کاشت مو با درمان PRP

کاشت مو با PRP روشی است که با هدف تسریع بهبود زخم پس از کاشت و رشد مو انجام می شود. هدف از PRP احیای فولیکول های مویی است که شروع به ریزش کرده اند و قدرت و ساختار سالم خود را از دست داده اند. مشاهده شده است که با PRP ، ریزش مو کاهش یافته و رشته های مو در ناحیه تحت درمان ضخیم شده اند.

در افرادی که پس از کاشت مو PRP دریافت کرده اند ، بهبود زخم در مدت زمان بسیار کوتاهی اتفاق می افتد. نقاط قرمز و زخم هایی که بعد از عمل ایجاد می شوند به سرعت از بین می روند و پتانسیل رشد مو در ریشه های پیوند یافته افزایش می یابد.

کاشت مو با درمان PRPPRP چیست؟

PRP ؛ به مایع پلاسمایی طبیعی شخص اشاره دارد ، که حاوی پلاکت های زیادی است. در PRP ، از خون خود شخص استفاده می شود. خون جمع آوری شده از فرد توسط دستگاه های ویژه در آزمایشگاه از پلاسما جدا می شود. این پلاسماهای جدا شده در مناطقی که فولیکول های مو ضعیف  هستند  تزریق می شوند. این ویتامین های تزریق شده ، به نام پلاکت از آنجا که در خون خود شما هستند ، هیچگونه واکنش آلرژیک ایجاد نمی کنند.

کاربردهای PRP:

درمان مو با PRP نوعی از درمان است که با استفاده از اصل ترمیم بافت ، با هدف کاهش ریزش مو و تقویت فولیکول های ضعیف مو انجام می شود.

روش درمان مو با PRP؛ 10 سی سی خون به دست آمده از افرادی که در موهایشان مشکل دارند ، در شرایط آزمایشگاهی از هم جدا می شوند و پلاسما بدست می آید. با تهیه یک برنامه خاص از گلبول های سفید ، پلاکت ها ، عوامل لخته شدن و PGF ها که در این خون قرمز وجود دارد ، پلاسمای مورد نیاز برای درمان PRP آماده می شود. با آماده سازی این پلاسما ، ویتامین هایی به نام پلاکت ها به دست می آیند. پلاکت های به دست آمده در قسمتی که ریزش مو شروع می شود یا فولیکول های مو قدرت خود را از دست داده اند تزریق می شوند و کاربرد PRP تکمیل می شود. در طی روش PRP ، با ویتامین های تزریقی درمان بافت انجام می شود. در عین حال سبب احیای موهای کم پشت و ریشه موهایی می شود که میل به ریزش دارند.

این روش که در درمان PRP استفاده می شود ، تقریباً در 30 دقیقه انجام می شود. در حین استفاده از PRP هیچ دردی یا سوزشی احساس نخواهید کرد. هیچ زخم و اسکاری در رابطه با عملیاتی که بعد از برنامه انجام می شود وجود ندارد. بعد از تزریق پلاسمای آماده شده در پوست سر ، فرد می تواند به زندگی روزمره خود بازگردد. توصیه می شود برای اطمینان از نتایج طولانی مدت این برنامه که به مدت سه ماه یک بار در ماه انجام می شود ، سالی یک بار این کار را تکرار کنید.

روش درمان PRP:

PRP یعنی تکنیک درمان پلاسمای غنی از پلاکت ، روشی است که در درمان ترمیم سطح پوست ، چین و چروک ، جای زخم و جای زخم آکنه به کار می رود. در روش درمان PRP که بر اساس اصل سلول های بنیادی است ، اولین روش  سانتریفیوژ کردن خون بدست آمده از فرد است. پلاسما توسط سانتریفیوژ از خون قرمز جدا می شود. این پلاسماهای جدا شده به بدن تزریق می شوند و تبدیل به “پلاکت” می شوند. این پلاسماها از طریق مزوتراپی و تکنیک پر کردن زنده می شوند. پلاسما که توسط این فرآیند بر روی پوست اعمال می شود ، در ترشح فاکتور رشد دخیل است که امکان مهاجرت و تکثیر سلول های بنیادی را فراهم می کند.

در روش درمان PRP ، استفاده از پلاسمای خاص گرفته شده از خون فرد ، خطر ابتلا به بیماری و آلرژی را که می تواند برای فرد تحت درمان منتقل  شود ، از بین می برد. این روش بدون درد است و هیچ اسکاری وجود ندارد. این باعث می شود تکنیک درمانی PRP نسبت به سایر روش ها سودمند باشد.

کاشت مو با درمان PRPدر نتیجه مطالعات انجام شده از دیگر ویژگی های روش درمانی PRP:

  • انجام آن برای بیمار بسیار عملی و بی خطر است.
  • نتایج تکنیک درمانی PRP بلند مدت است.
  • دارای اثرات احیا کننده و سازنده است
  • بجز تشکیل کلاژن جدید، تمام عملکردهای حیاتی پوست را پشتیبانی می کند
  • با پر کردن پوست جوانسازی می کند. به این ترتیب ، چین و چروک و خطوط را از بین می برد.

درمان PRP برای چه افرادی انجام می شود؟

درمان PRP مو ، برای افرادی که به دلایل ژنتیکی یا فصلی ریزش مو دارند ، افرادی که موهای ضعیف دارند و قدرت خود را از دست داده اند می تواند نامزدهای مناسبی برای کاربرد PRP باشد. درمان PRP همچنین می تواند برای جوانسازی صورت ، کاهش علائم زخم ، درمان لکه ، درمان زخم و ارتوپدی استفاده شود. PRP که یک روش درمانی بخصوص در درمان چین و چروک و جوان سازی پوست است ، به دلیل استفاده از خون خود شخص باعث ایجاد هیچ نوع آلرژی نمی شود.

PRP در کاشت مو:

  • PRP  از برنامه FUE پشتیبانی می کند:  پس از کاشت مو ، از ماندگاری فولیکول های مو اطمینان حاصل می شود.
  • پس از کاشت مو ، بهبود کامل در مدت زمان کوتاهی انجام می شود.
  • احیا و جوانسازی فولیکول های موی تازه کاشت شده پس از کاشت مو
  • مدت مشخصی برای برداشتن فولیکول های مو از قسمت اهدا کننده و انتقال آن به قسمت گیرنده وجود دارد. اطمینان از بقای فولیکول های مو در این مدت بسیار مهم است.
  • ریشه های به دست آمده با این هدف در یک منطقه سرد و در محلول های مخصوص تهیه شده نگهداری می شوند.

افزودن PRP به محلول های نگهدارنده یا شستشوی فولیکول های مو به طور مستقیم با محلول PRP مفید است و باعث اثرات سریع تر می شود. اثر مطلوب را می توان با افزایش مدت زمان بقای فولیکول های مو ، تسریع در بهبود زخم و تحریک فولیکول های مو برای تولید مو توضیح داد. با تزریق این پلاسما به فولیکول های مو  ویتامین ها ، کراتین ، مواد معدنی و پروتئین های مورد نیاز فولیکول های مو تأمین می شود.

Source: www.estecenter.com

مقالات پوست، مو و زیبایی

PRPprp بعد از کاشت موprp در کاشت مو چیستترمیم مو به روش prpجدیدترین روش کاشت مودرمان ریزش مو با پی آر پیدرمان ریزش مو با پی آر پی(PRP)عوارض روش prpعوارض کاشت مو به روش PRPکاشت موکاشت مو با PRPکاشت مو با درمان PRPمقایسه کاشت مو و PRPهزینه prp مو سرهزینه کاشت مو به روش prp

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *