آیا شما از پوستی نرمال و طبیعی برخوردار هستید؟ انتخاب محصولاتی که استفاده می کنید امری مهم برای پیشگیری از مشکلات و خطرات پوستی به شمار می رود. محصولات با کیفیت خوب در کمک کردن به پوست شما بسیار موثر هستند و تضمین کننده پوستی سالم در زمان حال و آینده برای شما خواهند بود. از طرفی محصولات بی کیفیت قادر هستند که پوست شما را از حالت نرمال خارج کرده و تبدیل به پوستی خشک، چرب یا حساس کنند.

محصولاتی با کیفیت بالا دلیلی برای بهبود ظاهر و بافت پوست شما در هر زمان به حساب می آیند، چه در مواقع رو به رو شدن با جوش های پوستی و چه زمانی که برای بدست آوردن ظاهر جوان تر و پوستی سالم تر تلاش می کنید. از این رو اگر دارای پوستی نرمال هستید باید به خوبی ویژگی های محصولات آرایشی بهداشتی برای پوست نرمال را بشناسید.

ویژگی های محصولات آرایشی بهداشتی برای پوست نرمال

مواردی که در ادامه مطلب می خوانید ویژگی های مناسبی جهت استفاده یک محصول آرایشی بهداشتی سالم برای پوست نرمال هستند.

 محصولات آرایشی بهداشتی برای پوست نرمال

ترکیبات و محتوای با کیفیت

همان طور که تغذیه سالم موضوعی بسیار مهم برای سلامت بدن است، ترکیبات و محتوای محصولات آرایشی بهداشتی مانند غذای پوست به شمار می روند. محصولات با کیفیت از باکتری ها و ناخالصی های کمتری برخوردار بوده و دارای غلظت بالایی از عصاره های دریایی، گیاهی و بیولوژیکی هستند. لازم به ذکر است این مواد هیچ گونه عطر مصنوعی ندارند و حاوی ترکیبات موثر تر و با کیفیت بیشتری هستند.

محصولاتی که با مواد طبیعی و اسید هیالورونیک ها ساخته شده باشند به احیای لایه های خارجی پوست و مرطوب کردن کمک کرده، پوست شما را جوان تر و لطیف تر نشان داده و همچنین خطوط ریز و چین و چروک را به حداقل می رسانند.

ارزش اقتصادی

با استفاده از محصولات بی کیفیت در واقع پول خود را هدر می دهید و به سلامت پوست خود که عضوی بسیار حیاتی برای بدن است آسیب می رسانید. محصولات با کیفیت ممکن است هزینه بیشتری داشته باشند، اما باید بدانید که ارزش پول را دارند.

پوست نرمال به چه پوستی می گویند؟

پوست نرمال و معمولی با رنگ درخشان قابل شناخت است. نقص ها و منافذ به دشواری قابل تشخیص بوده و حساسیت شدید وجود ندارد. این پوست دارای سطحی صاف با خاصیت ارتجاعی مناسب است. هیچ گونه لکه و تیرگی قابل مشاهده نیست، لکه های چرب و مناطق پوسته پوسته روی پوست وجود ندارد. اغلب افراد جوان از پوستی نرمال برخوردار هستند با این حال، پیدا کردن همه این ویژگی ها در یک پوست بسیار نادر است.

چرا مراقبت از پوست نرمال مهم است؟

کسانی که پوست نرمال دارند اساسا با مشکل خاصی مواجه نیستند ولی این بدان معنی نیست که نیاز به شناخت ویژگی های محصولات آرایشی بهداشتی برای پوست نرمال را نداشته باشند. مراقبت و پیشگیری های لازم به پوست شما کمک می کند که در شرایط خوبی باقی بماند. بخشی از سلول های پوستی شما در طول روز به طور طبیعی از بین می روند، بنابراین مهم است که پوست سالم و نرمال در شرایط خوبی نگه داشته شود. پیروی از یک برنامه موثر باعث جلوگیری از آکنه، درمان چین و چروک و محافظت از پوست می شود. باید دانست که پیشگیری از مشکلات پوستی آسان تر و کم هزینه تر از رفع و درمان آن ها در آینده خواهد بود.

روش های مناسب برای مراقبت از پوست

روش های مناسب برای مراقبت از پوست

کسانی که پوست نرمال دارند، لازم است قبل از مصرف به ویژگی های محصولات آرایشی بهداشتی برای پوست نرمال در اطلاعات داده شده کالا توجه داشته باشند.

پاک کننده

آلودگی، سموم اضافی، عروق خشک شده بر سطح پوست، گرد و غبار و سلول های مرده که به تدریج روی پوست انباشته می شوند را می توان با استفاده از پاک کننده ها برطرف کرد. از یک پاک کننده غیر محرک و خشک کننده به منظور جلوگیری از نابودی چربی های طبیعی پوست استفاده کنید. صورت خود را با محصولی متناسب با پوست خود به آرامی بشویید. اگر دارای پوستی خشک هستید، پاک کننده ای بدون الکل انتخاب کنید و اگر دارای پوستی چرب هستید، به دنبال پاک کننده ای بدون چربی باشید و در مرحله آخر با آب گرم بشویید.

تونر

بعد از شستن صورت از تونر استفاده کنید. تونر مواد مغذی را بازیابی کرده و پوست صاف و آرامی را برای شما فراهم می کند.

مرطوب کننده

مرطوب کننده سطح آبرسانی به پوست شما را افزایش می دهد. همچنین با رادیکال های آزاد مبارزه می کند.

بعد از این که صورت خود را می شوید، از مرطوب کننده ها استفاده کنید.

کرم ضد آفتاب

محافظت در برابر آسیب های ناشی از نور خورشید امری بسیار مهم است. اگر مجبور به قرار گرفتن در معرض آفتاب هستید، حتماً از کرم ضد آفتاب با SPF 30 برای محافظت از پوست در برابر اشعه ماورا بنفش استفاده کنید. ممکن است مرطوب کننده شما حاوی کرم ضد آفتاب باشد، با این حال می توانید هر روز از کرم ضدآفتاب به صورت مجزا استفاده کنید، حتی اگر آسمان ابری باشد.

لایه بردار

برای یک پوست نرمال، لایه برداری بسیار مهم است که به طور متوسط یک یا دو بار در هفته باید انجام شود. استفاده از لایه بردارها اختیاری است و می شود آنها را بعد از پاک کننده یا قبل از مرطوب کننده استفاده کرد.

سرم

استفاده از سرم مبتنی بر گلیسیرین، مواد روان کننده فاقد روغن های معدنی و گلیکول برای پوست های نرمال ایده آل است و باعث کمک به حفظ پوست نرمال می شود. سرم ها باید قبل از مصرف مرطوب کننده استفاده شوند.

چرا باید از مصرف محصولات مراقبت از پوست با کیفیت پایین برای پوست های نرمال اجتناب کرد

محصولات مراقبت از پوست با کیفیت پایین با به همراه داشتن نتایج غیر موثر، ایجاد عفونت، واکنش های آلرژیک مانند بثورات، بدتر شدن مشکلات با انسداد منافذ، ایجاد جوش و غیره همراه هستند. لذا در هنگام خرید حتما از ویژگی های محصولات آرایشی بهداشتی برای پوست نرمال که روی کالای مورد نظر درج شده اطمینان کسب کنید.

محصولات مراقبت از پوست سالم چه مزیت هایی دارند؟

کنترل و کمک به شکست ها، بهبود خاصیت ارتجاعی، جلوگیری از چین و چروک، محافظت از پوست در برابر آسیب های بعدی و ایجاد زخم، درمان آکنه، جلوگیری از عوارض جانبی منفی مانند خشکی پوست، بهبود میزان کلاژن در پوست و جلوگیری از پیری پوست از مزیت های محصولات مراقبت از پوست سالم هستند.

نگهداری از پوست نرمال

نگهداری از پوست نرمال

داشتن پوستی کامل برای همیشه امکان پذیر نیست، اما با استفاده از راه حل های درست می شود اثرات مداوم خشکی پوست را به تاخیر انداخت. همچنین، برای جلوگیری از آسیب های خارجی مانند تابش نور خورشید روش هایی وجود دارد که ممکن است بر نوع پوست تاثیرگذار باشد، این روش ها به شما کمک می کند که پوست طبیعی را برای مدت طولانی تری حفظ کنید.

استفاده از محصولاتی که باعث تحریک، خشکی و چربی پوست نمی شوند خود راهکاری مناسب برای پیشگیری و درمان به حساب می آیند. به طور کلی از محصولاتی که به سد طبیعی پوست و کلاژن آسیب می رسانند، دوری کنید. بهترین راه ممکن برای مراقبت از پوست نرمال قرار نگرفتن در معرض نور خورشید و اشعه ماورا بنفش است، چرا که متابولیسم پوست را کند کرده و روی سرعت جایگزینی بافت های قدیمی اپیدرم با بافت جدید که به منظور داشتن پوستی جوان تر است، تأثیر منفی می گذارد.

کلام آخر

محصولاتی که با مواد طبیعی و اسید هیالورونیک ها ساخته شده و محصولاتی که از باکتری ها و ناخالصی های کمتری برخوردار هستند و همچنین دارای غلظت بالایی از عصاره های دریایی، گیاهی و بیولوژیکی باشند از ویژگی های محصولات آرایشی بهداشتی برای پوست نرمال به شمار می روند. استفاده از محصولات مراقبت از پوست با کیفیت پایین با به همراه داشتن نتایج غیر موثر، ایجاد عفونت و سایر مشکلات همراه است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *