اگر این مقاله را دنبال می کنید، به احتمال زیاد پوست شما خشک است و به دنبال ویژگی محصولات آرایشی و بهداشتی برای پوست خشک خود هستید.

اما این محصولات چه ویژگی هایی باید داشته باشند و چگونه با استفاده درست از این محصولات مانع از آسیب بیشتر به پوست خود شویم و خشکی آن را از بین ببریم.

در ادامه بررسی خواهیم کرد که این محصولات آرایشی باید چه ویژگی هایی داشته باشند که مانع از خشک شدن پوست شما شوند.

مواد مورد نیاز برای پوست خشک

مواد مورد نیاز برای پوست خشک

پوست خشک نیاز به مواد متفاوتی دارد تا دچار مشکل نشود. در این بخش به بررسی مهم ترین موادی که پوست خشک برای سلامتی خود نیاز دارد، پرداخته ایم.

ویتامین های گروه B

ویتامین های گروه ب شامل ب 1 تا ب 12 می شود که این ویتامین ها جزو مهم ترین ویتامین های پوست به شمار می روند. حاوی این گروه از ویتامین ها بودن جزو مهم ترین ویژگی محصولات آرایشی بهداشتی برای پوست خشک به شمار می رود. در ادامه به بررسی اهمیت هر یک از ویتامین ها پرداخته ایم که به شما می گوید چرا این محصولات مناسب پوست خشک باید این ویتامین را داشته باشند.

ویتامین ب 1

ویتامین ب 1 خاصیت ضدافسردگی و استرس دارد. همچنین نقش مهمی در سیستم عصبی ایفا می کند. درست است که ویتامین ب 1 باعث جوان سازی پوست می شود، اما توجه داشته باشید که مقدار زیاد آن می تواند باعث قرمزی، خشکی و آکنه شود. ویتامین ب 1 همچنین خاصیت ضدپیری دارد. علاوه بر این می تواند برای جلوگیری از سرطان پوست مفید باشد.

ویتامین ب 2

گروه دوم ریبوفالوین ها هستند. ممکن است که نام آن ها را به اسم ویتامین ب 2 شنیده باشید. این گروه از ویتامین برای جایگزین شدن سلول های پیر و مرده با سلول های تازه و جوان موثر هستند. پس در نتیجه وجود آن باعث می شود که پوست روشن تر و جوان تر به نظر برسد.

ویتامین ب 3

گروه سوم از این ویتامین ها ب 3 است. این ویتامین خاصیت مرطوب کنندگی دارد و از خشکی پوست جلوگیری می کند.

ویتامین ب 9

ویتامین ب 9 در از بین بردن سموم مضر پوست مفید است و به همین جهت باید در محصولات آرایشی و بهداشتی مناسب پوست خشک وجود داشته باشد.

ویتامین ب 12

در آخر ویتامین ب 12 موجب ساخت سلول های پوستی به بهترین شکل خود می شود.

سازگاری با محیط

دومین ویژگی محصولات آرایشی و بهداشتی برای پوست خشک سازگاری با محیط است. این موضوع اهمیت دارد که از چه لوازم آرایشی در چه محیطی استفاده می کنیم. طبیعتاً شخصی که در آب و هوای شرجی زندگی می کند با کسی که در آب و هوای خشک زندگی می کند، باید محصولات متفاوت آرایشی مناسب با محیط زندگی خود را استفاده کند. این محصولات لازم است با پوست افراد سازگاری داشته باشند و مانع از خشک شدن آن شود.

قدرت لوازم آرایشی

مورد سوم قدرت لوازم آرایشی است. بسیاری از لوازم آرایشی قدرت پاک کنندگی زیادی دارند؛ بنابراین هنگام استفاده ممکن است که پوست را خشک کنند و موجب آسیب به آن شوند.

الکل

پوست خشک و الکل

الکل ماده دیگری است که روی خشکی پوست تاثیر می گذارد. بهتر است از لوازم آرایشی استفاده کنید که فاقد الکل هستند. چرا که الکل چربی پوست را از بین می برد و باعث خشک شدن پوست می شود.نور ماوراء بنفش

مورد بعدی که باید به آن دقت کنید، نور ماوراء بنفش است. باید هنگام خرید محصولات مراقبتی آرایشی دقت داشته باشید که آن ها بتوانند به خوبی از پوست شما در برابر این اشعه محافظت کنند. زیرا این اشعه توانایی این را دارد که به منافذ پوستی نفوذ کند و باعث خشک شدن هرچه بیشتر پوست شود.

PH

Ph پوست یکی از عوامل مهمی است که هنگام استفاده از محصولات آرایشی باید به آن دقت کنیم. همواره بهتر است که از مواد آرایشی استفاده کنید که میزان Ph پوست شما را از حالت طبیعی خارج نکنند.

جو دوسر و عصاره نارگیل

مورد بعدی عصاره نارگیل و جو دوسر است که باعث خشکی پوست نمی شود و شما همواره با مصرف چنین محصولاتی پوستی شاداب و جوان خواهید داشت.

امگا 3

امگا 3 یکی از ضروری ترین مواد برای پوست های خشک است. پوست شما با دریافت این ماده بهبود و اثربخشی شگفت انگیزی خواهد داشت. امگا ۳ می تواند در اگزما، خارش، پسوریازیس و غیره که همگی از مشکلات پوست خشک هستند. اثر بخش باشد.

شناخت ویژگی محصولات آرایشی و بهداشتی برای پوست خشک به شما کمک می کند که پوستی سالم و شاداب داشته باشید. یکی دیگر از ویژگی ها این است که محصول روغن ماهی داشته باشد. روغن ماهی سبب می شود که میزان کافی از امگا 3 به پوست شما برسد.

روغن جوجوبا

این ماده برای افرادی که دارای پوست خشک هستند، می تواند شگفت انگیز باشد. خاصیت نرم و مرطوب کنندگی این ماده فوق العاده است. پس دقت کنید مواد آرایشی که دارای روغن جوجوبا هستند، نیز انتخاب مناسبی برای شما به شمار می روند.

گلیسیرین

اما مهم‌ترین ماده در محصولات آرایشی مخصوص پوست‌های خشک که افرادی که دارای پوست خشک هستند باید به دنبال آن باشند، گلیسیرین است. این ماده امروزه جزو مهم ترین بخش های تشکیل دهنده بسیاری از مواد شوینده و همچنین برخی مواد آرایشی است.
گلیسیرین خاصیت نرم و مرطوب کنندگی بسیار خوبی دارد و به این خاطر است که می تواند از خشک شدن و چین و چروک پوست جلوگیری کند.

محصولات آرایشی بهداشتی مخصوص پوست‌های خشک

محصولات آرایشی بهداشتی مخصوص پوست‌های خشک

در ادامه به معرفی چند محصول آرایشی و بهداشتی مخصوص پوست‌های خشک می پردازیم که می تواند برای شما مفید باشد.

مرطوب کننده ها

مرطوب کننده ها برای افرادی که پوست خشکی دارند یک ضرورت است. در افرادی که پوست خشک دارند، پوست به مرور ترک می خورد و زخم های میکروسکوپی در آن ایجاد می شود که خود فرد متوجه آنها نیست و میکروب ها می‌توانند از طریق این زخم ها وارد بافت داخلی پوست شوند و به مرور زمان مشکلات جدی ایجاد کنند. پس استفاده از کرم مرطوب کننده برای چرب و مرطوب نگه داشتن این پوست ها امری ضروری است.

پاک کننده ها

حتی افرادی که پوست خشک دارند نیز باید از پاک کننده ها استفاده کنند. با این تفاوت که بهتر است پاک کننده هایی را تهیه کنند که قوی نیستند و الکل ندارند. در واقع لازم است پاک کننده ای را انتخاب کنند که حاوی گلیسیرین و مواد معدنی باشد.

ضد آفتاب ها

ضدآفتاب نیز از دیگر محصولات آرایشی ضروری است که افراد دارای پوست خشک نباید از آن غافل شوند. چرا که وقتی شما در معرض نور خورشید قرار می گیرید، اشعه ماورا بنفش می تواند وارد پوست شما شود و آن را خشک کند. پس استفاده از یک ضد آفتاب خوب می تواند در روزهای گرم و آفتابی محافظ شما باشد.

سرم ها

سرم های مناسب پوست خشک نیز وجود دارند که می توانند شما را در مرطوب نگه داشتن پوست و همچنین بازسازی سلول های مرده یاری کنند. فقط کافی است روزانه چند قطره از آنها را روی پوست خود ماساژ دهید.

روغن پوست

افرادی که پوست خشک دارند، برخلاف افرادی که دارای پوست چرب هستند، نیازمند دریافت روغن های مورد نیاز پوست از منابع خارجی خواهند بود. زیرا بدن آنها قادر به ساخت روغن مورد نیاز بدن به اندازه کافی نیست و این امر سبب خشک شدن پوست آن ها می شود.

کرم شب

اگر می خواهید مراقبت از پوست خشک خود را به بالاترین سطح و کیفیت برسانید، کرم شب می تواند انتخاب خوبی برای شما باشد و می تواند با اثربخشی خود در طول شب پوست شما را در روز بعد شاداب و با طراوت جلوه دهد.

ماسک ها

ماسک ها محبوب ترین محصولات آرایشی پوست در بین افراد هستند و تنوع بسیار چشمگیری دارند. شما می توانید از انواع ماسک مناسب برای پوست‌های خشک استفاده کنید و از آن لذت ببرید.

کلام آخر

پوست خشک نیز مانند دیگر شرایط پوست‌های غیرنرمال به توجه و مراقبت‌های خاص خود نیاز دارد. در بحث مراقبت از پوست خشک شما باید ویژگی محصولات آرایشی و بهداشتی برای پوست خشک را بدانید. از مهم ترین عوامل می توان به آب رسانی و دریافت مواد معدنی به اندازه کافی و مراقبت از پوست در برابر عوامل آسیب زا مانند اشعه ماورا بنفش خورشید و موادی که چربی پوست را از بین می برند و آن را خشک می کنند مثل الکل اشاره کرد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *