزشکی مورد استفاده قرار می گرفت. پرکننده های PMMA حاوی کلاژن هستند ، ماده ای که به طور طبیعی در پوست ایجاد می شود و سفتی پوست را فراهم می کند. مواد پرکننده PMMA مورد تأیید FDA هستند.

تزریق چربی اتولوگ

تزریق چربی اتولوگ تنها پرکننده تزریقی است که نیاز به جراحی دارد ، اما نتایج این روش ممکن است سالها ادامه داشته باشد. چربی از خود شما از یک منطقه دیگر بدنتان برداشته می شود. تزریق چربی برای اطمینان از انجام ایمن و دستیابی به نتایج عالی نیاز به آموزش تخصصی دارد و فقط باید توسط یک جراح زیبایی باتجربه و دارای مجوز انجام شود.

انتخاب یک پزشک

هرکسی را که انتخاب کردید ، اطمینان حاصل کنید که ارائه دهنده خدمات پزشکی دارای سابقه اثبات شده و همچنین آموزش و تجربه قابل توجهی در تزریق مواد پرکننده است. بخواهید عکس های قبل و بعد از بیماران را به شما نشان دهد.

مراحل درمان

مراحل درمان بعد از تزریق ژل

 

تزریق پرکننده های پوستی غیر جراحی بوده و به طور معمول در طی مراجعه به مطب انجام می شود. درمان اولیه شما با مشاوره آغاز می شود ، در طی آن با جراح زیبایی خود ملاقات می کنید تا در مورد نگرانی ها و اهداف خود صحبت کنید.

مشاوره قبل از درمان

در طی مشاوره، جراح زیبایی منطقه مورد نظر شما را ارزیابی کرده و سابقه پزشکی شما را بررسی می کند. در حالی که خطرات مرتبط با پرکننده های پوستی ناچیز است ، شما باید قبل از درمان به طور کامل سابقه پزشکی خود را به پزشک گزارش دهید، زیرا آلرژی های خاص ، بیماری های پوستی و عصبی یا داروهای خاص می تواند ایمنی یا نتایج شما را به خطر بیندازد. به عنوان مثال ، اگر از آسپیرین ، ایبوپروفن ، ناپروکسن یا داروهای رقیق کننده خون استفاده کرده اید ، باید به جراح زیبایی خود بگویید ، زیرا این موارد احتمال کبودی را افزایش می دهند.

زمان درمان

درست قبل از درمان واقعی ، ناحیه تمیز می شود و ممکن است قبل از تزریق بی حس کننده موضعی به شما داده شود تا ناحیه بی حس شود. بسیاری از محصولات پرکننده همچنین حاوی لیدوکائین ، ماده بی حسی خفیف هستند که برای کمک به کمتر شدن درد شما تاثیر دارد. سپس ارائه دهنده شما مقدار دقیق فیلر را در زیر پوست تزریق می کند.

بسته به محصول و نواحی تحت درمان ، باید بلافاصله پس از تزریق مواد پرکننده ، نتایج را مشاهده کنید. بعضی از بیماران کبودی و تورم خفیفی را تجربه می کنند ، اما این موارد موقتی است و باید طی روزهای پس از درمان فروکش کند. شما می توانید بلافاصله پس از درمان به فعالیت های عادی خود برگردید ، اما ممکن است جراح زیبایی از شما بخواهد که یک روز ورزش یا سایر فعالیت های سنگین تعطیل کنید.

تزریق چربی

پیوند چربی صورت یک عمل جراحی است و از پروتکل درمانی متفاوتی پیروی می کند. به طور معمول ، پیوند چربی به عنوان یک روش سرپایی و با استفاده از بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی همراه با آرام بخش انجام می شود. بسته به میزان لیپوساکشن انجام شده، ممکن است تا 2 هفته زمان بهبودی نیاز باشد.

تزریق چربی

نتایج چه مدت طول می کشد؟

تأثیر دوام پرکننده های پوستی به محصول ، منطقه درمان و بیمار بستگی دارد. برای حفظ نتایج شما ، جراح زیبایی شما به سادگی درمان را تکرار می کند .

مواد پرکننده هیالورونیک اسید موقت ترین گزینه هستند و به همین دلیل اغلب برای بیمارانی که بار اول می خواهند این روش را انجام دهند توصیه می شود.نتایج این روش معمولاً 6 تا 18 ماه وجود خواهد داشت.

مواد پرکننده مصنوعی ماندگاری بیشتری دارند ، زیرا جذب بدن نمی شوند. آنها می توانند یک گزینه عالی برای بیماران باشند.
تزریق چربی یک روش تقریبا دائمی است و برای مدت زیادی اثر دارد. در ابتدا جراح منطقه مورد نظر را با چربی پر می کند سپس با گذشت زمان آن منطقه ظاهری طبیعی پیدا می کند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *