جوانی گنج گرانبهایی است که تا زمانی که از دست نرود؛ ارزشمندی آن را درک نخواهیدکرد. نشانه های افزایش سن روی پوست نیز همچون سایر قسمت های بدن تاثیر می گذارد. این تاثیرات اعتماد به نفس افراد را تحت تاثیر قرار می دهد. بنابراین علم پزشکی همواره در تلاش است که راه حل های کاهش اثرات افزایش سن را بیابد و به مردم معرفی کند.

در سنین میانسالی تنها بافت پوست چروک می شود اما در پیری غشا های زیر پوست نیز تحلیل می روند و فرم صورت نیز دچار تغییر خواهد شد. بنابراین در هر رده سنی درمان های خاصی مورد نیاز است. در تمامی این موارد فیلرها و ژل های پوستی مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از پرکاربردترین ها انواع ژل مسترتریت (master treat) است که در این نوشته در مورد آن مطالب مفیدی خواهید خواند.

همه چیز در مورد ژل مسترتریت (master treat)

همه چیز در مورد ژل مسترتریت (master treat)

فیلرها یا ژل ها میزان اثربخشی مختلفی دارند. این میزان اثربخشی به عوامل مختلفی از جمله نوع ترکیبات و خصوصیات فردی بدن شخص بستگی دارد. ژل ها امکان دارد رقیق یا غلیط باشند که هیچ یک از این خصوصیات دلیل بر برتری یکی بر دیگری نیست و تنها نشان دهنده تفاوت در کاربرد هر یک از ژل ها است.

به طور کلی اگر در بخشی از صورت به دلیل تصادف یا افزایش سن ساختار تغییر یافته است؛ جهت فرمدهی آن باید از ژل هایی استفاده شود که غلیظ تر هستند و جهت تزریق عمق کاربرد دارند. در مقابل، جهت رفع خطوط ریزی که در اطراف لب، روی پیشانی و اطراف چشم ایجاد می شوند یا برای حجیم کردن لب ها از فیلرهای رقیق تر به صورت تزریق زیرجلدی استفاده خواهد شد. در ادامه بیشتر در مورد ساختار ژل مسترتریت (master treat) خواهیم گفت.

ژل مسترتریت (master treat) چیست؟

ماده اصلی تشکیل دهنده ژل مسترتریت (master treat) هیالورانیک اسید است. این ماده بخش اصلی از پوست هر انسانی را تشکیل می دهد و جهت تولید کلاژن و الاستین مورد نیاز است، این دو ماده نیز در زیبایی و درخشندگی پوست نقش دارند. هیالورانیک اسید در پوست کودکان به وفور وجود دارد و موجب درخشندگی و پُربودن پوست صورت آن ها می شود. البته این ماده در چندین عملکرد بیولوژیکی مهم مانند تحریک و تکثیر سلولی و دستکاری تمایز سلولی نیز نقش دارد.

با افزایش سن، پوست به طور طبیعی مقدار زیادی از هیالورانیک اسید خود را از دست می دهد. ضمن اینکه جاذبه زمین، تغییرات هورمونی، مصرف سیگار و قرارگیری در معرض نور خورشید بافت طبیعی پوست را تخریب می کند. در نتیجه، چین و چروک هایی روی پوست ایجاد می شود و علائم پیری هر روز بیشتر نمایان می شوند.

فیلرهای زیادی در بازار موجود هستند که همانند ژل مسترتریت (master treat) از هیالورانیک اسید تشکیل شده اند. به این علت که این ماده بسیار آب دوست است. منظور از این اصطلاح جذب بالای آب توسط این ماده به شمار می رود. در نتیجه، این ماده به نسبت جرم خود حجم زیادی را اشغال خواهدکرد. تورمی که اسید هیالورانیک ایجاد می کند؛ هدف اصلی تزریق فیلرها است که به ناحیه مورد نظر و بافت آن حجم بیشتری بدهند.

ماندگاری

ماندگاری ژل مسترتریت (master treat)

به دلیل استفاده از هیالورانیک اسید در ژل مسترتریت (master treat)، ماندگاری این فیلرها موقتی و گذار است و معمولا بین 6 تا 12 ماه است. این ماده پس از گذشت این مدت به صورت طبیعی توسط بدن جذب می شود. به این علت که یکی از مواد اصلی تشکیل دهنده پوست است.

به غیر از نوع فیلر عوامل دیگری نیز در ماندگاری اثر ژل نقش دارند. مانند اینکه ژل در کدام بخش از صورت تزریق شده است. چه میزان ژل در اثر تزریق وارد صورت می شود و اینکه متابولیسم بدن فرد چگونه است و با چه سرعتی فیلر را به خود جذب خواهد کرد.

به طور کلی با گذشت چند ماه از تزریق ژل مسترتریت (master treat)، فیلر کم کم جذب می شود اما نتایج همچنان قابل مشاهده هستند.

به این دلیل که ژل ها قابلیت جذب آب را دارند و حجم مورد نظر تامین خواهد شد. با این حال باز هم در اواخر زمان مورد انتظار کاهش حجم مشهود می شود. در این صورت نیاز است که تزریق ژل تمدید شود تا نتایج مفیدتر باشند و مدت زمان بیشتری ماندگاری خود را حفظ کنند.

کاربرد

وجود گونه های پر در صورت، یکی از نشانه های طراوت و شادابی است. شاید به همین علت نیز باشد که اگر شخصی صورت لاغر و استخوانی دارد؛ همه اطرافیان تصور می کنند که او به یک بیماری خاصی مبتلا شده است. برخی از افراد به صورت ژنتیک صورتی لاغر و استخوانی دارند و دسته ای دیگر از افراد نیز در اثر افزایش سن فرم و شکل زیبای صورت خود را از دست می دهند. همه این افراد گزینه های مناسبی جهت استفاده از ژل مسترتریت (master treat) به شمار می روند.

البته تاثیر مد را نباید در ترغیب افراد به استفاده از ژل ها یا فیلرهای صورت دست کم گرفت. در چند سال اخیر، صورت و فک زاویه دار و چانه و گونه برجسته به شدت مد شده است. با این حال افراد کمی هستند که به صورت ذاتی دارای چنین فرمی از صورت باشند. در نتیجه، بسیاری از افراد جامعه به دنبال راه حلی خواهند بود که از این قافله عقب نمانند. به همین جهت نیز در حال حاضر یکی از کاربرد های اصلی ژل های صورت در حوزه زاویه دار کردن چانه و فک است.

فیلر هایی همچون ژل مسترتریت (master treat) که دارای اسید هیالورانیک هستند؛ بیشتر کاربردشان جهت درمان خطوط و چین و چروک های اطراف لب است. در واقع این فیلرها به جوانسازی بخش های مختلف صورت کمک زیادی می کنند. در حالیکه فیلرهایی که دارای اسید پلی ال لاکتیک است؛ به دلیل ساختار منسجم تری که دارند جهت بخشیدن شکل و فرم به صورت استفاده می شوند.

عوارض جانبی

عوارض جانبی ژل مسترتریت (master treat)

عوارض جانبی مختلفی همچون قرمزی، تورم و کبودی امکان دارد که ایجاد شود ولی تمامی این موارد در صورت بروز، در طی یک الی دو هفته از بین خواهد رفت و نگران کننده نیستند. البته در صورتی که واکنش آلرژیک بسیار شدید؛ تغییر رنگ پوست، ایجاد توده یا تورم بسیار شدید ایجاد شود حتما باید پزشک خود را در جریان بگذارید. خوشبختانه این دسته از عوارض جانبی خیلی به ندرت و در اثر اشتباه پزشکان یا نامرغوب بودن ژل اتفاق میفتد.

با توجه به اینکه استفاده از ژل های تزریقی نوعی درمان زیبایی به شمار می رود؛ یکی از آزاردهنده ترین عوارض جانبی در این خصوص این است که از ظاهر آن رضایت نداشته باشید. بنابراین حتما جهت انجام تزریق ژل مسترتریت (master treat) به مراکز معتبر مراجعه کنید.

سخن پایانی

پوست به عنوان بیرونی ترین عضو بدن نقش مهمی در زیبایی فرد دارد. در اثر مرور زمان، اختلالات هورمونی، مصرف سیگار و مشروبات الکلی و سایر عوامل محیطی این عضو دچار فرسایش می شود و چین و چروک های ریز و درشتی روی آن ایجاد خواهد شد. ژل مسترتریت (master treat) یکی از انواع ژل های پوستی است که به عنوان فیلر نیز استفاده می شود. به این معنی که علاوه بر برطرف کردن خطول مختلف صورت، جهت زاویه سازی و حجم دهی به لب و گونه ها نیز از آن استفاده می شود.

ماده اصلی تشکیل دهنده این دسته از فیلرها هیالورانیک اسید است. این ماده موجب هیدراته شدن و زیبایی پوست صورت می شود و به طور طبیعی در پوست وجود دارد ولی با افزایش سن مقدار آن کم و کمتر می شود. با تزریق این ماده به پوست، طراوت از بین رفته به صورت باز می گردد. این ژل بین 6 تا 12 ماه ماندگاری دارد و پس از گذشت این مدت توسط بدن جذب خواهد شد. عوامل مختلفی از جمله متابولیسم بدن خود فرد در ماندگاری این ژل موثر هستند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *